Skocz do zawartości

krolm100
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie do końca. Te pakiety maja ogniwa LiPol nowego typu o napięciu znamionowym 3,7V. Ładowanie końcowe to 4,35V. Dostępne też są ładowarki z nowym oprogramowaniu do tego typu ogniw. Napisałem to na podstawie danych ze strony HK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a te programy ładowania jakie są?

Ja mogę tylko powiedzieć, że po zaktualizowaniu ładowarki mam program do tych pakietów (SkyRC Imax B6 Mini) i np. dla pakietu 2S napięcie nominalne jakie jest podane na wyświetlaczu to 7.6 V. Według programu Charge Master mogę ustawić napięcie końcowe od 4.30V (domyślne) do 4.35V. Czyli tak jak napisał Bodzich.

Dzięki temu, że zobaczyłem ten temat, zaktualizowałem ładowarkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
W dniu 2.03.2016 o 17:52, dimmus napisał:

LiHV to nie nazwa ogniwa, tylko pakietu, to są zwykle lipo tylko kilka ogniw co daje wysokie napięcie, stąd HV.

 

 

Wysłane telepatycznie.

Bredzisz. Ogniwa naładowane: Li-ion 4.1V Lipo4.2v, HV4.3V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2022 o 19:51, pjk11 napisał:

Bo gosc pisze glupoty. LiHV to nie nazwa pakietu tylko napiecie ogniwa.

 

Nie pisze tylko pisał ponad 6 lat temu.

Ciekawe czy wtedy kolega też był taki "wszystkowiedzący" i czemu nie wychylił się ze swoją wiedzą  w temacie.

Teraz to już chyba wszyscy zainteresowani znają różnicę pomiędzy tymi ogniwami, ale te 6 lat temu to ta wiedza tak powszechna wcale nie była.

Swoją drogą gratulacje dla "bystrzaka" roku , a raczej dekady 😉.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.