Skocz do zawartości

Jaki model pod silnik o poj 1cm ?


tomson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jeszcze nie miałem okazji polecieć moim pierwszym modelem, a myślę żeby żeby zacząć coś majstrować nowego

Zastanawiam się jakiej wielkości są modele które napędzane są spaliną 2t o pojemności 1cm

Rozumiem że jedynym słusznym materiałem do produkcji takiego modelu jest balsa ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Rozumiem że jedynym słusznym materiałem do produkcji takiego modelu jest balsa ??

Niekoniecznie, można zrobić na taki silnik np model z zestawu GWSa.

Takiego normalnego styropianowca pod elektryka (około 150zł w różnych sklepach).

Na pewno da się latać, ale jako pierwszy model nie polecam: www.szabatowski.livenet.pl/hubert/hubert/f4unorvel.wmv

Na początek jednak lepiej coś jak Wicherek, Cessna lub ewentualnie jakiś jednopłacik z I WŚ

 

PS Dokładny opis ze zdjęciami jest tutaj: http://alexrc.com/ipw-web/bulletin/bb/viewtopic.php?t=5607&postdays=0&postorder=asc&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hacker produkował modele napędzane takimi małymi silniczkami.

Np. model Mantis. Silnik od 0.8 do 1.5 cm rozpiętość lekko ponad

metr... Generalnie przyjemny modelik w wersji ARF, którego osobiscie

jestem posiadaczem od ładnych kilku lat. U mnie lata na szczotce 480

do dziś.Cały model wyszedł dość ciężko ale myśle ze na spalinie byłoby

lepiej.Brak lotek rekompensuje sporym wzniosem co czyni go niezwykle

statecznym.Jako modelik do rekreacji godny polecenia.Gdy go kupowałem

to o ile mnie pamięć nie myli zapłaciłem za niego coś koło 200 złociszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno da się latać, ale jako pierwszy model nie polecam: www.szabatowski.livenet.pl/hubert/hubert/f4unorvel.wmv

 

Efetkowne lądowanie :)

 

 

A może jakiś mały motoszybowiec.

 

 

PS - możesz coś zrobić nie tylko z balsy - gdzieś na forum jest temat o spalinkach w depronach, tak więc jeśli chcesz redukować koszty do minimum to to może być jakimś rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za odzew

Po kolei:

 

@Motyl wiesz że choruję na bezwzględny brak Kasy, i gdyby nie twoje wbijanie "kołków" w moją głowę to bym w tej chwili latał dalej w FMS na gamepad`zie, a tak mam już wszystko skompletowane (...i trochę długów) :D

Dlatego kombinuje aby jak najwięcej wykorzystać z podzespołów które już mam, nawet mój silnik el. z tego co widzę nadaje się jako alternatywa do takich modeli

 

@ak Bardzo fajne te modele które mi przedstawiłeś szczególnie ta Cessna do której mam sentyment z racji latania nią "wirtualnie" przez kilka miesięcy, ale z gotowych modeli to mam na oku Trenerka który mi zaproponował @Motyl i może mi go sprzeda jak jeszcze będzie chciał

 

@hubert_tata Wicherek hmm.... nad tym się już jakiś czas zastanawiam znalazłem nawet w sieci (nie wiem jak tu jest z podawaniem linków) komplet z balsy do samodzielnego montażu, do kompletu potrzeba dokupić listewki i pokrycie, cena ok. 50zł :) coś dla mnie

 

@bubu Nie jestem jeszcze tak oblatany aby wiedzieć kto co produkuje i nie mogę sobie wyobrazić tego modelu, ale z tego co piszesz ten model nie ma lotek co dla mnie jest totalną dyskwalifikacją modelu jako samolot

Taką sytuację jestem wstanie tolerować tylko w przypadku moto/szybowców

Dla mnie samolot to ma być samolot, cieżko mi nawet zaakceptować brak podwozia w moim modelu, ale tutaj posłuchałem doświadczonych modelarzy że dla początkującego tak będzie bezpieczniej

 

@alchemique byłem przeciwny moto/szybowcą bo mam niemiłe wspomnienia z dzieciństwa kiedy ojciec mi pomógł skleić moją jaskółkę z którą potem niebardzo wiedzieliśmy co zrobić. Żadnych sterów, puszczałem ją z ręki i po paru metrach gleba, próbowaliśmy też ją ciągać na sznurku i lipa

poleżała ze dwa lata na szafie i ją puściłem z dymem.

Natomiast teraz miałem okazję zobaczyć jak lata się motoszybowcem i muszę powiedzieć że ciągnie mnie do tego bardzo.Będę chciał kiedyś spróbować, nie wiem jak szybko bo to kwestia czy moje podzespoły będą pasować czy jednak będę musiał kupować coś na nowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek mam plany CESNY 182 :) Zresztą sa pokazane w dziale elektryki. jak się pobawisz zrobisz ja z depronu a wyposażenie masz :D

 

A swoją droga nastęnym etapem to powinno być dl aciebie ulotnienie TZAGI od Konrada :)

 

Pamiętaj że pierwsze modele długo nie pożyją, a skrzydełko masz też za free i zabawy będziesz miał dużo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ten wątek gdzie @Freeze-F1 rozpoczął budowę tej Cessny.

Nie wiem czy chłopaki już się zebrali i wycieli na laserze elementy do jej budowy ??

Podoba mi się bardzo ta Cessna, szczególnie skrzydła z lotkami wykonanymi w ten sposób

 

Jeśli chodzi o to skrzydło co je mam to brak mi narazie motywacji (doświadczenia) w rekonstrukcji tego czegoś

ale za jakiś czas coś z tym zrobie i pewnie uda mi się doprowadzić To do stanu używalności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czegoś... Dyskwalifikujesz mojego Mantisa bez lotek

ale nad wicherkiem juz się zastanawiasz i mówisz , że to coś dla

Ciebie :) Wicherek w oryginalnej wersji nie ma lotek ! Zaznaczyłem

, że Mantis to modelik do rekreacji i podałem

go tylko jako przykład zestawu Hackera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli wersję oczywiście z lotkami, gdzieś widziałem opis wicherka z przerobionym płatem

Na korzyść wicherka przemawia również jego popularność i mnogość opisów w sieci, mogę się wspomagać przy ewentualnych problemach

Czy mógłbyś podać jakieś linki, zdjęcia bo ciężko mi się odnieść do czegoś czego nie widziałem

Broń Boże nie miałem zamiaru oceniać negatywnie twojego modelu, którego notabene nie widziałem

Poprostu jak każdy modelarz mam swój pogląd na pewne rozwiązania techniczne.

Jeden preferuje tylko spaliny inny gardzi depronem itp.

Ja narazie nie mogę nic powiedzieć na temat napędów i materiałów wykorzystywanych do budowy, ale na podstawie ćwiczeń na symulatorze wiem już że standardowy typ usterzenia jest mi najbliższy

Być może bardzo się myle.... jak każdy początkujący

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz bo coś poknocę za chwilę albo już pomieszałem

 

Jeżeli model nie posiada lotek to rozumiem że zmiana kierunku odbywa się sterem kierunku a zmiana wysokości sterem wysokości

Próbuje nieraz w symulatorze kierować tylko sterem kierunku i wtedy zakręty wychodzą mało realistycznie tak jakby "po szynach" ?

Natomiast Vtail to są lotki sterowane odzielnie dwoma serwami działajace również jako ster wysokości

w tym przypadku model zachowuje się podobnie do modelu z pełnym sterowaniem

 

dobrze jarzę ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć tego linka do oferty hackera...Póżniej może wkleję

zdjęcie mojego wysłużonego Mantisa, choć lepiej nie zaśmiecać nim tego

wątku.Tą firmę podałem tylko jako przyklad,bo produkowali modele na takie pojemności silniczków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą przetestowałem szczegółowo latanie bez lotek i muszę przyznać trochę racji wam

Moje wcześniejsze problemy z lataniem bez użycia lotek brały się z tego że kiepsko mam opanowane jednoczesne używanie SK i SW

Gdybym SK przeniósł na prawy drążek zamiast lotek wtedy mógłbym całkiem nieźle sobie radzić

Czy wy też macie SK przestawiony na prawy drążek w przypadku takich modeli ?? (mowa o mode II)

 

@hubert_tata ten model fajnie się prezentuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi po której stronie, to ja mam na lewym gaz i lotki a na prawym wysokość i kierunek. Ale myśle nad zmianą że na prawym wysokość i lotki. Już tak próbowałem robić :? i nawet nieźle się lata :) ale trzeba się przyzwyczaić :D bo i tak prawie cały czas latam na kierunku i lotkach więc będe miał jedną ręke wolną np. na browara :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.