Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki model pod silnik o poj 1cm ?

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomson

tomson
  • Modelarz
  • 0 postów

Napisano 22 styczeń 2007 - 14:36

Wróciłem z zakupami z Praktikera
Kupiłem depron 3mm 1,2mx0,5m paczkę
Trochę różnych listewek i kawałek sklejki

Mogę się szykować do robienia czegoś ale to już chyba w osobnym wątku bo ten już chyba został wyczerpany i padło na wicherka

#2 ertman_176

ertman_176
  • Modelarz
  • 28 postów

Napisano 22 styczeń 2007 - 14:36

Pod ten silniczek możesz też spróbowac zbudowac coś a'la Fokera E.I

#3 hubert_tata

hubert_tata
  • Modelarz
  • 628 postów

Napisano 22 styczeń 2007 - 14:16

do wicherka to planuje spalinę coś koło 1cm, a ja mam narazie TowerPro Bm2408-21 ale on chyba nie da rady

Myślę, że da radę bez najmniejszego problemu.
Latałem Wicherkiem 10 na szczotce EPS350 z pakietem typu NiCd (8xAA)- był ciężki (560g), ale latał.
Na bezszczotce samoróbce i lipolach (420g), to idealny model do relaksacyjnego latania-puszczasz stery bierzesz aparat, a model leci sam :)

#4 tomson

tomson
  • Modelarz
  • 0 postów

Napisano 22 styczeń 2007 - 12:41

do wicherka to planuje spalinę coś koło 1cm, a ja mam narazie TowerPro Bm2408-21 ale on chyba nie da rady

#5 Radek K

Radek K
  • Modelarz
  • 0 postów

Napisano 22 styczeń 2007 - 12:13

a jaki silnik masz do tego wicherka?

#6 tomson

tomson
  • Modelarz
  • 0 postów

Napisano 22 styczeń 2007 - 12:10

dzisiaj zażyczyłem sobie zestaw Wicherka na urodziny, na początku marca, a na teraz będę chciał jednak coś z depronu, muszę zaatakować Praktikera i znaleść materiał do budowy

Póki co minimum kosztów, maksimum radochy

#7 marcin133

marcin133
  • Modelarz
  • 143 postów

Napisano 22 styczeń 2007 - 09:24

Ja w swoich początkach popełniłem w sumie 5 modeli spalinowych w których depron wykożystany był na szeroką skalę w zasadzie jako pokrycie konstrukcji drenianej. Oklejałem go zawsze filią pakową i nic nie dobrego się nie działo. Trzeba przyznać że konstrukcje takie są proste w wykonaniu i tanie jednak o wiele mniej "żywotne" niż konstrukcje klasyczne i dość wcześnie mimo brak kraks musiały odejść na emeryturę :)

#8 alchemique

alchemique
  • Modelarz
  • 7 postów

Napisano 22 styczeń 2007 - 09:13

http://www.szabatows...topic.php?t=345

#9 tomson

tomson
  • Modelarz
  • 0 postów

Napisano 22 styczeń 2007 - 08:56

Teraz widzę skąd brały się moje opory do takich modeli, wy sobie przestawiacie kanały w aparaturach i wam wszystko jedno czy są lotki czy ich nie ma, ja tego nie wziąłem pod uwagę i miałem problemy

Wracając do tematu to mam jeszcze wątpliwości czy model z depronu może być napedzany spaliną ??
Czy nie rozpusci go paliwo ??

#10 bubu

bubu
  • Modelarz
  • 14 postów

Napisano 21 styczeń 2007 - 21:35

Dokładnie o ten model mi chodziło Hubercie... ma taki wznios , że przy
bezwietrznej pogodzie lata jak po sznurku a ma trochę większe obciążenie
powierzchni z uwagi na ciężki pakiet.U mnie lata na 480 race , wariat to
nie jest ale na odstresowanie się jest wporzo.Jak nie ma czasu na większą
wyprawę ,wtedy zabieram go na łączkę i w góre :)

#11 hubert_tata

hubert_tata
  • Modelarz
  • 628 postów

Napisano 21 styczeń 2007 - 19:51

To pewnie przy modelu z lotkami kierunku albo nie używasz wcale albo jak ci się przypomnie :D

Dokładnie tak :lol:

#12 motyl

motyl
  • Modelarz
  • 21 postów

Napisano 21 styczeń 2007 - 19:43

Ja latam w MODE2 i gdy model nie ma lotek, kierunek mam na prawym drążku razem z wysokością (czyli zamiast lotek).
Tak się nauczyłem i tak latam :D

To pewnie przy modelu z lotkami kierunku albo nie używasz wcale albo jak ci się przypomnie :D

#13 modelarzkobi

modelarzkobi
  • Modelarz
  • 18 postów

Napisano 21 styczeń 2007 - 19:39

Jeśli chodzi po której stronie, to ja mam na lewym gaz i lotki a na prawym wysokość i kierunek. Ale myśle nad zmianą że na prawym wysokość i lotki. Już tak próbowałem robić :? i nawet nieźle się lata :) ale trzeba się przyzwyczaić :D bo i tak prawie cały czas latam na kierunku i lotkach więc będe miał jedną ręke wolną np. na browara :D

#14 hubert_tata

hubert_tata
  • Modelarz
  • 628 postów

Napisano 21 styczeń 2007 - 19:20

Czy wy też macie SK przestawiony na prawy drążek w przypadku takich modeli ?? (mowa o mode II)

Ja latam w MODE2 i gdy model nie ma lotek, kierunek mam na prawym drążku razem z wysokością (czyli zamiast lotek).
Tak się nauczyłem i tak latam :D

#15 Piotrek_F3J

Piotrek_F3J
  • Modelarz
  • 17 postów

Napisano 21 styczeń 2007 - 19:12

ja mam szybowca sw i sk i mam tez mode2 i lata mi sie bardzo dobrze

ale chyba sk na prawej stronie to mode 1

#16 tomson

tomson
  • Modelarz
  • 0 postów

Napisano 21 styczeń 2007 - 19:07

Przed chwilą przetestowałem szczegółowo latanie bez lotek i muszę przyznać trochę racji wam
Moje wcześniejsze problemy z lataniem bez użycia lotek brały się z tego że kiepsko mam opanowane jednoczesne używanie SK i SW
Gdybym SK przeniósł na prawy drążek zamiast lotek wtedy mógłbym całkiem nieźle sobie radzić
Czy wy też macie SK przestawiony na prawy drążek w przypadku takich modeli ?? (mowa o mode II)

@hubert_tata ten model fajnie się prezentuje

#17 hubert_tata

hubert_tata
  • Modelarz
  • 628 postów

Napisano 21 styczeń 2007 - 17:47

Może taki wystarczy: http://www.quicktech...katydid_arf.htm
Jeżeli to o ten chodziło, to bardzo fajny ten Mantis.

#18 bubu

bubu
  • Modelarz
  • 14 postów

Napisano 21 styczeń 2007 - 17:08

Nie mogę znaleźć tego linka do oferty hackera...Póżniej może wkleję
zdjęcie mojego wysłużonego Mantisa, choć lepiej nie zaśmiecać nim tego
wątku.Tą firmę podałem tylko jako przyklad,bo produkowali modele na takie pojemności silniczków.

#19 tomson

tomson
  • Modelarz
  • 0 postów

Napisano 21 styczeń 2007 - 17:07

Zaraz zaraz bo coś poknocę za chwilę albo już pomieszałem

Jeżeli model nie posiada lotek to rozumiem że zmiana kierunku odbywa się sterem kierunku a zmiana wysokości sterem wysokości
Próbuje nieraz w symulatorze kierować tylko sterem kierunku i wtedy zakręty wychodzą mało realistycznie tak jakby "po szynach" ?
Natomiast Vtail to są lotki sterowane odzielnie dwoma serwami działajace również jako ster wysokości
w tym przypadku model zachowuje się podobnie do modelu z pełnym sterowaniem

dobrze jarzę ??

#20 motyl

motyl
  • Modelarz
  • 21 postów

Napisano 21 styczeń 2007 - 16:37

z tym usterzeniem to nia kumam ?? Nie mów że Vtail ci nie pasuje, bo zobaczyłęś różnice :D