Skocz do zawartości

DLG Lightninbug BUG


mayster8405
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zapewne to zły pomysł, ale płat pokryję jednak japonką i zobaczę jak to lata.Przecież to pierwszy model i jak nikt nie doradza, trzeba się uczyć na błędach i dochodzić samemu. 100gram jest chyba realne. ;) Kleją mi się już obie połówki.

Po nim pójdę już na całość i zrobię ten o którym wspomniałeś  Apogee-sport.


I po sklejeniu skrzydła przymiarka

post-3422-0-92014900-1462962977_thumb.jpg

post-3422-0-54656900-1462962988_thumb.jpg

Pozostało wkleić kołki mocujące skrzydło i wzmocnienie centropłata oraz kołek na końcówkę i wszystko okleić. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy, ogólnie model został ukończony i wygląda tak

post-3422-0-21535900-1463131500_thumb.jpg

post-3422-0-29881200-1463131508_thumb.jpg

post-3422-0-26104100-1463131517_thumb.jpg

post-3422-0-51248700-1463131526_thumb.jpg

zdjęcia nie najlepsze, ale były robione na korytarzu.

Co pozostało do zrobienia?!,wymienić popychacze na węglowe których na razie nie mam i ustawienia na serwach.Jeśli CG podane w planach jest właściwe, to włożone graty akurat pokazują to co powinno być.Prawdę mówiąc nie jestem zadowolony z pokrycia japonką, ale nie miałem folii której mi starczyło na końcówki i obawiam się żeby mój pośpiech nie obrucił się przeciwko mnie.

Nadal czekam na poradę jak ustawić usterzenia, bo myślę że nie takie jak w modelach z napędem.

Waga gotowego do lotu to 103gramy. Dobrze, żle???

 

post-3422-0-23736800-1463295403_thumb.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mój BUG latał ale nie całkiem jestem zadowolony, a to z powodu wiatru i na dodatek niestabilny.Raz wyrzucony z ręki szedł ładnie, a innym był tak hamowany przez wiatr że spadał jak kamień.Myślę że CG z planów jest nie takie bo mi robił pompy.Dałem więc trochę Pb i było jako tako , ale go przy którys wyrzucie straciłem i filmiki pokazują jak kozaczy.W sumie wyrzuciłem go około 30razy. Ważne że do domu wrócił cały bez draśnięcia.

post-3422-0-41356000-1463837108_thumb.jpg

Tak był upchany

a tak latał /kilkanaście sekund :rolleyes:

post-3422-0-41680300-1463836936_thumb.jpg

100_1189.MOV

100_1193.MOV

Może z tych kilku sekund podpowiecie co zrobić.Wiem że pogoda na loty a tym bardziej na oblatywanie nie była właściwa.

 

"Przespałem" się z tym problemem i chyba przesadziłem  z ustawieniem wysokości i górę zmienię na 20, zobaczymy co z tego wyjdzie. No i zabawa z dalszym wyważaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy dzień mogę zaliczyć do bardzo udanych, a to z racji tego, że pomimo wiaterku polatałem Yakiem 54 deproniak, no i do znudzenia BUG-iem.Wystarczyło dokleić na dziobek monety 5 i 2 groszową i model lata jak marzenie.Latałem na ustawieniu wysokości 20 stopni w górę i poniższe filmiki były na tym ustawieniu.Stwierdziłem że modelikowi nie wolno  w locie przeszkadzać, tylko delikatna korekta  co nie widać w moich poczynaniach. ^_^

100_1210.MOV

100_1211.MOV

100_1212.MOV

100_1214.MOV

Narzucałem się niezliczoną ilość razy i nabierałem coraż większej pewności i naprawdę mnie to wciągło.Postanowiłem zmniejszyć jeszcze wychylenie wysokości o 5 piknięc i teraz jest jeszcze lepiej.No niestety już filmu nie ma, bo brakło baterii.

Pomimo swojej delikatności, model jest wytrzymały i powrócił do domu bez skazy.

Stabilizator napięcia który wykonałem pracuje beż zarzutu i pomimo że znajdował się przy antenach odbiornika nie było żadnych zakłóceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj doskonaliłem latanie Moim Bugiem.Co prawda na technikę trzeba zapracować treningiem, ale loty minutowe udało mi się zaliczyć kilkakrotnie.i myślę że to nie koniec możliwości tego modelu.Pakiet 360 mAh miał jeszcze połowę pojemności po powrocie do domu.O rękę nie pytajcie.......... :(

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj , byłby koniec modelu.Nalatałem się do upadłego ale i bez kłopotu bo model  przy którymś przyziemianiu  wylądował na młodniaku sosny i to na samym czóbku / jedyne drzewo na łące/ .Rozpacz i płacz jak to ściągnąć :( .Nie będę opisywał jak wyglądam ale model odzyskałem z uszkodzonym tylko natarciem lewego płata. Dwie godzinki póżniej już był naprawiony z nowym częściowym pokryciem z japonki bez znaku naprawy.

Ta przechwałka z poprzedniego postu, że uzyskiwałem minutowe loty to tak było na oko. Dzisiaj loty niby dłuższe, ale z zegarkiem wychodziły najdłużej 40 sekund przy lekkim wiaterku.

Dzień zaliczam na udany. :)  :)  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

chodząc po stronkach na temat budowy Buga znalazłem pliki skrzydeł 1-no metrowych z innym profilem właśnie do tego kadłuba który przedstawiam poniżej 

1M Bug Wing AG37.pdf

MRCSS Bug Mod 1 2013.pdf

 Może ktoś się skusi na jego budowę bo modelik na pierwszy raz jest tego wart !!!.Pomimo, że pokryłem go japonką zaliczył kilkaset rzutów i ciągle jest cały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zamierzam zrobić większy , 1.5m. Kupić gotowy nie mam zamiaru- " brak kroplówki " czyli pieniędzy. Chcę zrobić Mantę,która mi się podoba bardzo.Plany już mam jak i materiał a także wyposażenie.Bez stożkowej rurki ogonowej się nie obejdzie i póki jej nie będę miał z budowy nici.Poprzednie modele gdyby miały belki stożkowe, ich waga  nie odbiegała by od wagi autora planów a nawet lżej.

W każdym bądz razie następna MANTA. ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
W dniu 10.05.2016 o 09:29, mayster8405 napisał:

Na dziś zrobiłem to co widać z powodu braku czasu.Dodam że cały płat klejony był rzadkim CA, natomiast pokrycie balsowe centropłata żywicą 15 min.

post-3422-0-66699000-1462865130_thumb.jpg

post-3422-0-11261100-1462865150_thumb.jpg

Myślę że jak posezonuje przypięte, , rozdzielę płat i zrobię mu wznios ;)

z jakiego materiaøu jest listewka natarcia - pytam o gatunek drewna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.