Skocz do zawartości

Katana 1800 od Sławka v2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie

Po bardzo udanej przygodzie z Kataną od Sławka i kilku miesiącach intensywnego latania niestety model poległ.

Na moje to ewidentny błąd konstrukcyjny - mianowicie wyrwało mi kieszeń bagnetową ze skrzydła przy wychodzeniu z lotu plecowego. Te wzmocnienia na żeberkach wychodzi na to że były za słabe ( sklejkowe nakładki w które wchodzi rura) 

Poprawiłem to poprzez wykonanie tych nakładek ze sklejki brzozowej 3 mm.

poza tym zmieniłem zawiasy na palcowe bo wydają się mi  lepsze. Model wyciąłem ze sklejki topolowej 3 mm zamiast balsowo lipowej - jest ona o około 10% cięższa ale znacznie mocniejsza od tej balsosklejki.

Tutaj od razu zaznaczam i wyprzedzam dziesiątki wiadomości poniewarz szanuję prawa autorskie i czyjąś pracę. Nie będzie żadnych zestawów do sprzedania jest to jedyny egzemplarz zgodnie z tym co Sławek kiedyś jak udostępnił pliki napisał że pliki udostępnia tylko do użytku prywatnego.

 

Napęd DLA 32 lub RCGF 32

Serwa pewnie cyfrowe Savox 

Włącznik zapłonu Jeti SPS 20 - mam taki w Як-55 i jestem zadowolony

 

Budowę zacząłem w sobotę 6 stycznia

 

ELEMENTY ZE SKLEJKI

post-1554-0-96244700-1455060051_thumb.jpg

post-1554-0-28038000-1455060077_thumb.jpg

 

SKLEJAMY SEGMENT SERW

post-1554-0-89416100-1455060097_thumb.jpg

post-1554-0-53079400-1455060120_thumb.jpg

post-1554-0-29068000-1455060145_thumb.jpg

post-1554-0-92732800-1455060166_thumb.jpg

 

SKLEJAMY BOKI KADŁUBA 

post-1554-0-85443900-1455060232_thumb.jpg

 

NA SUCHO BEZ KLEJU SKŁADAMY DOMEK SILNIKA

post-1554-0-57311300-1455060206_thumb.jpg

 

NASTĘPNIE NA SUCHO SKŁADAMY CAŁY KADŁÓB

post-1554-0-95908700-1455060255_thumb.jpg

 

NA TYM ETAPIE MOŻNA WSZYSTKIE POŁĄCZENIA POZALEWAĆ CA

post-1554-0-27773200-1455060967_thumb.jpg

 

WKLEJAMY BALSOWE PÓŁWRĘGI Z DOŁU KADŁUBA

post-1554-0-46103800-1455060320_thumb.jpg

 

WKLEJAMY KIESZEŃ BAGNETOWĄ I RURKĘ PROWADZĄCĄ KOŁKI STABILIZUJĄCE SKRZYDŁA

post-1554-0-33836700-1455060299_thumb.jpg

post-1554-0-65704100-1455060276_thumb.jpg

 

MIĘDZY CZASIE CZEKAJĄC NA DOSTAWĘ PRĘTÓW WĘGLOWYCH I DZWIGARÓW WZIĄŁEM SIĘ ZA USTERZENIE PIONOWE

post-1554-0-23648300-1455060342_thumb.jpg

 

NA TAPETĘ POSZŁO TEŻ SKRZYDŁO, 

post-1554-0-87269400-1455060367_thumb.jpg

post-1554-0-20447900-1455060393_thumb.jpg

post-1554-0-52388900-1455060882_thumb.jpg

post-1554-0-03746200-1455060903_thumb.jpg

post-1554-0-34397200-1455060923_thumb.jpg

post-1554-0-51802100-1455060945_thumb.jpg

 

 

NA TERAZ BĘDZIE PEWNIE ZE 3 DNI PRZERWY BO CZEKAM NA DOSTAWĘ  PRĘTÓW WĘGLOWYCH I LISTEW SOSNOWYCH 8 X 4 NA DZWIGARY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 2 tygodnie później...

Krzysiek, dzięki za uszanowanie praw, w wycinance Alka wzmocnienia są zmienione na brzozowe. Ja swój model sprzedałem. Zastanawiam się nad całkowitym porzuceniem modelarstwa. Trochę szkoda bo jest na ukończeniu projekt ultimate ale nie mam już jakoś do tego serca.

 

Edit: patrząc na te wycinanki zastanawiam się nad tym jak mi się chciało to projektować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Zastanawiam się nad całkowitym porzuceniem modelarstwa.

Hmm ciekawe i w sumie szkoda :huh:

A myślałem że w niektórych to jest tak zakorzenione że do grobowej deski.

Akurat po Tobie Sławku się nie spodziewałem takiej decyzji chyba że to czasowa przerwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że im człowiek starszy tym bardziej docenia wolny czas. Po raz kolejny zmieniłem pracę i teoretycznie będę miał więcej wolnego czasu ale mnie się już po prostu nie chce. Ostatnio pracuję nad drugim wzmacniaczem lampowym. Zauważyłem że większą satysfakcję daje mi praca przy tych urządzeniach niż przy modelach. Podrzucę link dla zainteresowanych http://www.trioda.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=25126&start=15

 Co do zakończenia  przygody z modelarstwem to się jeszcze zobaczy ale raczej nie przewiduję kontynuowania tej pasji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że im człowiek starszy tym bardziej docenia wolny czas. Po raz kolejny zmieniłem pracę i teoretycznie będę miał więcej wolnego czasu ale mnie się już po prostu nie chce. Ostatnio pracuję nad drugim wzmacniaczem lampowym. Zauważyłem że większą satysfakcję daje mi praca przy tych urządzeniach niż przy modelach. Podrzucę link dla zainteresowanych http://www.trioda.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=25126&start=15

 Co do zakończenia  przygody z modelarstwem to się jeszcze zobaczy ale raczej nie przewiduję kontynuowania tej pasji.

Witaj ! mam pytanie a piecyk do gitary byś wykonał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slawek, może pora na cieszenie się lataniem niż siedzenie przy "desce" nad projektem? Kup prostego ARFa lub nawet kombata z EPP i poprostu sobie polataj na luzie w wolnej chwili a nie ślęcz nad komputerem. No chyba, ze latanie Cię nie pociąga? Jakoś nie wierzę. Bardziej wierzę w zmęczenie spowodowane przepracowaniem i spotęgowane przesileniem wiosennym. Odpoczynku Ci Sławku życzę a reszta sama przyjdzie B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, ja pieca nie zrobię ale pogadaj na triodzie z tym człowiekiem " painlust " To spec od wzmaków gitarowych.

 Piotrek, w 2015 polatałem swoją małą Extrą aż 20 minut więc po co mam robić modele jak nie mam nimi kiedy polatać. Ostatnio kupiłem od milo motoszybowiec i mam nadzieję że uda mi się go ulotnić chociaż tydzień urlopu już zleciał a ja tylko miałem czas na wkręcenie silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slawku samolocik ma racje rob co sprawia ci przyjemnosc.Moze zaraz wszystkiego nie sprzedawaj, moze sie okaze ze odrocisz sie z tym hobby jak fenix z popiolu jak odpoczniesz i znajdzie sie czas. Ale szanujemy twoj wybor tak jak i prawa autorskie znadzieja ze wrocisz do tego hobby.Zycze zdrowia i powodzenia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graty modelarskie zostawiam tak samo jak małą Extrę i motoszybowiec.Po prostu nie rysuję nic na ten moment i raczej nie prędko zacznę. Może jeszcze Kobuza dokończę. Koledzy na moim forum zapewne zauważyli duży spadek mojej aktywności modelarskiej.

 Oczywiście będę spoglądał na relację kolegów z budowy Katany.

 

Ultimate który będzie musiał poczekać http://forum.aerodesignworks.eu/viewtopic.php?f=6&t=694&start=10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiszę jeszcze na koniec: otóż doszły do mnie informacje iż moje pliki krążą w drugim obiegu z usuniętymi moimi danym i zapisami dotyczącymi praw autorskich. Panowie ( do tych którzy tak czynią) miejcie trochę szacunku do pracy innych. Napisałem już raz że wystawianie ich na różnych rapidach, chomikach, "fejsbókach" będzie miało swoje skutki prawne i to mogę zagwarantować. To że niektórzy usuwają moje zapisy nie znaczy że robią pliki bezimiennymi. Udostępniłem pliki i życzę powodzenia w budowie ale cwaniactwu mówię stanowcze NIE. Rozważam udostępnienie większości moich projektów bo do grobu ich ze sobą nie wezmę ale takie akcje zniechęcają. Tyle OT.

 

PS: Alek, model masz już wycięty z tego co wiem. przynajmniej tak wynikło z rozmowy.

 

Aaa jeszcze jedno: jak by potrzebne były jakieś rysunki montażowe to by się dało załatwić w CAD albo PDF- nie pamiętam co mam do tego modelu z plików. Kopyto kabiny mam więc jakieś wytłoczki dało by się pozyskać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co roztrząsać tematu na drobne. Zawiasy palcowe to dobre rozwiązanie. Z perspektywy czasu widzę że należało zrobić opcję serw w statecznikach jak i pod nimi. No cóż, raczej nie będzie poprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Sławku. Jako tester Twojej małej extry, z dużym żalem przyjąłem informację o Twojej decyzji wycofywania się z modelarstwa. Jesteś jedną z bardziej kreatywnych Osób na tym forum, a Twoje pomysły o których rozmawialiśmy są świetne. Daj się namówić na jakieś wspólne latanko, grilla i piwko, a może zmienisz zdanie, mam przynajmniej taką nadzieję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku. Model mam wycięty z Twoich planów bez żadnych zmian. Pan Andrzej uporał się na prawdę szybko z cięciem i wysyłką. Tartak będzie u mnie dopiero w przyszły weekend. Co do instrukcji montażowych, to na prawdę byłoby super gdyby dało radę coś załatwić. Jeżeli chodzi o wytłoczki to wydaje mi się, że koszt wysyłki do mnie do UK będzie dość wysoki, także pokombinuję w inny sposób. Z niecierpliwością czekam na paczkę i powoli będę zabierał się na budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przyjeżdżasz czasem do kraju? Mógłbym wysłać na polski adres. Nie wiem dlaczego paczki z/do UK są takie drogie.

 

Marcin, nie mam za bardzo kiedy podjechać na wspólne latanie. Od poniedziałku będę przez tydzień w Lublinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.