Skocz do zawartości

Lotnisko modelarskie Chocznia koło Wadowic (nowe)


Leszekm35
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No toś zaszalał :) .Ładna ,masz już całkiem sporą kolekcję górnopłatów ,wypadało by tylko nimi polatać ;) .

Jakieś info o modelu

 

No toś zaszalał :) .Ładna ,masz już całkiem sporą kolekcję górnopłatów ,wypadało by tylko nimi polatać ;) .

Jakieś info o modelu

No Rafał tym samolotem zamykam kolekcję :) Mam już w sumie co chciałem od górno płata do akrobata. Model odkupiłem od modelarza z Bielska który ma całkiem sporą kolekcję modeli firmy ELJOT . Ta wilga tez jest tej firmy sprzedawana w wersji kit na całym świecie. Pan od którego odkupiłem samolot złożył ją i nie oblatał (wszystkie modele z kolekcji  ma nowe wykończone ). Jedyną rzecz którą zmienię to silnik , jest tu zamontowany silnik od jakiejś kosy . Co prawda nowy i podobno taka wiga na takim silniku była oblatana w 2000 roku ale moim zdaniem może to być za słabe a latanie na granicy wiesz może lepiej nie ryzykować. Myślę tu zamontować benzynkę modelarską 30 lub 50 cm. Jeden z modelarzy sugerował że 30cm do tego modelu w zupełności wystarczy. Model waży 8,5kg. Można powiedzieć , że przy zakupie nie brałem pod uwagę tego silnika tylko z góry zakładałem , że go wymienię :)

Faktycznie zaszalałeś :)  muszę się kiedyś wprosić na kawkę ;)

 Model zaje...sty :P

Dzięki Łukasz :) zapraszam oczywiście w każdej chwili :) Jednak zdjęcia nie oddają tego jak wygląda w rzeczywistości bajka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Nawet podobają mi się te czarne szyby. Na pewno zaglądnę i dam Ci znać bo muszę sprawdzić czy jest prawdziwa :D

Wiesz co jechałem z nastawieniem , że to w pierwszej kolejności zmienię ale powiem szczerze , że całkiem ładnie tak wygląda i chyba zostawię . Zmienić zawsze mogę w sumie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie kill switcha do gaszenia jest już zamówiony, jeszcze będzie manager zasilania Dualsky no i zamówiłem kolejny odbiornik 10 kanałowy do apki . No i w sumie będzie wszystko :)

 

Ale jest już Łukaszu fajnie z wagą z tamtym silnikiem ważyła 8,5 kg a ten jest o kilo lżejszy i już waży 7,5 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Grzegorz

Tak silnik jest bardzo fajny robił to bardzo pedantyczny modelarz. Silnik jest nowy odpalałem go , chodzi super . Wiesz ja akurat jak kupowałem model i tak byłem nastawiony na zmianę silnika. Wilga potrzebuje raczej większej mocy , nie ma takiej powierzchni skrzydeł jak piperki czy coś podobnego dlatego też dla bezpieczeństwa wolałem założyć silnik modelarski. Jak by to był samolot innego typu to bym go nie wymieniał :) Ale jak by cię interesował to jest na sprzedaż

http://olx.pl/oferta/silnik-spalinowy-ok-34cm3-nowy-CID767-IDgEIiB.html#7913a3b92d  zawsze możemy się dogadać masz gotowy bez kombinacji :) Jeśli chodzi o ciąg ciężko mi powiedzieć nie mam takiej wagi żeby dokłądnie sprawdzić ale podobno jest wystarczający.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, silnik wygląda ładnie tylko jak tak patrze to ciężko uzyskać dobrą cenę, wagę i moc ,porównując np z takim http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__42065__Turnigy_TR_32_32CC_Gas_Engine_3_8HP.html  czasami można przekombinować z tymi home made :) , chyba że ma się już jakąś podkaszarkę w której odpadło coś nie istotnego i już nie kosi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, silnik wygląda ładnie tylko jak tak patrze to ciężko uzyskać dobrą cenę, wagę i moc ,porównując np z takim http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__42065__Turnigy_TR_32_32CC_Gas_Engine_3_8HP.html  czasami można przekombinować z tymi home made :) , chyba że ma się już jakąś podkaszarkę w której odpadło coś nie istotnego i już nie kosi .

Tak tu się zgodzę ale niektórzy dalej latają na takich silnikach i takie montują. Cena to kwestia dogadania oczywiście :) Ale powiem ci szczerze , że mam różne silniki benzynowe i tak ładnie równiutko i cicho jak ten nie chodzą . Gdybym miał pipra takiego na 2,5 metra to bez wahania bym go zamontował no i plus nie trzeba żadnego pakietu do zasilania silnika ma własną cewkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym poinformować szczególnie dla tych którzy jeszcze nie wiedzą iż od jutra 25.07 do 31.07 włącznie obowiązuje całkowity zakaz latania modelami samolotów , dronów itp . Co istotne zakaz obowiązuje w odległości 100km od Krakowa w każdą stronę. Jeżeli komuś się wydaje że lata daleko od Krakowa lepiej sobie tą odległość dobrze sprawdzić. Kary są bardzo surowe za złamanie tego zakazu.

 

pozdrawiam

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.