Skocz do zawartości

PZL-H (PZL.12)


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 2 tygodnie później...

No brawo Krzychu!  :)

No trochę nisko (ryzykownie - nie dajesz sobie zapasu w razie czego) latasz, ale jeśli dobrze czujesz model, Twój wybór ;) .

Wg mnie latasz trochę jak myśliwcem, za bardzo " kładziesz" go na skrzydło w zakręcie, a jeszcze przy braku stateczności - to już ryzyko :wacko: .

Potrenuj zakręty samym kierunkiem z minimalnym pochyleniem skrzydeł. Wiem, dobrze się mówi, a zrobić trudno,  ja też mam z tym problem.

Model wygląda świetnie. Gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Naoczni świadkowie potwierdzają niestateczność samolotu, a model odziedziczył ją po swoim pierwowzorze. Latanie nie należy do łatwych, ale udało się jeszcze zdobyć II miejsce na zawodach modeli makiet wodnosamolotów rozgrywanych tym razem na zalewie w Sokółce.

post-2918-0-39910900-1536830559_thumb.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Aby zakończyć temat PZL-12, jeszcze dwa, tegoroczne osiągnięcia:

I miejsce w makietach w Pucharze Centralnej Europy Modeli Wodnosamolotów (21-23.06.2019r.)
I miejsce w Zawodach Latających Makiet Wodnosamolotów w klasie F4H-P Skarżysko-Kamienna (31.09.2019r.)

Były to prawdopodobnie ostatnie loty tego modelu. Czas na następny projekt. :)

post-2918-0-28365500-1572947276_thumb.jpg

post-2918-0-70040400-1572947296_thumb.jpg

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje.

 

Moze moglbys napisac artykul o wlasciwosciach lotnych tego samolotu w Przeglad Lotniczy - Aviation  Revue, gdzie ukazaly sie obliczenia T. Soltyk  https://pfmrc.eu/index.php/topic/59797-pzl-h-pzl12/?p=641635. 

Byloby to milym potwierdzeniem teorii.  Dodatkowo obali to rozne teorie spiskowe, ktore kraza wokol tego samolotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.