Skocz do zawartości

Quick Flick II


miro-er1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

ok  dzięki Rafał, mój ma 1270mm rozpietosci, wiec moze wytrzyma mocowanie.  

w lewym skrzydle mam kołek do rzutów, czy w prawym tez musze cos wkleic dla równowagi ??? czy nie potrzeba?

jak znajde chwile czasu to zrobie kilka fotek i zapodam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek,

 

Napiszesz trochę jak robiłeś ten szybowiec ? Może jakaś relacja z budowy ? No, i dlaczego właściwie wybrałeś akurat ten a nie np. Bug lub Manta?

Pytam, ponieważ też chodzi mi po głowie, żeby jakiegoś DLG samodzielnie zbudować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybralem ten model poniewaz wydawal mi sie najprostrzym w budowie . fotek z budowy nie mam .ale moge porobic kilka detali gotowego juz modelu. Jeszcze brakuje tylko folji na skrzydlach. Moze w weekend zamieszcze fotki bo obecnie nie mam czasu. Bedzie opis oraz fotki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro postaram sie o fotke zlozonego w calosc


wyposażenie planuje takie jakie mam w domu:

 2x serwo 9g

pakiet 220/2s  16g

UBEC 3A 8g

odbiornik HK 3ch 5g

 waga ma byc 220g ale napewno bedzie ciezszy

belka ogonowa to węgiel fi 6mm

caly model jest z balsy 

SW i SK balsa 2mm , oklejona folią transp, wzmocnione paskami wegla 0,6mm

na skrzydla naklejone paski wegla 1mm, kołek z pręta węglowego 3mm

popychacze bedą z pręta stalowego 0,5mm

skrzydło mocowane do kadłuba na 2 srubki nylonowe M3

post-12400-0-28194300-1458340722_thumb.jpg

post-12400-0-32035400-1458340737_thumb.jpg

post-12400-0-06092500-1458340749_thumb.jpg

post-12400-0-53560400-1458340763_thumb.jpg

post-12400-0-66004800-1458340776_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze byc za ciezki calkowicie , juz jest ciezki wedlug mnie , ale... okleilem juz folią , malo mialem czarnej wiec do miejsca mocowania skrzydel jest czarny, a pod skrzydlem juz taki jak SW i SK czyli pomarancz transparent, a skrzydła beda normalna folja CIEMNY POMARANCZ, takze bedzie kolorowy  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zatem czekamy na relację z pierwszego oblotu :rolleyes:

 

Czy trzymałeś się ściśle planu i "build manual" czy wprowadziłeś jakieś modyfikacje ? Jedną modyfikację już widzę - na skrzydłach zamiast rovingu węglowego cienkie płaskowniki węglowe.

Jaka wyszła waga samego kadłuba, bez belki ogonowej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem bo nie mam wagi przy sobie, tak plaskowniki węglowe 1x5, wlasnie zastanawialem sie do czego one maja sluzyc , ale wkleilem, wiedzialem na fotkach na jakims forum ze gosc wklejal ,tyle ze szersze okolo 10mm . na kadlub wlasnie poszła balsa grubsza niz w planach ale niestety nie mialem innej, no i w planie SW i SK sa z balsy 1,5mm zalaminowanej , ja dalem balse 2mm , usztywnilem plaskownikami węglowymi i folia . na pewno waga zostanie przekroczona, zobaczymy za 2 tyg bo wtegy zwaze go i napisze , a w jakim celu nakleja sie ten rowing ????


wychodzi na to ze zle zrobilem przyklejajac plaskownik zamiast rovingu?? i jeszcze naklejony mam tylko u góry,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

wychodzi na to ze zle zrobilem przyklejajac plaskownik zamiast rovingu?? i jeszcze naklejony mam tylko u góry,

Pasek rowingu węglowego po zalaminowaniu to taki płaskownik tyle że gruby na 0,1-0,2mm.

No i musi być z obu stron skrzydła na dźwigarze. Inaczej nie wzmacnia to niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie musze kupic jeszcze 2 plaskowniki albo ten roving  i nakleic od spodu,  (czy dostane go w kazdym modelarskim ??), zywice do laminowania mam, ale czy klejem CA tez moge zalaminoweac ???

HENIU tak pierwszy  moj taki DLG , myslalem o sznurkach , juz szukalem po necie piszą ze plecionka wędkarska tez jest ok, narazie mam na prety 0,5mm ale zewsze moge przerobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.