Skocz do zawartości

Owiewki Sau Zagi jaki sposób montażu ?


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam,

Ja, owiewki posiadające wokół profilu do którego przylegają, kilkumilimetrowy rancik przykręcam do podłoża wkrętami ~2mm x ~5mm. Wiem, że trudno je kupić wiec mozolnie je gromadzę różnych rozbiórek typu stare zabawki. Jeżeli podłoże się nie nadaje do wkręcenia wkręta, trzeba wpierw przykleić do powierzchnie płata kawałek sklejki (jeżeli to balsa) lub wpuścić (wkleić) w materiał kawałek kołeczka brzozowego jako bazę pod gwint. Kołeczki pozyskuje się z niektórych lodów na patykach :-)

Przy braku rantu pozostaje pokombinować z rzepem. Rzep do płata, welur do kabinki. Na cjano, klej kontaktowy lub taśmę dwustronną. Najprościej ale też mniej pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Zamocować można na tyle sposobów ilu modelarzy, ja osobiście mocuję z przodu przy pomocy kołka w dolnej części, i otworu w owiewce, tył przy pomocy kołka i gumki.

plast%20zagi2.jpg

 

DSC06187.jpg

 

DSC06188.jpg

 

DSC06189.jpg

 

można też użyć rzepa samoprzylepnego, lub magnesów neodymowych, lub w ostateczności taśmy samoprzylepnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.