Skocz do zawartości

Fokker E III 1:4 Skala - zestaw kit


Henryk S.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 6 miesięcy temu...

W związku z tym że w końcu zacznę składać Fokkerka z kitu mam kilka pytań ( nie robiłem takiego dużego modelu) bo będzie trzeba u Radka złożyć zamówienie.

1. Jaka linka do napędu sterów, naciągów -chodzi o średnicę.

2. Serwa o jakim udźwigu do sterów lotek.

3.Gdzie jest SC bo nie mam żadnych planów

4. Jakie sprężynki do podwozia i gdzie takowe można kupić.

Dziękuje za wszelkie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Linke kupujesz w sklepie wędkarskim o 20 kg wytrzymałości

2. Ja zastosowałem serwa KINGMAX DCS5215C  koszt 59 zł  moment obrotowy 16 kg przy 6 V

3. środek ciężkości 30% od natarcia

4. sprężynki zastosowałem z krzesła leżakowego musisz sobie coś dopasować wyślę zdjęcie.

 

Pamiętaj o prawidłowym wykonaniu naciągów na skrzydłach, bardzo ważny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, ale jaka linka w wędkarskim? Chyba nie masz na myśli ani żyłki ani zwykłej plecionki wędkarskiej? Przy tej skali to linka stalowa pleciona nawet 1mm byłaby dobra. Są sklepy online sprzedające takie w odcinkach 5m od 0,3 do 1 czy 1,2mm.

Jak Marek zauważył naciąg jest tu bardzo ważny bo to nie ozdoba tylko pracujący więc i same linki i kotwiczenie ich musi być solidne (chyba) ;).

Mnie przy lądowaniu rwały się plecionki o wytrzymałości 20 pare kg, a krętliki morski o wytrzymałości 60kg rozciągały się. A to wszystko w modelu Pfalz o rozp. chyba ze 180cm. Dlatego zmieniłem wersję na górnopłata gdzie mocowanie  skrzydła będzie solidniejsze czyli naciąg nie będzie już tak ważny.

Natomiast z Moim Fokkerem idzie jak po grudzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, ale jaka linka w wędkarskim? Chyba nie masz na myśli ani żyłki ani zwykłej plecionki wędkarskiej? Przy tej skali to linka stalowa pleciona nawet 1mm byłaby dobra. Są sklepy online sprzedające takie w odcinkach 5m od 0,3 do 1 czy 1,2mm.

Jak Marek zauważył naciąg jest tu bardzo ważny bo to nie ozdoba tylko pracujący więc i same linki i kotwiczenie ich musi być solidne (chyba) ;).

Mnie przy lądowaniu rwały się plecionki o wytrzymałości 20 pare kg, a krętliki morski o wytrzymałości 60kg rozciągały się. A to wszystko w modelu Pfalz o rozp. chyba ze 180cm. Dlatego zmieniłem wersję na górnopłata gdzie mocowanie  skrzydła będzie solidniejsze czyli naciąg nie będzie już tak ważny.

Natomiast z Moim Fokkerem idzie jak po grudzie....

Ja mam linkę stalową 1 mm, która napina skrzydła latam i nic się nie urywa, ster wystarczy 0,7 a jeżeli ktoś chce 1 mm również może dać.

 

W przypadku tego modelu skrzydło montowane jest na rurze, więc nie mówimy o montażu na dwóch kołkach.

 

Należy tylko pamiętać o śrubach rzymskich i prawidłowym zagnieceniu linki.

 

 

 

W sobotę w wolnej chwili zamieszczę fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wielką niecierpliwością czekam Szanowny Imienniku tych fotek, bo strasznie jestem ciekaw tego, jak te pięknie pachnące kwiaty trzymają Ci ten płat i co mają do tego jakieś kołki? Może podtrzymują te róże aby się zbytnio nie wyginały? Ale zobaczę i będę miał jasność....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek - skoro wyczytałeś "róże" to i powinieneś przeczytać "fiołki" , a nie kołki :D. Mniemam, że twój wpis dotyczył tylko i wyłącznie tego błędu ortograficznego. Ale jeśli nie to wyjaśniamy, że w tym modelu skrzydła mocowane są na bagnecie - rurze, a w moim większym bardziej na kołkach niż bagnecie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, Irku... O kołkach też było, a czym się podpiera róże, jak nie kołkami? No, może spec drabinkami, ale to mało istotne. Czytam, jak pisze i staram się czytać ze zrozumieniem, ale skoro było pisane o rURZe, to istotnie zmienia postać rzeczy. W sumie niby drobiazg, a jest o czym pisać, nieprawdaż? Ostatnio czytałem opracowanie nt. czytelnictwa w naszym pięknym kraju, tak dosyć szeroko pojętego. I okazuje się, że ponad 60% naszej narodowej populacji w ciągu roku nie przeczytało NAWET JEDNEGO tabloidu. A mnie się wydawało, że cała populacja mojej podkrakowskiej osady czyta wyłącznie "Fakt" i przepija tę lekturę "małpeczką"... Takie obserwacje czynię prawie każdego dnia, kupując coś w lokalnym spożywczaku. To taka mało miarodajna "obserwacja uczestnicząca" /jedna z metod badawczych socjologii/, upierdliwego socjologa , nigdy nie praktykującego w zawodzie. I tyle z mej strony w temacie upraw kwiatowych, a róż w szczególności.  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przepraszam, ale w tym komputerze , którym piszę  sam poprawia i nie zawsze zwrócę na to uwagę.

Jest komputerem do pracy technicznej z maszynami a mnie zawsze kusi coś szybko napisać i tak się to kończy.

Jeżeli chodzi o czytanie to jestem normalny, czytam książki, słabiej widzę i mam okulary, i zbyt szybko się nakręcam....... :P 

Witam

jest jeszcze możliwość zakupu zestawu ?

 

luty - marzec 2019

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku! To, co napisałem o naszym "narodowym" czytelnictwie absolutnie nie odnosiło się do Ciebie i tego zabawnego w sumie błędu. Po prostu, tak mi się przypomniało, to co kilka dni temu przeczytałem, a zestawiłem to z prawie codziennymi obserwacjami, robionymi tu, na tej mojej wsi podkrakowskiej. Jeśli poczułeś się urażony, to bardzo Cię przepraszam i nie to było moim zamiarem. Życzę Ci i Twoim najbliższym spokojnych, zdrowych i radosnych świąt i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku! To, co napisałem o naszym "narodowym" czytelnictwie absolutnie nie odnosiło się do Ciebie i tego zabawnego w sumie błędu. Po prostu, tak mi się przypomniało, to co kilka dni temu przeczytałem, a zestawiłem to z prawie codziennymi obserwacjami, robionymi tu, na tej mojej wsi podkrakowskiej. Jeśli poczułeś się urażony, to bardzo Cię przepraszam i nie to było moim zamiarem. Życzę Ci i Twoim najbliższym spokojnych, zdrowych i radosnych świąt i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

 

Ja tego tak nie odbieram, bo to moja wina i koniec trzeba mi patrzeć w ekran jak piszę.

 

Bardzo lubię czytać Twoje wpisy. 

 

Bardzo dziękuję za życzenia wzajemnie zdrowych i radosnych świat wszelkiej pomyślności.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój i radość. 
Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy Rok 2019 obdaruje Was pomyślnością i szczęściem. 
Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia dla wszystkich odwiedzających moją stronę życzy Marek z Rodziną.

post-12589-0-89002700-1545662026.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.