Skocz do zawartości

MZ 24 Graupner


BRoman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Panie Byku a ile u ciebie trzyma?

A radyjko zgadzam się, cudowny sprzecik:)

Nie miałem przyjemności mierzyć czasu od pełnego naładowania, do pełnego rozładowania, ale orientacyjnie ca. 4-5 godzin? Może 6. Alarm mam ustawiony na bodaj 3,5V, ale staram się nie schodzić poniżej 3,6V. Generalnie wyskoczę dwa razy na pole (łacznie ok 4 godzin zabawy) i w domu coś poustawiam, ew. odpalę na godzinkę symulator i radyjko znów do ładowania.

W tej "nowszej" wersji, z dopiskiem PRO, ponoć wsadzają nieco pojemniejszy pakiet - 5000mah? Wydłużony czas pracy o godzinę nie jest jakiś zbawienny, ale zawsze to mniej ładowań. ;)

Jakąś opcją jest posiadanie drugiego pakietu, aczkolwiek osobiście, uważam to za niepraktyczne, ponieważ o naładowaniu tego pakietu też trzeba pamiętać. To raz. A dwa, że stronię od trzymania zbyt długo, naładowanych pakietów. I tak, koło się zamyka. :)

Ale radio - super. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć

Od trzech lat używam vario. Wcześniej z Mx-ami, od zeszłego roku z MZ-tem. Używam 2szt. Działają na domyślnych ustawieniach bez żadnych problemów. Latają w motoszybowcach.

Próbowałeś przywrócić domyślne ustawienia? Sprawdzałeś wersję firmware? Może konieczna jest aktualizacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

A czy ktoś z Wrocławia ma takie radio? Muszę kupić nowe radio, bo moje stare radia już się wysłużyły. Popadło na MZ 24 ale przed zakupem chcę sprawdzić, czy do moich celów się nadaje i jak w leży w rękach. Ktoś  z Wrocławia pomoże? Dużo czasu to nie zajmie. Przyjadę potrzymam sobie, popatrzę i tyle.

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Andrzej, zastanawiałeś się może nad Futabą, np. 14 SG. Radyjko bardzo dobrze leży w dłoniach, dobrze spisuje się na wodzie, do Futaby masz tańsze zamienniki odbiorników a do Graupnera tylko drogie oryginały.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś polubiłem Graupnera. Moje MX 22 służą bez awarii chyba jeszcze od zeszłego wieku. I dlatego chcę Graupnera. Ja to radio muszę przerobić pod względem przełączników wg moich potrzeb i w każdym radiu graupnerowskim da się to zrobić. My w łodkach nie potrzebujemy jakichś bardzo skomplikowanych programów jak w helikach czy szybowcach. Ale radio ma leżeć w rękach i mieć w miarę proste i czytelne oprogramowanie. I być niezawodne. I Graupner spełnia te kryteria. Nie wiem czy je kupię, najpierw chcę je sprawdzić, a w naszych sklepach we Wrocławiu takiego radia nie ma. stąd moja prośba. Jest MX 20 ale to radio nie ma bocznych potencjometrów i przez to odpada. Na pewno znajdzie się kolega tutejszy, co takie radio ma i użytkuje.

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrzałem. Radio cud malina, tylko dla mnie zbyt piękne. Ja nie potrzebuję tych wszystkich pięknych i wypasionych

funkcji. To co mi potrzebne, aż nadto mam w MZ 24, a nawet MZ18. FSR to jest kowalstwo. U nas liczy się MOC.

Radio to jest sprawa drugorzędna ( oprócz serw, bo serwa akurat muszą być porządne). Ma być niezawodne, dobrze leżeć w rękach i mieć tyle funkcji,

żeby dało się model porządnie ustawić.I nie za ciężkie, bo jak się trzyma w

dłoniach ciężkiego kloca przez pół godziny, to później łapy bolą i szyja. Przez to odpadło w przedbiegach radio JETI,

które testowaliśmy przez prawie dwa miesiące.

Jeszcze nikt się nie zgłosił, ale mogę jeszcze poczekać. Radio będzie kupowane nie na jeden sezon,

tylko na wiele następnych,i będzie pracować w ekstremalnych warunkach(Fsrowcy wiedzą...) więc muszę sprawdzić przed zakupem.

 

Teraz zauważyłem, że się powtarzam... No stary już jestem i sklerozę małą mam

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.