Skocz do zawartości

cmaciek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sebastian zakładając wątek i przedstawiając relacje z budowy nie licz nigdy na pochlebstwa, nastaw się bardziej na mało konstruktywną krytykę, niestety takie to forum.

 

Zauważyłem eleganckie ukrycie napędów SW i SK czy przewiduje sie w wersji produkcyjnej panele inspekcyjne do tych elementów w ogonie?

Moim zdaniem przydały by się skoro założenie tej konstrukcji jest takie, że ma go poskładać osoba z minimalnym doświadczeniem.

ja wcale nie liczę na pochlebstwa.  po prostu pokazuje co robię i liczę że jak napotkam jakiś problem i sobie nie radze to ktoś mi podpowie ponieważ nigdy w życiu tego nie robiłem i tylko dlatego założyłem tu wątek ,przeglądając zagraniczne fora  nie spotkałem się z takimi postami jak tutaj tak jakby kogoś zazdrość żarła że on robi a ja nie mogę to chociaż się przyczepie i po krytykuje  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Chylę czoło przed konstruktorem i budowniczym Ławeczki. 

Najważniejsze to efekt końcowy, a ten zapowiada się sakramencko pięknie. 

Gratuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy chyba nie zrozumieli, że tu nie ma ani zazdrości ani hejtu. Każdy podziwia, bo to niewyobrażalna (przynajmniej dla mnie) robota. Zaprojektowanie, montaż, i jak nastapi, oblot. Ja mam tylko pytanie, czy 50 egzemplarz tej wycinanki (zaprojektowanej nieprzeciętnie, lepiej niż wszystko co tu widziałem) sklejony przez "sklejacza-nabywcę"  tez będzie przez was tak oklaskiwany? Też będzie boskim modelarzem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian zakładając wątek i przedstawiając relacje z budowy nie licz nigdy na pochlebstwa, nastaw się bardziej na mało konstruktywną krytykę, niestety takie to forum.

 

I tu Krzysiu trafiłeś w czuły punkt i napisałeś świętą prawdę.

I nawet nie chodzi o pochlebstwa .

Sam przedwczoraj doświadczyłem w założonym wątku o budowie Extry 2,7 m jak już  w bodaj 3,4 poście zostałem "zaorany" burackim tekstem że zachowuję się jak dzieciak z  piaskownicy nie wykładając na tacy w związku z budową wszystkiego od a do z.

Zero poszanowania czyjeś woli,zero szacunku dla kogoś kto chce coś przekazać na forum ,zero zainteresowania typowo tematem tylko hejterskie teksty tzw.pasożytów forumowych co nic od siebie,nic dla forum ale wszędzie z komentarzami.

Nawet zrozumiałem dlaczego w kontaktach na imprezach modelarskich z uznanymi modelarzami uśmiechali się pogardliwie jak zachęcałem do przedstawienia danego modelu ,budowy na forum.

Nie będę przytaczał słów jakie nieraz usłyszałem ale głównie chodzi o to co dzieje się tu w temacie.

Tak naprawdę forum i prezentacja modeli tu, to kropla w morzu co robi się poza nim,w Polsce .Są ludzie którzy wolą tworzyć w ciszy ,bez afiszowania,bez potrzeby narażania się na hejterskie ataki. Tu naprawdę trzeba być mocnym ,psychicznie aby non stop stawiać czoła takim akcjom jak prezentowane są tu w tym temacie.Konstruktywna krytyka to jedno,bełkot to druga.

 

Do właściciela tematu  , Maćku proszę o info czy przesiewamy temat ,łącznie z moimi powyższymi wypocinami :) .

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy modelarze,

 

Z niekłamanym zainteresowaniem śledziłem sobie ten wątek aż do strony 5, a konkretnie wypowiedzi kolegów skippi66 i 302_Osh. Co do meritum zgadzam się z ich opinią jednak krytykując, niebezpiecznie otarli się o krytykanctwo. Co z tego wynikło widać na kolejnych stronach – dyskusja o kontrukcji modelu zaczyna być prowadzona w aspektach miłości/nienawiści. Następuje zejście do poziomu magla. A sam model? A kogo to obchodzi – ważne, żeby sie umiejętnie odgryźć! I tu powinien sie pojawić z interwencją Moderator. Jego funkcja (moim zdaniem zbyt drastycznie, niemniej prawdziwie, zdefiniowana przez kol. 302_Osh) z założenia posiada pewne uprawnienia policyjne, niedostępne regularnym członkom forum. Wszystko dla przykracania takich “jazd”, a w konsekwencji utrzymania Forum na pewnym, założonym poziomie. Jeśli już się Panowie Administratorzy/Moderatorzy zgodziliście (zakładam, że nie pod przymusem) przyjąć na siebie tę rolę to korzystajcie z przysługujących wam uprawnień, a będzie to z pożytkiem dla wszystkich.

 

Wszystkim Kolegom (tym mniej i bardziej zapalczywym) życzę Wesołych Świąt Wielkanocnych  :)

 

Roman

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to nie miejsce na dyskusję co może/powinien robić moderator ;)

W mojej ocenie temat ociera się o granice interwencji ,nadzoru ale jak na razie temperatura dyskusji mimo że rośnie to jest na temat,każdy może mieć inne zdanie ,każdy może odbierać tą konstrukcje wedle siebie.I może to wyrazić !.

Do póki nie będzie personalnych jazd ,osobistych wycieczek to autor tematu musi przeboleć krytykę jak i być połechtany słowami uznania aczkolwiek jak usłyszałem od ważnej tu osoby- jest dobrze, bo oglądalność rośnie :) .A że jest jak na jarmarku i taki trochę bełkot ,cóż ,sami to robimy...

Ostateczną ocenę i tak zweryfikuje czas,cena,właściwości lotne,zainteresowanie modelem.

Na daną chwilę ukryty będzie post Michała w związku z aspektem politycznym a na tym forum tego unikamy .

A jak admin uzna że jest totalnie żle to zrobi ciach ,prach ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, wpisy niektórych kolegów wyglądają dosyć groteskowo w zestawieniu z sygnaturką profilową, która, jak sądzę, przedstawia dorobek modelarski: (...) Wicherek 25, 60% ukończono. Oczywiście jak powinien być zaprojektowany model najlepiej wiedzą Ci, którzy akurat go nie projektują ;)

Wesołych Świąt!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowane formatki były profilowane nad parą, przyklejane bez kopyta. Były precyzyjnie przygotowane w formie cyfrowej. Sklejka przypięta tylko do konstrukcji i złapana ściskami. Całość "laminowana" na centropłacie.

W poniedziałek zaprezentujemy kolejne etapy, zapraszamy.

Pozdrawiam Wszystkich Maciej Ciećkiewicz.

 

Wysłane z mojego Outdoor WT4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam 

 

Czy projekt jest w dalszej realizacji ??

 Będą jakieś zdjęcia kolejnych postępów prac, czy po prostu na koniec zobaczymy gotowy, oblatany produkt w cenie... (wykropkowane miejsce można wypełnić)  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy modelarze,

 

Z niekłamanym zainteresowaniem śledziłem sobie ten wątek aż do strony 5, a konkretnie wypowiedzi kolegów skippi66 i 302_Osh. 

 

Roman

W żadnym razie nie zgadzam się z szanownym Kolegą. Moja opinia była co najwyżej przyjacielską krytyką, absolutnie nie krytykanctwem. Nawet sami konstruktorzy w którymś momencie stwierdzili że w kolejnych odsłonach, będą konstrukcję znacznie upraszczać i odciążać. Tak więc miałem odrobinę racji. Natomiast za to co mówią inni, nawet nakręceni moją wypowiedzią, nie ponoszę żadnej odpowiedzialności. Sam buduję głównie własne konstrukcje ( często inspirowane modelami innych Kolegów, przyznaję ) i wiem że prostota w naszym hobby to rzecz cenna. Oczywiście moje prościutkie samolociki i Ławoczkin, to odległa galaktyka... :)

 

pozdrawiam - Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.