Skocz do zawartości

Moj pierwszy spalinowy WICHEREK


miro-er1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No oczywiście że nie jest reguła, ale skoro trzeba już coś podłożyć to czemu nie. Lekkie i na korzyść wyjdzie. Moje wicherki takich rarytasów nie miały a latały wspaniale. Aż mnie korci żeby po prawie 20 latach znowu zbudować wicherka :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Na pewno da się wyważyć. Masz leciutki silnik. Proponuję pakiet zasilający odbiornik dać pod zbiornik paliwa zaraz za wręgą silnika, 4 ni-mh ważą 120 gramów.

Miałem wicherka 110cm rozpiętości i dałem tam silnik mvvs 2,5 cm3. 3 serwa standard i dawał radę. Nie pamiętam już dokładnie ile ważył ale silnik był zdecydowanie za mocny. To był rok 1997 :)

Nie ma się co załamywać. Zważ wszystko co masz i napisz to coś wymyślimy.

 

 

post-14250-0-43281400-1455748839_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobilem takze owiewki kół ,ale oklejanie wyszło mi bardzo paskudnie , niestety nigdy nie oklejalem takich owalnych elementow dlatego tak wyszło , wogole folia odchodzi na koncach i ciagle miziam zelazliem zeby dobrze sie dolkleilo, zwaze go dopiero za tydzien w niedziele w domu , takze tylko czekam jeszcze na naklejki no i docieranie jeszcze silniczka w modelu , mam nadzieje ze poleci z tym silniczkiem ze nie wyszedl mi za ciezki .


moze w weekend uda sie zrobic mu fotke calego poskladanego w planerze .

post-12400-0-68445100-1455873484_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, oblot to jeszcze poczeka , mysle ze na wiosne , teraz jeszcze docieranie silniczka w modelu , regulacja , a czasu za duzo nie mam , acha i jeszcze pewnie z 5g mu dodam na przod bo ogon jest rowno w poziomie,. a slyszalem ze chyba powinien lekko byc do gory, tylko niewiem czy zatankowany czy bez paliwa.

 

Patryk z tym ogonem to nie skumalem , chodziło Ci ze w szachownice czy ogólnie cały ogon.  malo mialem folji srebrnej, a chcialem zeby spód byl caly srebrny, wiec okleillem spod SW na niebiesko i wstawilem te kawalki srebrnej folji, mialem tylko pół metra srebrnej i metr niebieskiej. dlatego taki kolorowy spód modelu, na wierzchu skrzydel ten napis tez mial byc duzy i mial byc na obu skrzydlach , ale niestety gosc u ktorego kupowalem naklejki wiekrzych napisow nie mial, mnie sie tez to za bardzo nie podoba i dlatego pokombinowalem troche i wyszlo jak widac na fotkach, ale ciesze sie ze innym to sie podoba. :D , sam jestem ciekaw wagi , czekam na otwarcie kiosku i jade po baterie :) , pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waga pokazala równo 584g z pakietem 2s/700 , ale bez paliwa, wiec z paliwem bedzie wazyl ponad 600g, ale mysle ze nie duzo ponad, niewiem ile wazy 50ml paliwka , moze dzis jeszcze go odpale wiec zważe zatankowanego gotowego do startu i napisze wage koncową, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WICHEREK bedzie przerabiany jednak na elektryka ,zeby polatac elektrykiem potrzebuje kilku minut i juz latam a z tym spalinowcem to pol dnia potrzeba i duuuuuzo cierpiwosci i jeszcze wiecej czasu , to byl moj pierwszy i ostatni model spalinowy, temat uwazam za zamkniety, pozdrawiam wszsytkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WICHEREK bedzie przerabiany jednak na elektryka ,zeby polatac elektrykiem potrzebuje kilku minut i juz latam a z tym spalinowcem to pol dnia potrzeba i duuuuuzo cierpiwosci i jeszcze wiecej czasu , to byl moj pierwszy i ostatni model spalinowy, temat uwazam za zamkniety, pozdrawiam wszsytkich.

 

Często na lotnisku latamy razem - "spaliniarze" i "elektrycy". Obserwowałem często sytuacje gdy ja wylatałem już dzienną porcję pakietów (z reguły 4-5 lotów)  a niektóre modele nie mogły uruchomić swoich silników spalinowych.  Oczywiście zdarzenia te są  pochodną dobrego silnika spalinowego i doświadczenia modelarza, ale coś w tym jednak jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.