Skocz do zawartości

Durbaszka


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Da się.

Jakieś 15 lat temu robiłem tam kurs paralotniowy, wtedy częściej wiało od strony Słowacji, ale w tamtą stronę też są ładne zbocza (szkoda tylko, że wtedy latać tam nie można było. Mam nadzieję, że nasze naruszenia granicy już się przedawniły, bo parę razy zdarzyło się zmykać przed braćmi Słowakami).

Górek tam masz na pęczki, więc holem sobie głowy nie zawracaj.

 

and

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
ale czy da sie polatac na zaglu?

 

No więc da się :-) Byłem w sobotę. Trochę mało wiało, ale lekkie szybowce radziły sobie przyzwoicie. Moja Cobra (montuję ją na pierwszym zdjęciu poniżej) nie bardzo. Easy Glider (na drugim zdjęciu) latał super do momentu aż przestały mi działać stery. Jakoś tak dziwnie zablokowały się w skrajnych położeniach i model w przepięknym korku runął na ziemię z kilkudziesięciu metrów. Co ciekawe kompletnie nic mu się nie stało. Nie mam pojęcia jaka była tego przyczyna. Zawiesił się BEC czy co? Może ktoś się włączył na tym samym kanale. Po zdarzeniu model nie reagował na sterowania - jak pisałem stery zablokowane w skrajnych położeniach. Po włączeniu i wyłączeniu zaczął, ale nie działała jedna lotka. Po przyjeździe do domu wszystko działa normalnie - dziś latałem bez problemu. Pewnie kosmici ;-)

 

Jak zmontuję filmik to pokażę jak próbowałem ulotnić Cobrę na Durbaszce. Przez chwilę nawet leciała fajnie :-)



Imgp0111mm.jpg

 

Imgp0119mm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zamierzam wybrać w najbliższym czasie na Durbaszkę, polecam to miejsce. Przez ostatnie trzy lata jeździłem tam na oboz modelarski. Latanie bomba :) Termika, żagiel wszystko co się da. Choć na żagiel lepiej przejść się około kilometr na "łysą" i polatać na Słowacką stronę oczywiście jak dobrze wieje :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiało akurat w stronę Słowacji więc trzeba było latać nad schroniskiem.

 

Film już mam. Posklejałem kilka ujęć jednego lotu. Cobra wystrzelona z użyczonego mi przez uczestników obozu modelarskiego holu. Z ręki też się dało rzucić, ale co hol to hol :-) Lata strasznie nerwowo, bo jak się okazało wymaga jeszcze kilku poprawek kątów natarcia i wyważenia.

 

Cobra_na_Durbaszce.wmv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak dziwnie zablokowały się w skrajnych położeniach i model w przepięknym korku runął na ziemię z kilkudziesięciu metrów. [...] Nie mam pojęcia jaka była tego przyczyna.

Jakie serwa tam siedzą? Miałem kiedyś identyczne objawy z serwami GWS Naro - jedno czasami blokowało się w skrajnym położeniu i powodowało wychylenie oraz zablokowanie pozostałych aż do odłączenia zasilania. Po włączeniu wszystko wracało do normy... aż do następnego razu. A serwo czyszczone, sprawdzane - i nic. Od czasu do czasu łapało blokadę. A przy zakłóceniu i silnym tarpnięciu w granice maksymalnego wychylenia blokada była murowana. Dla świętego spokoju serwo uziemiłem.

Prawie podobny objaw miałem z HS-55. Tu przy dużym wychyleniu serwo nie blokowało się, ale zaczynało "pływać" i podobnie zaczynały zachowywać się pozostałe serwa. Tu też nie pomagało czyszczenie i serwo też poszło do pudełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.