Skocz do zawartości

motoszybowiec toto-1


sudik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jest to mój pierwszy temat na tym forum i praktycznie pierwszy kontakt z motoszybowcami. w moich załozeniach chciałbym zbudowac go w 2 tygodnie, oraz aby móc polatac przez wakacje zamiast tracic czas na granie na kompie. mam nadzieje, ze sie uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 9 miesięcy temu...

Witam

 

Odgrzebując temat z przed paru miesięcy mam takie pytanie, czemu motoszybowiec w tym przypadku toto-1 nie reaguje na lotki. Kożystam z aparatury optic 6, oraz z serw tower pro sg-90, napędem jest silnik szczotkowy 400 na 7,2V .

 

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodów może być dużo. Bez dokładnych testów się nie dowiesz. Zacznij od sprawdzenia, czy nie masz pomylonego kanału. Źle wsadzona wtyczka, czy (nie wiem, czy Optic6 ma opcję konfiguracji wyjść kanałów) zamieniony kanał w aparaturze.

Uszkodzone serwo/serwa - to łatwo sprawdzić, podpinając inne serwo i sprawdzając jego reakcje.

Uszkodzone wyjście odbiornika - Serwo działa na innym kanale, a na zwykłym nie chce.

Uszkodzone przewody serwa.

Czy padnięty potencjometr w nadajniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzydła nie posiadają żadnego wznisu a lotki są wycięte wg. planów Pana Motylastego ( nic nie było przerabiane ).

 

Pozdrawiam

Bartek

 

Edit: Już po problemie model oblatany na modelarni ( już 3 udane loty ). Co było problemem pojęcia nie mam ale cieszę sie, że wszystko dziala.

 

Edit2: Czy ten model o wadze 637 gram nie jest troszeczke za cięzki?? Na stronie Pana Motylastego jest napisan, że waga nie piwinna przekraczać 700 gram. Proszę o opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.