Skocz do zawartości

Fokker E III 1:4 Skala - zestaw kit


Henryk S.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Fokkery w zasadzie nie były malowane tylko impregnowane. Płótno przybierało kolor żółto/zielonkawo/brązowy. Wszystko aby zmniejszyć wagę płatowca. Konkretnie 1 m2 niemieckiego płótna lotniczego ważył 144 g, cellon impregnujący 68 g, a farba maskująca dawała dodatkowo 92 g (na podstawie "Samoloty myśliwskie pierwszej wojny światowej" Tomasza Gaworka). Na Fokkerach EIII i EIV prowadzono testy płótna drukowanego w szaro niebieskie kropki lub prążki, którym pokrywano jeszcze sterowce.

Można spotkać rysunki zielonych Fokkerów, możliwe że latał na takim Max Immelmann.

 

Na zdjęciu jest replika. 

 

Co nie zmienia faktu, że samolot będzie wyglądał świetnie w takim malowaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, że to kolor repliki, jakoś bardzo mi się podoba w tym ubarwieniu, mam na temat tego samolotu kilka książek w swojej modelarni domowej wszytko się zgadza co piszesz odnośnie płótna.

Były to bardzo proste rozwiązania ale ciekawe które wówczas stosowano. ( brak lotek - skrętny płat, zsynchronizowanie karabinu maszynowego.)

Dla tego to model półmakiety może kiedyś zrobię makietę czas pokaże.

 

Cieszę się że i w malowaniu czerwonym będzie się podobał.

 

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale oko mnie rozbolało. "Puł", tak sobie od "połowy", a samopoprawiacza nie ma? U mnie , o dziwo, ale jest i nawet nie muszę myśleć od czego to "puł"...Bo przecież chyba nie od pułkownika ? 

:angry: mam kompa w języku angielskim i poprawia to co nie potrzeba, zmobilizowałeś abym to ustawił bo odkładałem i tak się to kończy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wyobrażam sobie by w moim statecznik poziomy nie był płytowy ;).

 

Wydaje mi się, że zbyt słabo zrobiłeś połączenia elementów statecznika.

Nie wiem jakim klejem / żywicą je kleiłeś i folia je nieco przytrzyma, niemniej będą bardzo podatne na złamania.

 

Zrobisz jak będziesz uważał,  niemniej sugerowałbym je wzmocnić.

 

post-4061-0-80009500-1519377405_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej - ale przecież gołym okiem widać, że mój statecznik nie jest wykończony. Co ja piszę, że widać - sam nie do końca to zauważyłeś pomijając wskazanie braku kilku trójkątów wzmacniających łączenie żeber.

Fotka miała tylko pokazać różnice między dzielonym statecznikiem, a płytowym  ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem temat.

Zauważyłem braki

Zwróciłem uwagę

Tyle.

 

No i generalnie fajnie, że zwracasz uwagę, że nie zwróciłem uwagi na wszystkie niewklejone jeszcze elementy Twojego modelu :) :)

 

Tak czy inaczej trzymam kciuki

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej - gdybyś dodał jakikolwiek uśmiech to odebrałbym to humorystycznie, a tak na prawdę myślałem, że piszesz serio. ale skoro wyjaśniliśmy wszystko więc jest OK.

Ja w swoim nie dość, że statecznik płytowy to jeszcze powinien być demontowany na czas transportu, inaczej będą problemy w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej - gdybyś dodał jakikolwiek uśmiech to odebrałbym to humorystycznie, a tak na prawdę myślałem, że piszesz serio. ale skoro wyjaśniliśmy wszystko więc jest OK.

Ja w swoim nie dość, że statecznik płytowy to jeszcze powinien być demontowany na czas transportu, inaczej będą problemy w samochodzie.

I tu się zgadzam z tym demontowaniem statecznika do transportu, w moim również ta opcja występuje.

Oklejam dalej myślę że jutro już dodam fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaje wiele pytań o sprawy techniczne związane ze złożeniem modelu, więc załączyłem kilka zdjęć które wszytko dokładnie pokazują.

Co do listewek dźwigary skrzydła 5 x 7 

Spływ balsa 2 mm x 30

Paski na żeberkach 2 x 8

 

Gumy od zawieszenia widoczne na zdjęciu zostaną zastąpione sprężynami.

Koła będą malowane na biało

Przednia część kadłuba blacha aluminiowa drukarska.

To na tyle dzisiaj.

 

post-12589-0-96624900-1519578729_thumb.jpg

post-12589-0-11318000-1519578746_thumb.jpg

post-12589-0-32193000-1519578758_thumb.jpg

post-12589-0-76664200-1519578826_thumb.jpg

post-12589-0-27707800-1519578842_thumb.jpg

post-12589-0-70230100-1519578857_thumb.jpg

post-12589-0-47122700-1519578922_thumb.jpg

post-12589-0-76173500-1519579058_thumb.jpg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.