Skocz do zawartości

Za M02


Atomizer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt.

Natomiast Szymon wyraził wątpliwość, czy jest sens ładowania do tak lekkiego modelu silnika o mocy trzy razy większej niż rzeczywiście potrzebna.

Zwłaszcza do tak spokojnego latania, jakie widać na filmie.

No chyba, że trzeba było dać cuś ciężkiego na dziób, żeby balasty nie wozić...

 

Swoją drogą ogarnąłbyś obsługę  youtube.

Wrzucanie sporych filmów jako załączniki, powoduje, że mało komu się chce je ściągać.

Spore filmiki 2 MB :P

Nikt.

Natomiast Szymon wyraził wątpliwość, czy jest sens ładowania do tak lekkiego modelu silnika o mocy trzy razy większej niż rzeczywiście potrzebna.

Zwłaszcza do tak spokojnego latania, jakie widać na filmie.

No chyba, że trzeba było dać cuś ciężkiego na dziób, żeby balasty nie wozić...

 

Swoją drogą ogarnąłbyś obsługę  youtube.

Wrzucanie sporych filmów jako załączniki, powoduje, że mało komu się chce je ściągać.

Po drugie innego śilnika nie miałem a i tak ciężko było go wyważyć

Czy to był spokojny lot... wydaje mi się, że nie :P

Wiatr był tak silny w porywach, że nawet z takim zapasem mocy stawał w miejscu momentami i nie dawał rady.

Tylko dlatego udany lot. Ta moc go uratowała.

Muszę jeszcze dodać... śmigło 11 calowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

"wiatr.......z takim zapasem mocy...stawał w miejscu..."

 

Bo tu troszkę  brakło nie mocy tylko prędkości, silnik ma nie duże KV ......

A jego dzielność na wietrze bardziej wynikła z większego obciążenia skrzydeł  a nie "mocy"

 

"moc jest we mnie silna ,ja jestem silny mocą... "   :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"wiatr.......z takim zapasem mocy...stawał w miejscu..."

 

Bo tu troszkę  brakło nie mocy tylko prędkości, silnik ma nie duże KV ......

A jego dzielność na wietrze bardziej wynikła z większego obciążenia skrzydeł  a nie "mocy"

 

"moc jest we mnie silna ,ja jestem silny mocą... "   :)

Tak! a nawet potrafił lecieć do tyłu tak stawiał czoła, albo bokiem

Jak znajdę chwilę to wrzucę film...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to właśnie pokazuje że wozisz zbędną moc która częściowo jedynie pomaga wozić (wymuszone większym silnikiem)  większe pakiety  .

 

Oczywiście Twój model ,Twoje decyzje i fantazja i jakieś doświadczenie  .

 

Teraz zrób pod ten napęd coś fajnego a ten model  przypominający klocki Lego zaopatrz w napęd "bez szaleństw"  bo dzwigary długo tego  pakietu nie przeżyją .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to właśnie pokazuje że wozisz zbędną moc która częściowo jedynie pomaga wozić (wymuszone większym silnikiem)  większe pakiety  .

 

Oczywiście Twój model ,Twoje decyzje i fantazja i jakieś doświadczenie  .

 

Teraz zrób pod ten napęd coś fajnego a ten model  przypominający klocki Lego zaopatrz w napęd "bez szaleństw"  bo dzwigary długo tego  pakietu nie przeżyją .

Jeszcze cały sezon przed nim... spokojnie wytrzyma 15min. w powietrzu. Nic nie zmieniam. Latam dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

POSEJDON!!!

 

No właśnie Posejdon przechodzi modernizację i unowocześnienie po ostatnich dwóch kretach jak to Wy tam nazywacie :)

Chodzi o to, że model ładnie i długo lata do ok 20min. ale... lądowanie jakoś nie wychodzi i przy ostatnich podejściach musiałem naprawiać dziób aż dwa razy z rzędu.

Z modelem wcześniej miałem lekkie problemy w powietrzu, bo zadzierał do góry a jak wyłączyłem silnik to opadał jak kamień na ryjek :P. Nie szybował jak należy. Gdy opanowałem lot w poziomie pozostał jeszcze problem z szybowaniem przy małej prędkości, kiedy to zapadał się na dziób w ostatniej chwili podczas lądowania, i nie szło tego już wyciągnąć bo ster wysokości przy takiej prędkości nic już nie daje.

Więc zastanawiam się nad dodaniem klap!!!

Ale też muszę wziąć pod uwagę przesunięcie środka ciężkości i dobraniem odpowiedniego skłonu silnika, aby te wszystkie niedoskonałości wyeliminować.

Model po unowocześnieniu ma znaleźć pierwsze zastosowanie do FPV!!!

A latał już wcześniej z kamerką o wadze 100g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wylicz gdzie ma być ten środek ciężkości (np. za pomocą tego: http://rcplanes.000webhostapp.com/cg_calc.htm lub tego https://www.ecalc.ch/cgcalc.php ), potem dobrze wyważ model.

Następnie weź się za dobranie skłonu silnika - tu musisz w locie poeksperymentować; na dzień dobry dałbym jakieś 3o w dół, ale z tego co pamiętam dałeś tam mocno nadmiarowy silnik, więc pewnie trzeba będzie wychylić mocniej.

 

A dopiero później kombinowałbym z klapami (i w ogóle zastanawiał się, czy są potrzebne), bo klapy nie są środkiem zaradczym na źle wyregulowany model, a maja ułatwić lądowanie (i ogólnie lot z małymi prędkościami na wysokich kątach natarcia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zobaczymy co z tego wyjdzie !!!

AC (Aerodynamic Center) wyszło 50! tak na szybko... bo w głowie nie mam wszystkich wymiarów :P

Jak budowałem model to założyłem z góry, że środek ciężkości będzie na 1/3 skrzydła od krawędzi i tam jest wzmocnienie z balsy i mocowanie.

Po ostatnim krecie skróciłem dziób o 2cm.

Powiem tylko, że jak zmiksowałem lotki ze sterem kierunku to modelem lepiej się lata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam :)

 

Moja przyszła platforma do FPV uległa wczoraj małemu wypadkowi. To chyba przeciągniecie ściągnęło maszynę na ziemię. W czterech miejscach model połamany.

Zdjęcia przed i po.

A za chwilę 2 filmy i mrożący krew w żyłach z kabiny pilota :P

Model do naprawy.


Pierwszy film z ziemi. Akurat tu nie widać momentu uderzenia w ziemię :P

 


No to na koniec już dziś drugi film z udziałem POSEJDONA :P

 

post-18554-0-41609200-1499692904_thumb.jpg

post-18554-0-13408600-1499692905_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 9 miesięcy temu...

Heja ????

A myślałem, że polatam dziś wieczorem Posejdonem???????????? a jednak źle myślałem bo nie polatałem sobie...

Model rozbity ???? to już trzeci w tym roku.

A tak ogólnie to piąty z niewyjaśnionych przyczyn...

Pamiętacie ???? Atomizer, model żółty, ten szary o wadze 200g S2 i teraz Posejdon. Wszystkie padały bo nie miałem nadzieję nimi kontroli...

Dziś Posejdon to samo ???? chwilę po starcie zatrzeszczał dosyć głośno silnik i stracił obroty... po chwili nabrał pełnych obrotów i znowu to samo zgrzyt i spadła moc...a byłem w trakcie wznoszenia modelu na bezpieczną wysokość ????

Jednak problemy z silnikiem nie pozwoliły na kontynuację wznoszenia, wiec postanowiłem zmniejszyć obroty na ok 50-60% mocy i lecieć w poziomie aby zmniejszyć obciążenie silnika ????

Jednak usterka nie ustąpiła...dalej słyszałem zgrzyt i strata obrotów.

Postanowiłem ładować awaryjnie co skończyło się uszkodzeniem modelu bo wszystko działo się szybko i nagle. A wydawało mi się, że ładnie go posadzę na ziemi jednak zachaczył skrzydłem i złamali się w dwóch miejscach oraz uszkodził się wal silnika bo ma bicie.

Gdzie leży wina ????

Regulator 80 A za 130zł Redox powoduje takie trykanie silnika, a może samo radio to już szrot ???? bo gwarancja minęła 2 lata temu.

Cholera jasna ???? nie było by nic dziwnego ale jak ściągnąłem wrak z pola i sprawdziłem to wszystko chodziło jak należy... silnik elegancko wchodzi na obroty i trzyma moc a stery pracują prawidłowo ????

To tylko dzieje się w powietrzu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Posejdon ????

I teraz uwaga ????

Model wykonany ze styropianu z Castoramy

Mimo kiepskiej pogody w dzień między deszczami znalazłem lukę i Posejdon wybił się kolejny raz w powietrze ????????????

Z początku myślałem, że moc silnika rezerwie go na dwie części ???????????? ale lekko popuściłem gaz... strasznie wiało i to z północy, zimno.

Pułap dziś całkiem przyzwoity ???? a i było kilka pętli...

post-18554-0-95047300-1529867570_thumb.jpg

post-18554-0-61655900-1529867742_thumb.jpg

post-18554-0-34678700-1529867785_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.