Skocz do zawartości

Skrzydelko ze styro...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dostlem przy zakupie Fox-a skrzydelkoz e styro...oto fotki tego "modelu":

 

484e1af57b459d99.jpg

5f68a14680621110.jpg

0ce5b33647de60bd.jpg

I mam pare pytan o wniosnie tego skrzydelka...

 

Pierwsze:

Gdzie umiejscowic silnik?

Na poczatku wydawalo sie oczywiste ze z tylu ale potem....

Drugie:

Jak to sie wywaza??

od tego zalezy tez odp na pierwsze pytanie

Trzecie:

Jak duze maja byc lotki?

Planuje wyciac w nim styro a lotki zroibc z balsy

Piate:Czy stateczniki pionowe sa konieczne?

Jesli tak to ajkiej wielkosic i czy sterowane?

 

Jak ktos odpowie na nie wszysktoe to ma punkcik pomocy ;) Bardzo mi zalezy zeby ten model ladnie latal wiec proze o pomoc...

 

Z gory bardzo dziekuje i pozdrawiam Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doklej krawędź natarcia i spływu, lub tylko spływu.

Lotki balsowe na taśmie klejącej (po oklejeniu skrzydła)

Lotki szerokości 30mm dł około 300mm tak aby pasowały do skrzydła.

Winglety musisz dać bo będzie mu brakowało stateczności, możesz na końcach skrzydeł lub bliżej środka, daj je lekko wysuniete do tyłu, będzie lepiej latał.

Wyważenie w programie tu masz link http://www.piotrp.de/MIX/sp.htm, tutaj podawałem http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=8184&highlight=programy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jest pyt. czwarte ?

5. Zrob, najlepiej na koncach skrzydel - wymiary takie jak cieciwa skrzydla - wysokosc ja u siebie mam okolo 75 % cieciwy.

3. 75 % dlugosci skrzydla, 25 % cieciwy. Ale ja bym sie z balsa nie bawil - to co odetniesz bedzie wystarczajace.

2. Najlepiej spojrzec w instrukcje :) a na powaznie - najlepiej sie pobawic i znalezc samemu. (z kolega mamy takie same delty i jego sc jest ok. 1 cm bardziej z tylu) :roll:

1. Nie powiem - coby nie bylo, ze sie na punkciki laszcze :P (kombinuj)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz o takich skrzydełkach http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=2092&highlight=zagi

 

To skrzydełko było przygotowane pod napęd turbinką i ją by najlepiej było zamontować, mocowanie na silnik musiałbyś w jakiś sposób dorobić do niego

 

Po co w nim taki duży silnik, wystarczy zwykły dzwonek lub coś podobnego.

daj np EMAX 2208

 

Tutaj masz plany do tego modelu http://tzagi.altervista.org/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmigiełka są tak małe, tylko dal tego modelu ich sprawność będzie bardzo mała.

 

Zrób mocowanie silnika z kawałka sklejki w kształcie koła z dwoma uszami, które przykręcisz do wystających listewek ze skrzydła.

Kup silnik z mocowaniem przednim i tak go zamocuj i masz bardzo fajne mocowanie i ustawienie silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej to było przygotowane po turbinkę i jeżeli zamaist niej dasz silnik to na pewno bedzie on ważył mniej. Z przodu miał być akumulator 3S 2200mAh i z turbinką miał wyważenie. jeżeli dasz lżejszy silnik to sądze że 3S 1500mAh go wyważy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz zdjęcie, jak to powinno wyglądać:

zagi-003.jpg

Listewki wystające do tyłu skróć i przymocuj do nich kawałek sklejki - mocowanie silnika.

U mnie lotki z balsy. W modelu na zdjęciu mogłyby być nieco szersze. Prpopnowany przez Ciebie silnik jest znacznie za mocny i przede wszystkim za ciężki. Szukałbym silnika koło 30 - 40 gramowego. U mnie z powodzeniem śmiga na starej przeróbce CD i śmigiełku 5x4,3. Z tym napędem jest raczej szybki. U mnie pakiet 1000 3s. Wyważenie progamem ze strony Piotra, potem korekta SC raczej do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

os silnika jest pochylona ku dolowi tak aby byla rownolegla do górnej plaszczyzny skrzydla

 

A ja mam przed sobą plan skrzydełka z lipcowego FMT i tam mam odchylenie osi silnika w góre aż o 10stopni, podobnie mam montowaną oryginalnie turbinkę w Wingu.

Jak mam to wytłumaczyć :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakladam ze chodzi nam o to samo. CZyli punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia

Moze powiem inaczej....Ma dmuchac na dol o te kilka stopni

 

Właśnie że odwrotnie, w tym planie i moim Wingu dmucha do góry :mrgreen: (na planie aż o 10stopni ) (nazwa modelu Phuyuck)

Zwróciłem na to uwagę bo to bardzo dziwnie wygląda (jest w FMT na str 120-122)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.