Skocz do zawartości

Hibou relacja z budowy .


Rekomendowane odpowiedzi

Ugadamy się gdzieś na polatanie ,oblatanie i fotografowanie . Sezon rozpoczęty ,okazji będzie sporo.

  :( ... Próbowaliście może mocować kamerkę FHD do czapeczki ? Sam jestem ... Żadnego filmiku jeszcze nie wstawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja filmuje z czapki i jest ok, tylko trzeba głową szukać modelu a nie oczami :)

Znaczy oczy w słup  :wacko: ?! Wystarczy Scotch przezroczysty, czy polecałbyś na śrubki z kołeczkami ? Do oczu, nie do kamerki. Kamerkę można przyspawać na szybko do obejmy od rynny, troszkę rozgiąć do wymiaru czerepu i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Mobiusa jest uchwyt specjalny ale to porażka , takim jak by spinaczem do prania wpinasz się w daszek i gniesz uchwytem ... mi ciężko to ustawić, albo mam za wysoko albo za nisko i tyle to waży z kamerą że mi za ciężko . Tak wiec ja poświęciłem jedną czapkę i na daszek jedna część rzepa a na kamerę druga i po założeniu czapki już jest wyregulowane :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Mobiusa jest uchwyt specjalny ale to porażka , takim jak by spinaczem do prania wpinasz się w daszek i gniesz uchwytem ... mi ciężko to ustawić, albo mam za wysoko albo za nisko i tyle to waży z kamerą że mi za ciężko . Tak wiec ja poświęciłem jedną czapkę i na daszek jedna część rzepa a na kamerę druga i po założeniu czapki już jest wyregulowane :)

Tak poważniej to wykorzystam stereolupkę do montażu dla elektroników (wydało się  :ph34r:), ten zestaw jest na regulowanej obejmie na łepetynę, która tak dobrze się trzyma, że aż myśli zagęszcza od ucisku. W kasku motocyklowym może być gorąco, ale do ustawiania helików polecam. Można namalować krzyżyk celownika na szybie, pozycja kasku na głowie jest powtarzalna. Kilka próbnych ujęć do wyregulowania i w górę ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robertus miał chyba celownik do czapki zamontowany... chwalił sobie.

Dużo zestrzeleń było ? ;) Tzn. czy model udawało się utrzymywać pi razy oko pośrodku kadru ? Jest gdzieś może jakiś filmik Robertusa z takiego "strzelania" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny patent z tą czapeczką i mocowaniem kamerki.
Ja kiedyś przytroczyłem Mobiusa do apki, tak na szybko aby cokolwiek zfilmować

ale średnio to wyszło no i kłopot miałem bo sterowanie modelem i jeszcze podążanie za nim bezsensu trochę.

Generalnie to jest lipa , jak jeszcze są bliskie przeloty to jakoś to wygląda, natomiast jak już się model oddali

to mało co widać, raczej krytycznie patrzyłem na  to co umęczyłem w tym dniu, no ale cóż począć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

O kurde a skąd Ty to zdjęcie masz  :D

 

Wygrzebane kiedyś z sieci do tematu Robertusa o sposobach montowania kamer na czapkach itp. :)

 

 

 

Canona mi brakuje w tym zestawie  :)

Z samego przodu na korkowej podkładce pewnie Byś go upchał , ale te twoje obiektywy hmmm no nie wiem jak długo by kark wytrzymał .. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sowa ma się dobrze , dorobiłem to co brakowało tzn. kolki do mocowania skrzydła , przedłużyłem półkę na pakiet (musi być w samym przodzie żeby model się wyważył ) i tylna cześć ogona ta od spodu pokryta papierem na wikol i pomalowane wszystko  ... ma wytrzymać oranie po trawie :) . Ogólnie gotowa do oblotu  , tylko tu gdzie mam pas to trochę mało miejsca idąc dalej w pola jest wystarczająco, ale straszne wertepy , pewnie by się nie rozbił ale zielono brązowy po lądowaniu pewnie będzie . Albo się przytulę na jakieś lotnisko  albo poleci tu .. wiecznie nowy też nie będzie, a już mnie bardzo korci polecieć !   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.