Skocz do zawartości

Pioneer 1400/pelikan 1400 problem i ...


Rekomendowane odpowiedzi

Wydrukowałem sobie podstawke zamiast kabiny pod FPV, ale z tak zamontowaną kamerką problemu nie było był dośc stabilny. Znalazłem przyczynę albo tak mi się zdawało...Mianowicie przykleiłem pakiet na dziub i przesunięty został ciężarek z ogona bliżej silnika.Model na wyważarce stał dziobem ku dołowi nie dużo ale... Pomogło więc wtedy chyba zadzierał nos do góry  co powodowało wytrącenie prędkości.Tak mi się zdaje.

Natomiast dzisiaj bez kamery zauważyłem pewien inny problem. Puszczam wznoszę się wył silnik nie dotykam sterów i model leci ale potrafi nim "kolebać" na boki co powoduje skręcanie modelu.Wiatru nie było. Na 1/3 gazu model leci no w miarę stabilnie. W kadłubie nic nie lata, jak gaz na 1/2 to idzie jak przecinak ale jak odpuszczę gaz to przy szybowaniu ma takie szybkie skoki jakby podmuchy wiatru rzucały modelem. 

Jestem za slabo doświadczony w latadłach i zastanawiam się czemu tak się może dziać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przedni Śc powoduje, że model staje się bardziej czuły. Dostajesz ostrzeżenie, że jesteś na granicy przeciągnięcia, a stąd do korkociągu blisko :P  Wyważ model w wariancie bez kamery oraz z nią przez co unikniesz kombinowania i zastanawiania się.

 

Ps. Edit. Myślałem o przednim sc, a skojarzyłem z opadaniem ogona na wyważarce = Tylny sc. Poprawione ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylny Śc powoduje, że model staje się bardziej czuły. Dostajesz ostrzeżenie, że jesteś na granicy przeciągnięcia, a stąd do korkociągu blisko :P  Wyważ model w wariancie bez kamery oraz z nią przez co unikniesz kombinowania i zastanawiania się.

 

Model latał z kamerą i startował z nią bez problemu, Nie było czegoś takiego jak pikowanie. Jedynie co, to obróciłem mocowanie co faktycznie mogło wpłynąć na ŚC.Ciężarek z ogona został przesunięty bliżej kabiny-śmigła. Jest już OKI.Zapomniałem że po obróceniu kamery dałem na sam ogon ciężarek a po powrocie mocowania już nie wróciłem do poprzedniego stanu rzeczy. Zastanawia mnie to uciekanie na boki ... Dzieje się to przy szybowaniu model ładnie opada ale jakby go wiatr podmuchiwał momentami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Zastanawia mnie to uciekanie na boki ... Dzieje się to przy szybowaniu model ładnie opada ale jakby go wiatr podmuchiwał momentami.

Przez Sc model jest czuły, przez co ruchy powietrza powodują chybotanie modelem. Doważ minimalnie przód (przesunięciem sc) i po sprawie :) Taki model powinien mieć wyznaczone sc by sam niwelował wytrącenia paroma "pompkami" i powracał do poziomego lotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jakiś trop! Dzięki. Podstawa pod FPV wydrukowana,więc i kabinka zniknie. 

Udało mi się na 1300mah polatać prawie 25min.Czas mierzony przez kamerę.  Nad lasem zabrakło mi mocy, regiel odciął przy niskim napięciu ale serwa i silnik jeszcze chodziły, silnik na 50% mocy, do domu doszybowałem.  Jutro pakiety dojadą, do napędu 2200 a do FPV ten 1300.

Zestaw płynie z Chin,na dniach powinien być. W wolnej chwili drukuje mocowanie monitora do apki, muszę jeszcze wydrukować mocowanie pakietu do apki 3s 2200 który zasilać będzie APKĘ i FPV.Szkoda że doba ma tylko 24h.

 

Dziś mały UP. Pani Pat przyniosła mi 2 pakiety 3s 2200mah TURNIGY. Dość długo używałem tych pakietów niebieskich tyle że 2s i byłem zadowolony a cena 3s 2.2 była najniższa na allegro więc kupiłem.

Jeden trafi do pelikana drugi jest w apce.

d3111a5337bc0f49m.jpg d9bcf8461b1d8f01m.jpg

 

Nie przeszkadza w trzymaniu apki a zasili apke oraz monitor i odb. z FPV.

 

Pakiet w pelikanie, wyważony super. Z silnikiem lata fajnie ale szybowanie kiepsko wychodzi..ma te podrygi prawo lewo. Zastanawiam się jak usztywnić skrzydła? Całkowicie je usztywnić.

 

Łukasz99, w instrukcji pisze że model bardziej dociążony na tył jest nerwowy na przód delikatny i ospały a Ty piszesz na odwrot więc jak to jest??hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet w pelikanie, wyważony super. Z silnikiem lata fajnie ale szybowanie kiepsko wychodzi..ma te podrygi prawo lewo. Zastanawiam się jak usztywnić skrzydła? Całkowicie je usztywnić.

 

Łukasz99, w instrukcji pisze że model bardziej dociążony na tył jest nerwowy na przód delikatny i ospały a Ty piszesz na odwrot więc jak to jest??hmm

 

Model dociążony na tył ma Środek ciężkości bardziej z przodu, cięższy na przód ma Śc bardziej z tyłu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Model dociążony na tył ma Środek ciężkości bardziej z przodu, cięższy na przód ma Śc bardziej z tyłu ;)

O rzesz ty orzeszku.... nie wiedziałem że to takie skomplikowane:) To może inaczej, poprwnie wyważony model to taki który na wyważarce minimalnie kieruje dziób w dół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 To może inaczej, poprawnie wyważony model to taki który na wyważarce minimalnie kieruje dziób w dół?

Środek ciężkości to punkt w którym model utrzymuje się w poziomie np. podparty na wyważarce.

Zapomniałem dodać, że moje "cięższy na nos, ogon" jest brane pod uwagę od stałego punktu Śc czyli np. 75mm (środek zakresu).

 

Według instrukcji jest to zakres 62~88mm od krawędzi natarcia, choć zalecenie dla pierwszego lotu to 62mm.

Choć przy takim zakresie producenta to 62mm jest granicznym punktem przedniego Śc (gdzie model będzie bardziej nerwowy z uwagi na cięższy ogon). Jeśli model jest nadal zbyt nerwowy przemieść środek ciężkości do tyłu (doważając nos, przemieszczając akku) żeby latało Ci się wygodnie. Każdy lubi inaczej  ;)  Dla takiego modelu, który służy do nauki latania 5mm w tą czy w tą nie robi zbyt dużej różnicy stąd ten wielki zakres.

Przy bardziej zadziornych szybowcach ten zakres ma wielkość rzędu 10mm ;)

Ps. Latałem kiedyś betą i w większy wiatr ma swoje tendencje do machania skrzydłami, nic z tym zbytnio nie zrobisz. Większa prędkośc lotu też nie pomagała. Ot takie zachowanie modelu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, fajne loty. Wydaje mi się, że lubisz loty "koszące" jak szturmowce w czasie wojny :lol: Ale to ciekawe i fajne. :)

:D  :D  Czemu tak myślisz "koszące"?? aż tak źle? :(

 

Chcialem się doinformować bo...planuje zakup autopilota w razie gdybym stracił go pelikana ze smyczy. 

Wpadło mi w ręce coś takiego:

http://pl.aliexpress.com/item/1-pc-ARDUPILOT-MEGA-APM-2-6-Flight-Controller-Board-Dla-Multicoptera-2-6-Wersja-Gor/32578429841.html?btsid=f43d83e4-9c9f-41b9-ba9a-55921eb06703&ws_ab_test=searchweb201556_9%2Csearchweb201602_1_10036_10035_301_10034_10033_507_10032_10020_10017_10005_10006_10021_10022_401_10018_10019%2Csearchweb201603_9&spm=2114.010208.3.10.LKjkz9   

i takie cos:

http://pl.aliexpress.com/item/Ublox-NEO-6M-GPS-Module-Built-in-Compass-GPS-for-APM-Flight-Controller-W056/1862466332.html

 

pytanie, czy to wpinam miedzy serwa regulator i działa? czy coś trzeba dokupić jak to sie ma z trudnością obsługi?

Zależy mi głównie by na wyświetlaczu widniała strzałka z kierunkiem bazy oraz tak by w razie W wrócił do bazy sam model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.