Skocz do zawartości

Wilcze uszy - czyli jak wysoko latamy


TommyTom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Informacje z pierwszej ręki na temat stref na dziś i dzień następny są tutaj:

 

http://www.amc.pansa.pl/?menu_lewe=mapy&lang=_pl

 

Najlepiej włączyć wszystkie strefy oprócz FIS-sektory żeby nie zaciemniały obrazu. Suwakiem ustawiamy wysokość, dla nas (poza FPV) wystarczy GND do F50. Drugim suwakiem z prawej wybieramy godziny, w których chcemy latać.

 

A tu artykuł o strefach:

 

http://www.tryfly.pl/2016/03/23/gdzie-mozna-latac-paralotnia-bezpiecznie-w-polsce/

 

Dla paralotniarzy, ale nas tez to dotyczy.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach ćwiczeń zadzwoniłem do kontroli przestrzeni W-wa (tel. 22 574 57 33) czy mogę latać do 300m odległości od p-tu 52 11' 14.8" N ; 21 07'16,4" E do wysokości 500m (bo TSA jest od 2000ft..). Miła Pani stwierdziła, że nie ma żadnych zgłoszeń, więc mogę, byle nie wlatywać w CTR (czyli na drugą stronę Wisły, TSA oraz EA42...

 

Czyli latać tu mozna wyżej niż na Pałacowej, tym nie mniej moje wielkie uznanie, że w ogóle koledzy tam mogą legalnie latać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do moich lotów to tak jak kolega wspomniał. Latałem w UK w górach gdzie ruchu lotniczego 0. Ale nie mowię ze nie latam tak i w Polsce. Latam ale oczywiście takie latanie to Z GŁOWĄ. Czysty przykład tego gdzie mieszkam. Szczere miasto z polem w środku jakieś 500x500. Latam tylko w obrębie tego i nie wysoko. Ostatnio to Skywalkera odpuściłem i czekam na wyjazd do siebie do Zamościa gdzie wolnego terenu jest dużo.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.