Skocz do zawartości

F450 "Myszoskoczek"


Spook
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z założeniami zacząłem składać 450tkę do spokojnego filmowania z powietrza. Parametry:

 

Rama  -- F450 (klon z ABC-RC) + wysokie podwozie

Silniki EMAX MT2216-810kv (ciąg max 950g przy śmigłach EMAX1045)

Śmigła EMAX 1045 (w zapasie APC 10x4,5 i bodaj 10x3,8)

ESC: SimonK 30A - 2-4S

FC: CC3D

Akumulator: LiPo 3300mAh 14.8V 25C Gens Ace

Rx: FrSky Taranis X8R

VTx: Skyzone TS58500 500mW 32Ch

Gimbal: dwuosiowy Hsm-2208b

Kamera do FPV: Mobius

Kamera do nagrywania: GoPro 3 Silver

 

Stan obecny:

 

2mdnsqp.jpg

 

Kilka słów komentarza:

 

- FC na razie CC3D, bo wydaje się być najporządniejszy z tych, które mam na stanie (CC3D, KK 2.1.5, Crius Multiwii), docelowo będę pewnie przechodził na jakiegoś Pixhawka, muszę jeszcze trochę poczytać o FCkach;

- ESC 30A trochę na wyrost, bo prąd maksymalny będzie w granicach 15A, ale nie powinno być z tym większego problemu;

- Skorzystałem z pól lutowniczych na dolnym centerplate ramy - nie chciało mi się po raz kolejny lutować wszystkiego na pajączka. Mam tylko nadzieję, że a) luty nie puszczą i B) że ścieżki w ramie wytrzymają szczytowo 70A (sytuacja skrajna - maksymalny ciąg + maksymalny pobór prądu z gimbala + grosze na elektronikę). Nie mam za bardzo pomysłu, jak to sprawdzić. Akumulator - zgodnie ze specyfikacją - powinien dać radę nawet z 80A. Przypuszczam, że pobór ciągły będzie rzędu 30-35A.

- Kable od silników pociągnąłem dookoła, bo zostawiłem sobie na nich zapas w razie czego. Trzymają się ładnie na trytkach, więc i z nimi nie powinno być z nimi problemu. Taka moja alergia na zbytnie skracanie kabli :)

- Górny centerplate zostanie zastąpiony moim customowym, w którym przygotowałem sobie dodatkowe miejsce na półkę na Mobiusa, nadajnik FPV i trochę dodatkowych otworów montażowych. Dzięki uprzejmości Rayforda będę miał wszystko w laminacie G10 1,5mm (będzie o 0,5mm cieńszy od oryginału, ale sądzę, że nie będzie z tym większego problemu).

- Mobius do FPV z przyzwyczajenia - mam już do tego okablowanie i nie chciało mi się kombinować z płytkową, poza tym Mobiusy mam na stanie :) Do spokojnego nagrywania nie przejmuję się lagiem (poza tym i tak jest prawie niezauważalny), a i zmiany oświetlenia też nie powinny rodzić dużych problemów.

- Chcę wreszcie porządnie spidować model - na 250tkach latam na presetach CC3D. Skorzystam z TxPID - możliwości zmiany parametru w locie przy pomocy aparatury i tu pytanie: jakie powinienem ustawić wartości skrajne dla parametrów P, I i D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.