Skocz do zawartości

YF-23 z planów Craig Clarkstone


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

W miejsce serw Tower Pro poszły zgodnie z sugestią serwa Corona.

Przez ostatnie dni starałem się jak najbardziej wyrównać całą powierzchnię modelu. Oczywiście za pomocą szpachli. Wyszło nie tak jak to sobie wyobrażałem, z daleka jest ok, ale z bliska już tak nie zachwyca wygląd modelu, szczególnie przejścia między depronem a szpachlą. A szczególnie widać niedoróbki w sztucznym świetle. Doprowadza mnie to do szewskiej pasji????, ale już wiecej poprawek robić nie będę bo model zbytnio przytyje, a po drugie żona już krzywo na mnie patrzy przez ten wszechobecny pył w kuchni..

Tak to mniej więcej wygląda z góry.

c53fe25b8ee4dd856644e9335eea18ae.jpg

Dzisiaj miałem jeszcze chwilę czasu i w końcu zabrałem się za wstępne malowanie. Zacząłem od usterzenia, farba Model Master kolor Gunship Gray.

 

1683392c7ee36ee62babc35e36629ada.jpg

 

01fc60821dd8184d850358da28e2f73c.jpg

 

Malowane dwa razy pędzelkiem. Wcześniej myślałem, że będę malować aerografem, ale w zimę mam utrudniony dostęp do sprężarki, a i same malowanie musiałoby odbyć się na dworze, więc jednak pędzelek. Na stery poszło około połowy słoiczka farby. Na zdjęciach widać także linie podziału.

Mam nadzieję, że efekt jest miły dla oka.

Pozdrawiam.

 

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostatnio miałem trochę czasu, i wkleiłem na stery oznaczenia. Niestety drukarki kolorowej nie posiadam, i nie miałem możliwości wydrukowania kalkomanii. Efekt nie jest zły, ale mogłoby być na pewno lepiej.

044e1958ff48862a2fb8efe16cc9b370.jpg

149433a00e6d39bd5d9fa4cf877d0655.jpg

09865b5cd12fc4ac688e1d5b3cc774ea.jpg

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dzięki za pochwałę ???? W zasadzie dużo już nie zostało do zrobienia, tylko przykleić resztę oznaczeń , tylko czasu ostatnio brak, a trochę pracy przy tym będzie, bo kolor na modelu nie zgadza się w ogóle z tym które jest na oznaczeniach i trzeba je dodatkowo malować w tym samym kolorze co model.

Ostatni raz tak robię, następne oznaczenia będą drukowane na kalkomanii.. ????

 

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostatnio, pod wpływem słów Roberta, trochę myślałem nad tematem wyrzucenia modelu do startu.. Model jest dość ciężki, będzie ponad kilogram. Sposób wyrzutu, który miałem zastosować, przestał mi się podobać ???? Nie dość, że musiałbym wyrzucać dwoma rękami, i byłby problem ze sterowaniem modelem na samym początku, to jest także duże prawdopodobieństwo że przy którymś razie mógłbym sobie "cos" zrobić śmigłem podczas wyrzutu..

Więc przejrzałem polskie i zagraniczne fora modelarskie i mój wybór padł na wyrzutnie z wózkiem.

Planowana długość wyrzutni to 3m, wysokość w najwyższym punkcie to około 1,2m.

Oto kilka zdjęć podczas robienia wózka..

180e1499c8cfcdc75077af921c839762.jpg

6d1e1dc92754cda1ad651f2fe73239ca.jpg

dae6cb2cc234c4e2f6de25b4eb5f6d6f.jpg

04c65f9064d3be50abaa9bf6188339f0.jpg

Pozdrawiam wszystkich ????

 

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny samolot wybrałeś.Od dawna mi się on podoba , szkoda że nie wszedł do produkcji .Bardzo ładnie robisz ten model.Czy jest pokryty cienką tkaniną szklaną?

Ja swego czasu miałem F-22, super latał.Plany mojego YF-23 czekają na swoją kolej do realizacji,model jest duży ,długość +/- 2.4m.

 Życzę powodzenia w oblocie i wielu udanych lotów.

                   Pozdrawiam  Lucjan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Samolot piękny, model też niczego sobie ???? Fajnie się go buduje.. Tylko wydaje mi się że w planach są małe błędy.. Szczególnie jeśli chodzi o szlifowanie boków.. Trzeba kilka razy sprawdzić czy wszystko się zgadza, nim zacznie się je szlifować do skosu..

Co do tkaniny, to jest nią pokryty tylko cały spód modelu.. Skąd masz plany tak dużego modelu?

Pozdrawiam.

 

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa wyrzutni trwa. Z czasem ciężko, więc postępy są minimalne.

Zdjęcie prowadnicy:

06ed39faafe10816e39de00615e2ffcf.jpg

Prowadnica razem z wózkiem:

f6e412e742b1170b67ddfcffbd37d7a2.jpg

Prowadnica ma długość 3 metrów, z możliwością skrócenia do 2 metrów, gdyby przyszła taka potrzeba.

Teraz trzeba zamontować przednie i tylne podpórki, oraz blokadę wózka.

 

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Wózek nie może być za ciężki bo guma będzie musiała napędzac i model i wózek. Zrobiłem kiedyś prawie identyczna katapultee do modeli kombatow. Moja rozbierała się na 3 części długości. mogę porobić zdjęcia szczegółowe może Ci się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

 

    Plany mojego YF-23 kupiłem dwa lata temu  u włoskiego modelarza G.Bartellla.

Fajna ta wyrzutnia. :)   Mim skromnym zdaniem wystarczy długość 1,5  - max.2 metry.

 

                                       Pozdrawiam  Lucjan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz mocował model do niej?

Taka teoria wyczytana na RCgroups. Hak montuje sie w ok 3/4 odległości miedzy nosem a SC i naciąg gumy jest ok 4x masa modelu. Mocowanie musi wytrzymać taki nacisk punktowy

W moim przypadku było to 4kg gdy wystrzeliwałem su-22. Trzymanie w ręku modelu nad głową i jednocześnie utrzymywanie naciągu 4kg trochę było kłopotliwe, ale na "lotnisko zabierałem tylko śrubę do wkręcania w ziemie i gumę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc jeśli chodzi o długość prowadnicy i jej transport to nie jest to problemem. Składa się ona z trzech profili aluminiowych o długości 1 metr każda. Istnieje możliwość że jeden profil nie zostaje zamontowany i długość całości skraca się do 2 metrów. Profile są o bokach 50x50 mm. W miejscu łączenia znajduje się cieńszy profil. A dodatkowo całość spinają zamki do skrzyń po dwa na każde łączenie. Gdyby ktoś miał zamiar budować podobną wyrzutnię to od razu niech kupi zamki do skrzyń z możliwością regulacji ich długości, zwykle bez regulacji, nie nadają się. Drugą sprawą jest łącznik między profilami. Ja kupiłem 45x45 mm, gdyż taki teoretycznie jest wymiar wewnętrzny głównego profilu. Niestety jest to wymiar bardzo teoretyczny, profil 45x45 musiał być bardzo mocno zeszlifowany. Lepszym rozwiązaniem jest kupienie profilu 20x20 wycięcie dwóch kawałków po te 15-20 cm, i zamocowanie ich w przeciwstawnych rogach. 3e2fb36304143bb54672604f0562098f.jpg

Co do samego wózka. Jego plan jest w załączniku. Nie miałem jak umieścić na nim rozmiarów poszczególnych elementów więc opiszę jak to wygląda.

Płytki prostokątne maja rozmiar 200x120 mm. Cztery śruby maja długość około 110mm, ich średnica to 8mm. Cała kompletna śruba to: dwa łożyska o średnicy zewnętrznej 22mm, wewnętrzna to 8mm. Grubość samych łożysk to 7mm. Zostały one odzyskane z kółek po wrotkach. Między nimi jest tulejka dystansowa grubość 5mm. Całość skręcona śrubami samohamującymi. Odległość między środkami śrub wynosi dokładnie 88mm.

5b3e2be7a1caee7194d6a9b0a38c3828.jpg

Ciężar samego wózka to około 1kg na chwilę obecną. Ale jeszcze trochę urośnie, muszę zrobić z jakichś cienkich listw aluminiowych "koszyk" na którym będą opierać się skrzydła modelów.

Całość będzie stała na nogach z profili 20x20, z tyłu 25cm, przednie 150cm.

Całość mam już mniej więcej rozplanowane łącznie z blokadą wózka. Zostało mi jeszcze wybrać jakąś odpowiednią gumę, ale nie wiem jeszcze jaką. Może ktoś podpowie?

 

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

o1.pdf

o.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężar samego wózka to około 1kg na chwilę obecną.

Masakra. Rozważ napęd jądrowy.

A na poważnie: planujesz tym wystrzeliwać w przyszłości coś wiekszego i cięższego niż ten YF-23? Bo jak nie, to wyrzutnia jest niepotrzebnie takiego kalibru.

Czym ją chcesz napędzać? (edit: Doczytałem, że właśnie szukasz napędu :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.