Skocz do zawartości

Discus 2a Eco rozp. 3,75m


PilotM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Hehe .Piotr jest mało ogarnięty na kawę,to typowy "ciężki typ" :) .

Jak już tak bardzo Marek chce fotkę to owszem,żadna tajemnica,klepię w domu samolocik (nawet była relacja na forum 12 godz....) ale w kontekście Żaru to nici z tego ,planowany start to sezon 2017. W końcu odbieram Toxica i to pójdzie w odstawkę.

Myślę że nie powinniśmy Markowi za bardzo pozwolić odbiegać od sedna tematu tylko mu mocno kibicować !! Marek,Marek,Marek!!!

Skromna focia kadłuba ,jego długość to prawie 250 cm :D

 

2016-03-30-1383.jpg

 

 

 

I co Marek ,zadowolony ? teraz Twoja kolej na Discusa  :D .

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, tak sobie czytam ten wątek i nie ukrywam że bardzo mnie zainteresował. Szykują się świetne modele a ja póki co mam trochę zaległości jak w budowie tak i w lataniu ale jakbyśmy się kiedyś spotkali u was na lotnisku to byłoby fajnie bo mam blisko, nawet bardzo.???? Sory za małe O.T. w temacie???? Pisałem oczywiście do Rafała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie w Porąbce latacie? da rady spaliną czy tylko szybowiec?

Marku ja latam spaliną na lotnisku pod Żarem ale gdy już szybowce są na murawie no to już po lotach bo się nie zgodzą.

Janusz ,pisemnych zaproszeń nie wysyłamy ;) ,masz rzut beretem, kiedyś zapraszałem .

Trzeba się zebrać w sobie ,zapakować model i wpaść na gościnne loty :) .

Rafał co do latania to tylko musimy się dogadać kiedy i po sprawie, myślę że w maju bo będę miał trochę więcej czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podliczyłem wyposażenie do Diskusa:

serwa Hitec HS 85MG 86,50 x 6 =519 PLN

Regulator Dualski 65A    129PLN

Silnik MVVS 5,6 /960  479 PLN

Pakiet 6s 22V 45 C 5000mAH 519 PLN

wieżyczka do napędu  500 PLN

SUMA  2146 PLN - czyli wartość modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek jaką przewidujesz wagę do lotu. Pytam w związku z silnikiem jaki chcesz zastosować. Mam ten silnik w Albatrosie 3.0 z TP i przy wadze 1800-1900g do lotu szału nie ma. Maksymalnie 30-400 wznoszenie, a jak wieje tak ponad 2,5-3 m/s to tylko sam start pod wiatr i wznoszenie tylko z wiatrem. Poza tym silnik tylko na 4s więc naprawdę nie widzę tego silnika przy 4 m modelu.

 

EDIT

A możesz dać linka do tej wieżyczki. A co do ceny wyposażenia to zazwyczaj tak wychodzi od 50% do 100% wartości modelu. To nie jest model piankowy gdzie można zastosować low cost. To jest już kawał modelu i trzeba uważać. 

 

EDIT 2

Tu masz w podobnej cenie świetny silnik dla modeli o wadze do 4,5kg

http://www.poly-tec.org/epages/78026952.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/78026952/Products/D35-60-520

 

Ten odrobinę droższy od tego MVVS -a do 5,5 kg.

http://www.poly-tec.org/epages/78026952.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/78026952/Products/D40-65-380

 

 

To są świetne silniki. Możecie popytać Michała S. On lata swoim Toxic -iem na podobnym tylko z przekładnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek tak pisze producent, a ja piszę z doświadczenia. Moim zdaniem to zasadnicza różnica. Jak napisałem zapomnij o wznoszeniu 700 jak wyda przy wadze 2kg 450 to tylko w bezwietrzny dzień. Faktem jest że latam jedynie na 3S i łopatkach 13x6,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.bocianmix.pl/2004,produkt,modele.html Witam konrad ma racje motorek troche słabawy chyba że przewidziane sa starty z wózka .Wswoim DG 4 metry mam motorek z linku przy 5 celach po wyrzucie z ręki pewny start pod katem 80 stopni.pozdrawiam .

O! Taki silniczek będzie z pewnością idealny. 1300W zapewni dość mocy na start z ziemi, no ale regulator trzeba chyba ciut większy dać pod ten silnik niż zakładany 65A. 

No i o stówkę tańszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad do tego silnika Robbe wystarczy regulator np. Turnigy Plush 60A. Używam ich od kilku lat i nie narzekam. Latała Minimoa, Proxima II lata Fascination, Falcon i Antares.

Krzysiek przypuszczam, że przy tym silniku Discus miałby jednorazową zmianę geometrii skrzydeł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.