Skocz do zawartości

SingleCopter


pawellukasz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Pytanie dot. KK.2.1.5

aby ustawic to cholerstwo wchodzisz w menu, zjezdzasz do "Load motor layout" wybierasz "Singlecopter 1M4S" i potwierdzasz. Et voila, ustawione. W kanal 1 wpinasz regla z silnikiem, w kanaly 2-5 serwa i zrobione. Problemem moze byc tylko polozenie serwomechanizmow wzgledem kontrolera. Kontroler sam wychyli lotki w celu i kompentacji momentu i lotu w zadanym kierunku.

 

 

Mianowicie nie chcę go zjarać na początku i nie wiem jakim napięciem jest zasilany.

Póki co podłączyłem 5V z BEC i...nic. Podłączyłem to oczywiście pod gniazdo BATT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kk2.1.5 na batt ma monitoring napięcia, tam możesz podłączyć 4S na przykład i będzie ci na ekranie pokazywał napięcie, możesz ustawić alarm poniżej pewnej wartości.

Zasilanie kontrolera jest przez M1 natomiast serwa i reszta przez M2-M8. Alternatywnie możesz zasilić go przez odbiornik. Przyjmuje 5V bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

kk2.1.5 na batt ma monitoring napięcia, tam możesz podłączyć 4S na przykład i będzie ci na ekranie pokazywał napięcie, możesz ustawić alarm poniżej pewnej wartości.

Zasilanie kontrolera jest przez M1 natomiast serwa i reszta przez M2-M8. Alternatywnie możesz zasilić go przez odbiornik. Przyjmuje 5V bez problemu.

Wziąłem się za podłączanie KK.2.1.5. i...test odbiornika RC przechodzi...wychylanie drążkami zmienia wartości na wyświetlaczu kontrolera.OK.

Podłączony 1 silnik i 4 serwa, taki sam tryb ustawiony w kontrolerze.

A jak próbuję dać gaz, ruszam drążkami to ani silnik, ani serwa nie dają znaku.

Serwa zasiliłem osobno, na pewno mają zasilanie.

Kalibracja ACC też zrobiona.

Czego tam brakuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już model fizyczny singlecoptera, taki na szybko.

Ale...po podpięciu kontrolera 2.1.5 i napięcia, serwa, mimo że były wcześniej ustawione w neutrum - obracają się o ileś tam stopni.

To raz. Po drugie, gdy np drążkiem przesunę w jedną stronę do oporu i puszczę drążek to serwo szybko wraca a drążkiem w drugą stronę to samo,

to serwo wraca do jednego położenia i potem przy drążku w neutrum serwo powoli przez ok 3-4 sek. wraca jeszcze sobie do pierwotnego położenia.

Z taką bezwładnością to nie wysteruje mi to singlecoptera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Na sucho" możesz próbować i wiele rzeczy nie będzie wychodzić tak jak wydaje się, że powinno być.  To, że serwa wychylają się od neutrum to MOŻE być kwestia tego, że KK próbuje usunąć moment siły powstający przy obracaniu się silnika i śmigła. Gdyby nie powierzchnie sterujące model obracałby się wokół własnej osi i tyle - jak helikopter bez tylnego rotora. to, że serwa wracają raz szybko raz wolno to też MOŻE być kwestia tego, że robisz próbę "na sucho". Powiem więcej - najtrudniej próby kontrolera przeprowadza się na niskich wysokościach, na dodatek w pomieszczeniach; dopiero gdzieś na 1m od ziemi będziesz miał w miarę poprawne zachowanie (w zależności od wielkości latadła, jakie budujesz). Singlecoptery oparte na KK2.1.5 latają - wiem, bo miałem, poświęciłem na niego cały arkusz pianki oraz wieczór "pracy". Jedyne co ustawiałem to "motor layout" oraz "channel mapping". Latało, ale finalnie części powędrowały gdzie indziej. Nie oczekuj stabilności jak w wyścigowym quadzie, ale polecieć poleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja te próby bez śmigła robiłem...no chyba że kontroler, który ma już wprowadzone M1S4 automatycznie czuje co ma robić,  to ok.

 

Nie oczekuj stabilności jak w wyścigowym quadzie, ale polecieć poleci.

A czy taki singlecopter na APM-ie czy Pixhawk-u będzie bardziej stabilny czy to bez znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja singlecoptera sama w sobie nie daje stabilności: jeden silnik i cztery powierzchnie sterujące jego wychyleniem, kierunkiem i obrotem. W zależności od tego jak są duże i jak daleko od silnika oraz osi obrotu się znajdują zachowanie może być różne. Nie próbowałem, ale podejrzewam że na żadnym z kontrolerów nie będzie stabilnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.