Skocz do zawartości

Su 29mm Parkzone z technologią SAFE


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od pewnego czasu chodził za mną akrobat. Jako wymogi przy szukaniu wybrałem łatwość w transporcie i zasilanie na 3s ok 2200mAh (mam 5 takich pakietów do helika 450tki). Dość długo szukałem modelu MX 2 bo widziałem taki w akcji i fajnie sobie radził, nie ukrywam że cena modelu też grała rolę. Po jakimś czasie znalazłem na znanym portalu aukcyjnym ogłoszenie z SU 29, opis bardzo skromny, tel do sprzedawcy i on twierdzi że powinno być wszystko tak jak fabryka dała a u niego to jest leżak magazynowy i chce się go pozbyć.

 

Po 2 dniach model był już u mnie:) W pudełku to co daje producent czyli kompletny samolot z silnikiem, regulatorem, serwami oraz odbiornikiem Spektrum z technologią SAFE. Wszystko ładnie i bezpiecznie zapakowane.

post-2604-0-33599100-1462033188_thumb.jpg

post-2604-0-33594900-1462033248_thumb.jpg

post-2604-0-52522500-1462033397_thumb.jpg

post-2604-0-86102300-1462033515_thumb.jpg

 

Z racji tego, że z tą technologią nie miałem nigdy do czynienia brew przyzwyczajeniom składanie modelu zacząłem od przeczytania instrukcji:P Tutaj czekał mnie pierwszy "zonk", posiadając radio DX7 nie można korzystać ze wszystkich trybów lotu (brak trybu 3D). Na moje szczęście okazało się że internet na wszystko zna lekarstwo i przy użyciu 4 mikserów mam wszystkie 3 tryby lotu na przełączniku trzy pozycyjnym a tryb PANIC na przełączniku od podwozia.

 

Co do samego modelu, bardzo ładnie się prezentuje, po wyjęciu z pudełka mamy prawie wszystko co potrzebne do lotu co nie znaczy że można bez zastanowienia od razu iść latać. Prawda jest taka że ustawień nie ma w nim zbyt dużo i po wyjęciu z pudełka, zbindowaniu i przepisaniu danych z instrukcji do nadajnika model jest praktycznie gotowy, u mnie jednak wymagał ustawienia długości popychaczy aby powierzchnie sterowe były na swoim miejscu (oczywiście nie jest to żaden problem). Zauważyłem też że zawiasy steru wysokości dają duży opór, wydaje mi się że za duży, jednak serwa nic sobie z tego nie robią.

Tu już poskładany i poustawiany model:

 

post-2604-0-15238400-1462033722_thumb.jpg

post-2604-0-41535300-1462034229_thumb.jpg

 

Dzisiaj model zabrałem na lotnisko, trochę obawiałem się oblatywać go przy wietrze jaki był dzisiaj na lotnisku. Później jednak nie wytrzymałem i musiałem go oblatać pomimo wiatru (w końcu co się mogło stać, model z bezpieczną technologią :P). Oblot odbył się w trybie Precision (w tym trybie elektronika mało się wtrąca), nie było żadnych niespodzianek. Model ładnie wystartował, zrobiłem kółeczko i podejście do lądowania. Później jeszcze kilka przelotów z lądowaniami żeby się do modelu przyzwyczaić. Innych trybów lotu ani przycisku Panic nie testowałem, może następnym razem. Niestety z oblotu jest tylko jedno zdjęcie które widać u góry, byłem sam i nie miał kto nakręcić modelu w locie. Jak się uda coś nagrać to się z wami podzielę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Brawo Dawid,

Nawróciłeś się z łopatek i wirników na śmigła i skrzydła!

Model bardzo fajny - ciekaw jestem jak z relacją mocy do masy i powierzchni?

Zielone samoloty dłużej latają w rękach pilotów urodzonych 12 marca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawróciłem to zbyt wiele powiedziane, po prostu latam tym czym mi się akurat chce;P Helikoptery nie poszły w kąt tylko im się rodzina powiększyła:)

Jeżeli chodzi o moc, do latania w zupełności wystarcza;) Niestety umiejętności mi brakuje żeby stwierdzić, czy podczas latania 3D jej wystarczy. Zawisu próbowałem z trochę marnym skutkiem ale wydaje mi się że mocy jest dość żeby zawisnąć i później z tego zawisu wyjść.

A tak poza tym to modelik ładnie lata, słucha się pilota:) Systemy "ratunkowe" sprawdzałem z ciekawości i o dziwo działają jak należy:)

Niestety ciągle nie miał kto nakręcić modelu w locie ale mam nadzieję że to się niedługo zmieni i zamieszczę jakiś film z lotów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.