Skocz do zawartości

Ktoś zna tego pana


tikicaca
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś zna pana Gabrysiaka z Konina? Pytam bo oszukał mojego kolegę. Modelarz modelarza wiec troche boli... Przysłał mu kupę złomu za gruba kasę. Teraz unika kontaktu. Moze przez forum uda sie do niego dotrzeć. Starszy facet a robi z siebie idiotę. Za pare dni bede w Koninie, mysle żeby go odwiedzić.

Oczekuje cie kolego w Koninie z tą" oszukancza przesylką ". na Chopina 15 A ..jak juz krytykujesz tendencyjnie to napisz co kolega twoj dodatkowo otrzymał oprócz tego "złomu"..warszawiacy to zawsze cwaniaki chcieliby idealny model  za 0,25 ceny   + to co znalazlem i z dobrego serca  kupujacemu  wysłalem  tzn...dodatkowy motyl , dodatkowa kabinka nie od falkona ale doskonaly dawca materialu..worek uszkodzonych serw..dobre tryby...potencjometry...uszkodzone regulatory-podzespoły dla umiejacego grzebać dobre ..kolpaki...łopaty śmigieł - kilka par wyważone ! ...nowe nierozpakowane  tryby serw kilka opakowan ...kable ze zlaczkami ..NOWE...4 szt balastu...modelem latalem caly czas wymaga niestety  uporzadkowania  niektore serwa wymienione ...koncowka 1skrzydla od spodu lekko do naprawy - model wypicować - wypolerować  i latać  ALE JAK KTOŚ NIE UMIE I NIE MA POJĘCIA   O MODELARSTWIE   OCZEKUJE PREZENTU NOWEGO MODELU ZA  "kolosalną" sumę 500 zł  !!!  Popatrz  sobie  obecnie wystawiony jest w podobnym stanie  falkon na gieldzie  za  900 zl !  to jest to śmieszne . :o   krystianie z Gdyni  oczekiwałeś  ,że wysle ci  zblizenia   kadłuba  , skrzydeł   sprzedanego   już   TOXICA   za  1870  zł - legendarnego od  Kierownika   , ktory kilka razy  stal na pudle  chyba  nie dorosleś  . Coś tam wiesz  piate przez dziesiate  co ci powiedzieli  modelarze -plotkarze  jestem b.często na Wybrzeżu  i  ale  nigdy cię nie widziałem  chyba w krzakach podgladasz latajacych   -   . Pisałeś ,że masz kolegę  producenta  TOXICA  zamawiaj , wyposaż  wszystko zsumuj  i napisz   ile to kosztowało.. ;)   Wypatruj następnej  okazji i bądz zdecydowany - bo jesteś marudą i nie kupującym. Poprzedniego  bordowego  toxika kupil klega ze Żnina   może jak polata to  ci sprzeda ..ja skasowałem go za GIGANTYCZNĄ SUMĘ  900 zl..wypicuje  pobawi się   może sprzeda za 1200 zl  śledz -analizuj..pisałeś  ,że wszystko wiesz co gdzie kazdą  znasz  historie modelu    POWODZENIA  expercie  

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sebastian ,czytałeś mojego posta czy tak...se napisałeś żeby zaistnieć w temacie ?

A w iakim celu zaistnieć? Co masz na myśli .myślisz ze ma to dla mnie znaczenie. Czytałem twój post lecz cóż można wyczytać z nick-u , kupujący zna pełne dane itp.

Ja po prostu chciałem pomóc.

Powodzenia w pozytywnym wyjaśnieniu sprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to nie sprawa dla modów adminów itp. ... Sprawa nie ma żadnego związku ani zobowiązania z forum.

 

Kacper, czyżby?  ;) Ja pisałem to w tym kontekście.

 

 

Niestety forum nie bierze udziału w kontroli prywatnych transakcji,nie wydajemy żadnych wyroków nie wskazujemy racji żadnej ze stron.

Niemniej możemy postarać się o polubowne,bezkonfliktowe rozstrzygnięcie danej sytuacji z ewent .konsekwencjami typowo forumowymi typu ostrzeżenia ,publiczne napiętnowanie czy ban.

 

Nie wiem jak wyglądał sposób sprzedaży przez Jana, ale z własne doświadczenia wiem, że lepiej napisać wszystko w najdrobniejszych szczegółach i jeszcze lepiej gdy towarzyszą temu zdjęcia, co by uniknąć najmniejszych nieporozumień / niedomówień. Przy kupowaniu na odległość niestety bardzo łatwo o takie sytuacje. Szkoda zdrowia tak sprzedającego jak i kupującego.

Dobrze że Jan się pokazał i na swój specyficzny sposób wyłożył co nieco, można wnioskować że nie ma problemu ze zwrotem i pozytywnym zakończeniem tej sprawy.

 

P.S.

A tak przy okazji Janku, to masz jakieś "pamiątki" z Jodłowca?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawne jest to forum. Który to juz raz? Takie płacze, że model nie taki jak miał być, niepoparte żadnymi dowodami powinny zostać z miejsca wywalone przez adminów. Może ustalcie na przyszłość, jak powinien wyglądać post "ostrzegawczy" przed nieuczciwym sprzedawca. Na przykład:

 

1. płacze

2. cena

3. fotki Z OFERTY

4. FOTKI OTRZYMANEGO TOWARU a nie wyimaginowany opis tego, jak powinien wyglądać towar, który nam się WYDAWAŁO, ze zamówiliśmy.

5. dalsze płacze

6. ostrzeżenie od kogo kupiony

 

I wtedy admin go zostawia do dalszej dyskusji, a nie jak tu ( i to za każdym razem) ukrzyżowanie sprzedającego, zanim się w ogóle odezwał.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper, czyżby?  ;) Ja pisałem to w tym kontekście.

 

 

 

Nie wiem jak wyglądał sposób sprzedaży przez Jana, ale z własne doświadczenia wiem, że lepiej napisać wszystko w najdrobniejszych szczegółach i jeszcze lepiej gdy towarzyszą temu zdjęcia, co by uniknąć najmniejszych nieporozumień / niedomówień. Przy kupowaniu na odległość niestety bardzo łatwo o takie sytuacje. Szkoda zdrowia tak sprzedającego jak i kupującego.

Dobrze że Jan się pokazał i na swój specyficzny sposób wyłożył co nieco, można wnioskować że nie ma problemu ze zwrotem i pozytywnym zakończeniem tej sprawy.

 

P.S.

A tak przy okazji Janku, to masz jakieś "pamiątki" z Jodłowca?

Piekne masz miejscowki do latania i sympatyczni koledzy..pochodzilem ..poogladałem  ale nie polatalem...umowilem się  na wypad na   najblizsze zawody  ....w tym roku w czerwcu  chcialbym Was nawiedzić ...pamiatkę OSCYPKA od zaprzyjażnionej ze straganu włascicelki  zutylizowałem... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie dodać informację  w sprawie zakupu modelu od Janka gdyż pośrednio była tu takowa informacja.

Model pomogłem zakupić z grzeczności koledze ,nie był on przeznaczony dla mnie.

Zakup modelu został dokonany poprzez allegro. Odbiór modelu został ustalony tel. i zaproponowany przez Janka aby spotkać się w połowie drogi i osobiście dokonać oceny oraz decyzji o zakupie na co przystaliśmy.

Z pewnych przyczyn model nie został zakupiony .Wyjaśniam iż te przyczyny to typowe sytuacje życiowe które występują przy zakupie używanych rzeczy np. auta  ,a to cena nie adekwatna do stanu ,a to wymagany pewien wkład nie uwzględniony w kosztach ,a to nagła sytuacja sprzedającego który się rozmyślił lub potrzebuje pieniędzy do innych celów,a to antypatia sprzedającego ,niechęć do negocjacji ceny itp itd ...ot życie.

Janek bez wahania wyłożył wpłaconą gotówkę,chwilę podyskutowaliśmy i w dobrych nastrojach i z szacunkiem rozjechaliśmy się.

W mojej ocenie uważam iż ta sytuacja, związana z chęcią zakupu i odbioru modelu od Janka postawiła go w bardzo dobrym świetle .

Moja życiowa dewiza mówi iż wydając kilkaset stówek na model zawsze robię odbiór osobisty,wiem co kupuję ,ewent.żale mam potem do siebie.

 Tyle w temacie .Koniec dyskusji.

 

I jeszcze mała uwaga...

Uważam iż takie tematy to delikatne sprawy,nie ma schematów na ich rozwiązywanie na forum ,to nie sąd. .To co pokazała tu większość forumowiczy których sprawa w ogóle nie powinna dotyczyć ,odbieram jako szukanie taniej sensacji,czekanie na "rozlew krwi" , samosąd bez żadnych dowodów i podsycanie do agresji.

Wykazano tu totalny brak szacunku dla moderatora który zamknął wątek czasowo co sugerować może iż poświęca on czas na polubowne zakończenie sprawy ,bez rozgłosu ,poza oficjalnymi ramami tematu co jak widać przyniosło skutek.

Dodatkowo powstał wątek  DoTe Be który wg mnie nie miał żadnych podstaw do powstania -osobiście go przenoszę do archiwum by nie straszył i dawał powodów do rozwoju w kierunku jakim prowadzi :blink: (wojna ,Niemcy...)

Dodam iż moderator nie musi się tłumaczyć ze swoich decyzji !! ,może, ale nie musi . Od tego ma prawa ,obowiązki ,narzędzia aby się nimi posługiwać a jego ewent. postępowanie należy do oceny admina. Ponadto istnieje funkcja PW i chyba nie do końca wszyscy wiedzą po co ona jest a zapewniam, iż wiele rzeczy na tym forum zostało wyjaśnionych przez PW bez szumu ,rozgłosu ,bicia piany.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, Wasz sposób przeprowadzenia transakcji można podać jako jeden z tych rozsądnych, szkoda że nie napisałeś wprost czemu nie kupiliście tylko mydlisz nam oczy  ;). Tak czy siak reklama modelu, dobra czy zła, została zrobiona - "tyle w temacie, koniec dyskusji".

 

A co do Twojej uwagi - żeby nie było że odbieram ją personalnie - zgodzę się, że to za każdym razem są indywidualne i delikatne sprawy i lepiej jeśli uda się samemu je załatwić, ale czy czasem nasza forumowa "pomoc" nie daje pozytywnych rezultatów? Myślę że tak. Jeśli uważacie, że takich tematów nie powinno się tworzyć, to co za problem zrobić odpowiedni wpis w regulaminie i z miejsca takie tematy usuwać? Chyba żaden.

 

Nikogo z forum nie oskarżyłbym, jak to napisałeś: "szukanie taniej sensacji,czekanie na "rozlew krwi" , ... i podsycanie do agresji. Wykazano tu totalny brak szacunku dla moderatora". Mamy demokrację i każdy może napisać co myśli z ew. później skutkami - w tym cały jej "urodzaj", a odbieranie prawa do wypowiedzi i uzasadnienie "zamykam bo zamykam" to raczej metody z poprzedniego systemu. Pewno że nikt nie musi się tłumaczyć, wszak forum jest prywatne jakby nie patrzeć, choć pod dość narodowym hasłem  :)  . Wystarczyło słowo komentarza, zwłaszcza w tak drażliwym temacie i byłoby bo burzy. Pamiętasz forum Alexa? Ilu z niego odpłynęło i dlaczego?

 

Może z tego całego zamętu wyniknie coś pozytywnego ;) .

 

Kończę, nie mając bynajmniej zamiaru dolewać oliwy do ognia. Ot, napisałem co myślę bez żadnej urazy czy pretensji. Możecie mnie nawet za to zbanować - wcale się nie obrażę  :).

Szczerze pozdrawiam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próba rozwiązania problemu bezposrednio poza forum nie przyniosla rezultatu. Zachowanie sprzedającego sprowokowało pojawienie sie tematu na forum.  Sprawa rozwiązana, temat można zamknąć - skasować.

Sprawa nie dotyczyla mnie bezposrednio, nie znosze tylko cwaniactwa i wciskania kitu.

Dziękuje wszystkim za pomoc i przyczynienie sie do rozwiązania tego tematu!

Szkoda czasu na dalsze dywagacje, lepiej budowac, latać i korzystać z pogody :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawne jest to forum. Który to juz raz? Takie płacze, że model nie taki jak miał być, niepoparte żadnymi dowodami powinny zostać z miejsca wywalone przez adminów. Może ustalcie na przyszłość, jak powinien wyglądać post "ostrzegawczy" przed nieuczciwym sprzedawca. Na przykład:

 

1. płacze

2. cena

3. fotki Z OFERTY

4. FOTKI OTRZYMANEGO TOWARU a nie wyimaginowany opis tego, jak powinien wyglądać towar, który nam się WYDAWAŁO, ze zamówiliśmy.

5. dalsze płacze

6. ostrzeżenie od kogo kupiony

 

I wtedy admin go zostawia do dalszej dyskusji, a nie jak tu ( i to za każdym razem) ukrzyżowanie sprzedającego, zanim się w ogóle odezwał.

Przyrzekalem sobie ,że juz nie napisze na ten temat bo to co mialem napisalem  i  koledzy którzy myślą normalnie rownież.. ale rzeczywiscie jest to chore i śmieszne, kolega jak wyżej to wszystko skwitował. Otrzymalem korespondencje od kupujacego ,że stan modelu nie odpowiadal opisowi i co w nim było zniczone .z jego opisu wynika  ,że wszystko..jak ten model się miał trzymać "kupy" a co dopiero latac...ja Łukaszowi wysłalem zaproszenie  z adresem by mu pokazać jak  model lata - przy dobrych warunkach pakowalem 0,4 kg balastu . Dlaczego kupujacy nie zamowil sobie falkona  nowego.? ano cwaniactwo a nuż sie trafi cos za 0,25   ceny  albo nie dal ogłoszenia kupie falkona z wyposażeniem nieuzywanego za realna cenę - ano cwaniactwo..po warszawsku.. Nasz kolega forumowy  sprzedaje Antaresa z MAWI za 2500 zl  i jest falkon czerwony z Kęt , ktorego widzialem  SUPER :rolleyes:   za 900 zl -polecam.  Kase 530 zl  dziś zwrocilem   odbierajac model / jeszcze go nie rozpakowałem musze zrobić pedantyczną inwenturę czy jest wszystko w/g  opisu  kolegów z Warszawy   /...spokój najcenniejszy... inny     sie nim bedzie cieszył . Nigdy wiecej takich  expertów .. wybrzydzaczy..ze stolicy..nie długo może otrzymamy wrak naszego rozbitka ze Smoleńska bedą mieli koledzy pole do popisu... :unsure: dziś żegna się z forum Columb..wcześniej ...  A74...Kamyczek...coś sie nasuwa.. :o" wiecej grzechów nie pamietam " i tu nie napisze ...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek nie było czy było już napisane, z pewnymi stwierdzeniami powinieneś się jednak powstrzymać .. "cwaniactwo..po warszawsku.." .. temat zmierzał powoli do wyjaśnienia i uspokojenia i nie rozumiem po co znowu podsycasz. W pewien sposób rozumiem teraz i podtrzymuję decyzję TeBe o chwilowym zamknięciu tematu. Nie zdziwiłbym się gdyby to było właśnie przez takie prostackie docinki ...

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo powstał wątek  DoTe Be który wg mnie nie miał żadnych podstaw do powstania -osobiście go przenoszę do archiwum by nie straszył i dawał powodów do rozwoju w kierunku jakim prowadzi :blink: (wojna ,Niemcy...)

Dodam iż moderator nie musi się tłumaczyć ze swoich decyzji !! ,może, ale nie musi . Od tego ma prawa ,obowiązki ,narzędzia aby się nimi posługiwać a jego ewent. postępowanie należy do oceny admina. Ponadto istnieje funkcja PW i chyba nie do końca wszyscy wiedzą po co ona jest a zapewniam, iż wiele rzeczy na tym forum zostało wyjaśnionych przez PW bez szumu ,rozgłosu ,bicia piany.

Tu chyba bijesz do mnie...

Dla mnie podstawą powstania tego wątku było dowiedzieć się nie tylko osobiście ale też by inni użytkownicy których interesował ten zamknięty temat mogła wiedzieć jakim powodem było zamknięcie tematu, sorry "czasowe zamknięcie tematu"

 

TeBe odpowiedział, ja grzecznie podziękowałem i dodałem że nie dowiemy się po czyjej stronie leży wina! Nic tu nie było nie tak, a tu wyskakuje mi niejaki pan idfx (były moderator)  "forum to nie sąd..." i "takie pytania to na PW " Ty następny bijesz o ten wątek... Tuż to w Hyde Park nie wolno takich tematów zakładać? Nie wolno publicznie zapytać moderatora? Kurka to wy na tym forum jak te święte "panie" w Indiach...

 

PRZEPRASZAM WAS PANOWIE MODERATORZY ŻE PUBLICZNIE ZADAŁEM PYTANIE MODERATOROWI !!!!!!!!!!!!!!

 

a teraz czekam na publiczny lincz z waszej strony :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.