Skocz do zawartości

Dwupłatowy Wicherek 25 Modyfikowany


Osa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Panowie. Gwoli wyjaśnienia to nie jest żaden zestaw typu KIT czy inny diabeł. Narysowałem go dla siebie, a nie w celach zarobkowych. To po pierwsze. 

Po drugie ten model jeszcze nie latał więc chyba za wcześnie aby decydować o jakiejkolwiek sprzedaży. 

Ci którzy bardzo chcą niech chwilę poczekają prowadzę rozmowy z osobą która może to wyciąć i już jednego czyli tego mojego diabełka wyciął. Koszty określa on i z nim trzeba będzie się rozliczyć.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolory zrobiłbym dokładnie odwrotnie ze względu na nagrzewanie i naprężenia.

Jak myślisz jak jak szybko stracę orientację modelu dając tak właśnie kolory jak piszesz i o ile dłużej będę widział model mając na spodzie kolor żółty lub pomarańczowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi jakbyś miał wykonywać tym Wicherkiem loty termiczne na 1000m.;)

 

Może Ty masz inaczej, ale ja, orientację o położeniu modelu uzyskuję z kontrastu między barwami użytymi do malowania góry i dołu.

W tym przypadku drugorzędne jest czy jasna jest góra czy dół.

Co do ogólnej widoczności: modele latające wysoko w większości wypadków, które widziałem, wyglądają na czarne lub bure. Na tle raczej jasnego nieba wolałbym widzieć ciemny model, niż jasny.

 

Ale każdy ma swoje preferencje. To Twój model, wychodzi bardzo ładnie i życzę, żeby pięknie latał i był doskonale widoczny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma być bardziej czarny. Czym bardziej tym lepiej. W tej kwestii jestem nieugięty i już nie będę dorabiał żadnych teorii. Czarny z małą ilością żółtego i odrobiną szarego ale ten ostatni średnio mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wicherek mega super jak i pomysł i wykonanie,co do kolorów faktycznie każdy ma swoje upodobania i gusty często wynikajace z tego jaki mamy wzrok,jak wysoko latamy.w tym wykonaniu kolorystycznym odpowiednio dobrać kolorystycznie napisy i cyferki i będzie piekny modelik(właściwie to już jest :) )zamocowanie silnika głowicą w dół jak najbardziej słuszna decyzja.pozdrawiam wicherkomaniaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Miałem kiedyś model o podobnych wymiarach (odleciał do wiecznych ostępów). Na początku latał na silniku OS7,5cmmLA. Latał zupełnie przyzwoicie. Ale jak się

dorobiłem ASP 15cmm 4-suw i zamontowałem go w modelu, to dopiero było TO. :)  Pamiętam że model ważył około 3 kg i miał 180cm rozpiętości. Jestem pewien że do Wicherka dwupłata ten 7,5 cmm będzie bardzo dobry. Znalazłem zdjęcie tego mojego cuda jeszcze z silnikiem 7,5cmm.

post-935-0-24003200-1486338631_thumb.jpg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, sprawa silnika wyjaśniona. Mam teraz inny dylemat. Jako że nigdy jeszcze nie budowałem dwupłata nie potrafię się zdecydować na wybór usterzenia skrzydeł. Po wnikliwej lekturze materiałów o dwupłatach i ponownym przejrzeniu tego wątku od początku wciąż nie wiem, czy dać lotki na obu skrzydłach czy tylko na górnym. Domniemywam, że twórca tego projektu elementy z poniższego zdjęcia przewidział jako żebra do wykonania lotek:

 

post-19580-0-86654600-1486658918.jpg

 

Tych detali jest dużo więcej ponad komplet potrzebny na oba skrzydła. Z kolei te elementy wyglądają na żebra klap:

 

post-19580-0-03410700-1486658910.jpg

 

Czy dawanie klap w tym modelu ma sens? Widziałem modele AN-2 z klapami w górnym skrzydle, ale to były ewidentnie modele redukcyjne (chociaż skala ogromna). Będę wdzięczny za jakąkolwiek wskazówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Elementy z pierwszego zdjęcia to części od steru wysokości, a z drugiego od lotek. Przewidziałem lotki na górnym płacie i dolnym ale to do wykorzystania według własnych preferencji. Można ich po prostu nie odcinać. 

Tomek nie miał szans przekazać dokumentacji, a ja jej nie dokończyłem. Mam pdf poglądowego mogę wysłać mailem

 

 

EDYTA: udało się zamieścić tutaj.

Wicherek_25_dwupłat_mod.pdf

Edytowane przez Osa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cztery lotki to będzie niezły czad, jeśli dasz cztery serwa to co szkodzi w przyszłości uruchomić klapy. Wicherek miał być do wożenia się po niebie ale jak to u mnie .... przeszło mi. Projekt stanął i powoli zamarł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.