Skocz do zawartości

Programy pomocne dla modelarzy i nie tylko


Leda_g

Rekomendowane odpowiedzi

Na stronie p.Duranti wyraźnie pisze, że "koszt to ok 10€ i jest to raczej coś w stylu wolnych datków niż ceny za program czy też wynagrodzenia za wykonaną pracę"

Cytat z oryginalnej włoskiej wersji strony, w angielskiej zostało to mocno okrojone, lecz również jest mowa o 10€ :wink:

Wszystko się zgadza oprócz tego, że widar123 pytał o wersję PRO czyli PROFESSIONAL a takową p. Duranti dostarcza na CD (700 MB) za uzgodnioną wcześniej opłatą. Cena 10 Euro dotyczy natomiast pełnej "aktywacji" wersji 2.22, która jest jednak od wersji PRO znacznie uboższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 1 rok później...

A czy jest jakiś wzór, program na przeliczenie i zastąpienie np. śmigła dwupłatowego 8x4,3 i wyliczenia jego odpowiednika dla 3-płatowej wersji? Może to nie warte zachodu, ale chciałbym dobrać odpowiedniej wielkości śmigiełka do Twin Stara II. Oczywiście do silnika jest zalecana wersja 8x4,3 dwupłatowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest jakiś wzór, program na przeliczenie i zastąpienie np. śmigła dwupłatowego 8x4,3 i wyliczenia jego odpowiednika dla 3-płatowej wersji?

 

Schier podaje, że śmigło trójłopatowe powinno mięć średnicę równą 0,93 średnicy śmigła dwułopatowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość slawekmod

No niestety ale bez literatury nie bardzo się można obejść. A już bez dostępu do profili modelarskich to tragedia się robi. Pamiętam jak rysowałem profile na podstawie tabelek. To były czasy. Teraz panie to CAD-y , komputery , drukarki . Aktualnie jestem w trakcie uzupełniania swojej "białej serii" , oczywiście tylko w tematyce modelarstwa lotniczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie wyczyścić ten temat ze zbędnych /w moim i nie tylko - przekonaniu/ wpisów. Kto ma ochotę dyskutować o potrzebie studiowania fachowej literatury, lub też chce przekonywać Koleżeństwo o całkowitej zbyteczności tegoż, jest bardzo uprzejmie proszony o udanie się do naszego "HP" i tam zawzięcie, ale też merytorycznie wdawać się w polemiki. Temat jest zdyt cenny, aby w nim akurat robić sobie miejsce na osobiste wytyki czy złośliwostki. Czekam na kolejne programy i programiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Spolszczyłem niemiecki program do obliczenia kąta zaklinowania statecznika. W oryginale do pobrania na stronie Piotra Piechowskiego http://www.piotrp.de/MIX/ewd.htm Więc jeżeli kogoś odstraszają takie pojęcia jak: "Tragfläche" czy "Höhenleitwerk" to proszę o wiadomość na PW a program prześlę. Chciałem załączyć plik do posta ale "Nie mam uprawnień do wysyłania tego typu plików"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.