Skocz do zawartości

zmienny kierunek lotu na silniku i w locie ślizgowym


kaczma2

Rekomendowane odpowiedzi

Zbudowałem motoszybowca RC z napędem elektrycznym 3f o rozp. 1500 Silnik ze śmigłem pchającym umieszczony za skrzydłem. Model lata poprawnie, tylko że, w czasie pracy silnika rewers steru kierunku przesuwam skrajnie w lewo a z chwilą zatrzymania silnika muszę przestawić rewers na środek. Zmieniałem kierunek ustawienia silnika i było bez zmian. Nie wiem o z tym zrobić a może "ten typ tak ma"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mam na myśli oczywiście trymer. Przypomnę, silnik jest za skrzydłem ze śmigłem pchającym. Zmieniałem kierunek osi silnika, jest bez zmian. Być może na taki tor lotu ma wpływ prędkość modelu.

http://www.rcmodelfordon.zafriko.pl/kat/moje_modele_ To jest ten 1 model.

A przy okazji proponuję do obejrzenia tą stronę, dużo do oglądania, mało do czytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygląda zdecydowanie na wpływ strumienia zaśmigłowego na usterzenie. Silnik zdaje się być bardzo blisko niego więc i oddziaływanie większe. Trzeba próbować to wyregulować sporym wykłonem silnika (sądzę, że 5-6 stopni może pomóc). Można też podeprzeć się mikserami w nadajniku i korygować to, miksując gaz z kierunkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.