Skocz do zawartości

motoszybolek - kolejny etap


marcel_Kaszëbë

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po dłuższym czasie. Modeli kilka ubiłem, kilka lata nadal, a ja ostatnio złapałem "wizję"na szybowanie.

Nabyłem używanego OMEIa 2000, zapodałem silniczek RAY C4542/06 regielek 40A odpowiednie śmigło.. i przy masie 1280 winduje się prawie pionowo a ja mam około 40 minut latania (rekord 47 min). Ale teraz miałbym ochotę na półmakietę (motoszybolka oczywiście). W locie takie prezentują się pięknie. Myślałem o Discusie, lub jego następcy Ventusie z CMPRO, ale pozytywnych opini znalazłem naprawdę mało.

 

Tak więc chciałbym zasięgnąć języka fachowców. Ważny jest stosunek właściwości lotnych (termika, zbocze) do ceny. Rozpiętość 2m-2,6.

 

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam

Też nie tak dawno myślałem o Discus Cs, ale komentarze na forach wybiły mi go z głowy.

Ostatnio rozmawiałem z panem Andrzejem z www.modelemax.pl z prośbą o poradę, czy lepiej kupić Ventus'a z CMPro czy Cularisa z Multiplex'a. Napisał bardzo rosto, cytuję:

makiety i półmakiety dobrze wyglądają lecz gorzej latają, modele multiplex'a może nie wyglądają najlepiej ale za to doskonale latają

Zakup w dużej mierze zależy od zasobności portfela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.