Skocz do zawartości

s500 Bzyk


darnur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

s500 Bzyk został ulotniony!

Wiedzę zdobytą głównie na forach, za co i Wam bardzo dziękuję, skonfrontowałem z zimowymi wieczorami oraz z zaskórniakami i wyszedł mi Bzyk.
Oto on:
LLFaw-igTmjm.jpg?v=2
reszta tu: http://tufotki.pl/LLFaw

Składniki:
rama     s500
FC    Naza M Lite v2 + GPS
Rx    9x8c v2
Tx FPV    TS351
kamera FPV    Sony CCD 900TVL 140 stopni 2.1 MM
OSD    FFOSD N1
Failsafe    Trackstar
buzzer    Jakiś zwykły bo tani 1-8s
silniki SunnySky    X2212-13 KV:980 II
ESC     dys opto 30A mini SimonK
śmigła     1045 noname
lipo    3s 5200mAh 10C Multistar 330g
    
gimbal    Tani chiński
kamera     Manta m336
    
Aparatura    Turnigy 9x v2
Rx FPV    Boscam RC805
monitor    7” no blue HD Monitor 800x480

W planie:
-docelowe śmigła, nie wiem jeszcze jakie, idą z Chin jakieś zwykłe1238 do testów.
-jakieś LEDy
-Lipo 4s ok 5000mAh
-FrySky xjt



To pierwszy lot po złożeniu, i nie śmiać się proszę, bo to nie smycz tylko lonża  :mrgreen:
Naczytałem się o ucieczkach Nazek do Chin to wolałem się zabezpieczyć. Tym bardziej, że nigdy takim smokiem nie latałem.

https://youtu.be/TZ2TIxPQwik
No wiem... boki zrywać...


A tak lata bez puszorka:
https://youtu.be/mBUuADgXldk

https://youtu.be/faeI3O_qmK8

Pogoda była wietrzna, Bzyk trochę walczył. Przy buzzerku ustawionym na 3,5V na baterii 3Ah polatałem 9min a na 5,2Ah 14minut. Lądowałem przy pierwszym alarmie więc jeszcze można było trochę pośmigać.

Tyle samochwalstwa, teraz poproszę o wskazanie błędów jakie niechybnie popełniłem.
Jak widzicie jest to konstrukcja eksperymentalna, gdyż doświadczenie moje jest w tym temacie znikome. Pewnie jeszcze sporo zmian przed Bzykiem, a przede mną sporo nocek z translatorem.
Z tego co zauważyłem to gimbal muszę inaczej umocować do ramy, bo mocowany na dwa słupki drga.
Pewnie zauważyliście, że na pokładzie nie ma kamerki FPV, jest to problem z którym się borykam od dłuższego czasu. Mianowicie po podłączeniu sygnału z kamery do OSD na monitorze pojawia się obraz ale znika nakładka OSD.  Czyli sygnał z kamery zabija OSD. Celem sprawdzenia wykonałem takie ruchy:
-sprawdzenie ustawień OSD – PAL/NTFS
-wymiana firware OSD na wersję wstecz – taki sam efekt
-powrót do najnowszego firmware czyli  v1,5
-podłączyłem do OSD sygnał video z ręcznej kamerki DV – jest dobrze, jest obraz i nakładka OSD
-podałem sygnał z kamerki FPV przez pr470Ω  i przy ok 280Ω  jest nakładka i zniekształcony obraz z kamery, zbyt ciemny i zbyt kolorowy.
-poległem i chwilowo latam na samym OSD, bez obrazu z kamery.
FFOSD N1
Sony CCD 900TVL PAL
Co jest nie tak? Niedopasowany sygnał? Za duży, za mały? Oscyloskopu u mnie niet. Może ma ktoś dobrą radę?   

Manta m336, którą mam na gimbalu do filmowania, nie podaje sygnału video podczas nagrywania przez USB, może podaje wizję na HDMI, ale to z braku kabla o wtyku miniHDMI jeszcze nie sprawdzone. Gdyby podawała to i tak musiałbym dokupić konwerter HDMI/AV
Na razie to chyba tyle, z góry pięknie dziękuję za konstruktywną krytykę i wszelkie rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

 Jedna wskazówka: Manta M336 jest w tej cenie co Xiaomi Yi, która uchodzi za porównywalną z GoPro HERO3 a w zdjęciach nawet z HERO4, poza tym podaje obraz FPV podczas filmowania. Jakbyś podmienił tą kamerkę to zyskasz na jakości nagrań a przy okazji możesz zrezygnować z dodatkowej kamery FPV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest czasem tak, że Ci to OSD wyjeżdża poza ekran i przez to go nie widać? Często, chyba właśnie przy kamerach z dużą ilością linii, były problemy z dopasowaniem OSD tj. ucinało z którejś strony i nijak nie dało się tego zwalczyć - trzeba było po prostu dobrze dobrać kamerę, monitor i OSD, zerknij też na standardy PAL/NTSC. Może spróbuj podpiąć się pod zwykły telewizor w domu jeśli masz możliwość ew. pod monitor PC (u mnie akurat w obu urządzeniach były AV'ki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.