Skocz do zawartości

P-61 Black Widow Mk1 z podkładów i Mk2 z EPP


japim
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Aby odświeżyć trochę ten dział postanowiłem zrobić mały upgrade do mojej czarnej wdowy: drukowane śmigła :)

 

Najważniejsza uwaga:

Jeżeli nie znasz dogłębnych podstaw jak działa drukowanie 3D i związanych z tym zagadnień wytrzymałości nie drukuj śmigieł ani innych przedmiotów wirujących z dużą prędkością.

Mają one mniejszą wytrzymałość od tych produkowanych na wtryskarkach z jednorodnego materiału.

W przypadku odstrzelenia łopaty latające odłamki mogą doprowadzić do uszkodzeń ciała lub mienia.

Jeżeli drukujesz śmigła to robisz to na własną odpowiedzialność! 

Wyobraźnia podpowiada mi czarne scenariusze ;).

ale koncepcja bardzo ciekawa... Coś czuję, że problem "ile śmigieł wziąć na zawody" zniknie razem z pojawianiem się drukarek 3D w każdej skrzynce startowej ;).

 

Ciekawy jestem jak wypadną Twoje testy.

Już wiesz czy będziesz testować w sobotę czy niedzielę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: testy w locie zakończone sukcesem.

Testowałem śmigło v2 (wylaszczone). Model jest wyraźnie szybszy niż przy zastosowaniu śmigła Gemfan 6x6. Ale i pakiet starcza na krócej. Bawiłem się trochę nowa kamerka i udało mi się nagrać moje boje. Postaram się coś zmontować i wrzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Film ze śmigłami się robi.

 

Na szybko nowy filmik z cyklu - leć za mną. 

W odróżnieniu do filmu sprzed 2 lat (http://pfmrc.eu/index.php/topic/59256-p-61-black-widow-mk1-z-podkładów-i-mk2-z-epp/?p=644463) tym razem lepszy sprzęt (quad i kamera) i dużo lepsze umiejętności. No i do tego wszystkiego nowy pilot pościgowy - mój drugi, młodszy syn Staś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie Jacek to może jednak stare Łosie zabiorę :) Jakoś zawsze sie kończy bliskim spotkaniem.

Po najbliższych zawodach, wszystkie samoloty będą już stare :D.

Masz jeszcze stare WW1 (860mm) ?

 

Problem w tym, ze najbliższe latanie dopiero za 2.5 tygodnia - tzn pierwszy weekend października.

Wpisuję do kalendarza :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie zaczęły mi dokuczać wyszczerbione "owiewki" silnika. Postanowiłem się nimi zająć i wydrukowałem gustowne nakładki.

Jedna waży 13g - ale dlatego, że grubość scianki to 0.8mm (2 przejścia). Gdyby zrobić to w stylu 3D Lab print i drukować jedną obwódką byłoby połowe mniej. 

post-386-0-16042400-1537649106_thumb.jpg

 

Oryginalne piankowe owiewki ściąłem ponad to co było dotychczas i owiewkę nasunąłem na wcisk.

post-386-0-06963800-1537649124_thumb.jpg

post-386-0-27818700-1537649135_thumb.jpg

post-386-0-05970600-1537649444_thumb.jpg

Dojdzie jeszcze malowanie - na jedyny słuszny kolor czerwony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, porządki czasem zrobić, to dobra sprawa. Wiedziałem, że gdzieś się wala po domu, ale gdzie? No i jest! Kompletna monografia, wraz z rysunkami i zdjęciami Wdowy. Przy okazji odnalazła się też publikacja z Me210/410. Japim, też dysponujesz taką siłą ognia?

post-15485-0-16321200-1537809383_thumb.jpg

post-15485-0-44577600-1537809596_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.