Skocz do zawartości

Quadrocopter 850 RCT 5010 360kv


morfeusz1987
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Projekt quadrocoptera o rozstawie osi silników 850mm

*rurki alu 20mm
*mocowania silników aluminiowo karbonowe http://www.aliexpress.com/snapshot/7685708169.html?orderId=75331761030628
*silniki RcTimer 5010 360KV
*śmigła RcTimer 17x5x5
*centerplate karbon
*ESC DYS 20A SimonK
*tymczasowo kontroler APM 2.8 (będzie pixhawk)
*jak wszystko pójdzie wedle myśli to wylądują na pokładzie ogniwa panasonica
*aparatura WF09 z modułem FrSky DFT 2,4Ghz (domyślnie pojawi się LRS)

Waga ramion z mocowaniami, silnikami i śmigłami to 720g (wiem że dużo i na węglu byłoby mniej ale ma być alu)
szacuje, ze waga całości wyniesie 1100g bez baterii

Przede wszystkim stawiam na wygląd, ma być prosty, estetyczny, bez widocznych przewodów itp.
Będzie to moja 1 platforma FPV

FHD0159.JPG

FHD0160.JPG

IMG_20160603_162431.jpg

IMG_20160603_162453.jpg

IMG_20160603_162518.jpg

IMG_20160603_162518.jpg

IMG_20160603_174850.jpg

IMG_20160605_180158.jpg

02.jpg


IMG_20160607_155157.jpg

IMG_20160607_163205.jpg

IMG_20160607_193145.jpg

IMG_20160607_193130.jpg

IMG_20160607_193122.jpg

 

IMG_20160613_204820.jpg

 

IMG_20160610_182157.jpg

 

IMG_20160624_155947.jpg

 

asasssssssssssssssssssssssssss.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Do czego docelowo chcesz używać tej platformy? Planujesz jakiś gimbal i nagrywanie?

 

Ja się zastanawiam nad wymianą swoich DJ2212 920KV na coś z mniejszym KV , polecasz te RC Timery?

Tak jak pisałem  wyżej, będzie to platforma fpv z gimbalem i gopro na pokładzie, co do rctimerow, są to silniki budżetowe i wielu narzeka, ale 360kv są modelem nowym i już maja oski 5mm a pozostałe maja 3mm co jest trochę lipne,co do wyważenia, trafiły mi się egzemplarze całkiem spoko, jedyne do czego się doczepie to łożyska które już po paru lotach zaczynają hałasować, ale poszukam porcelanowych i wymienie, dodam jeszcze ze zamawialem je prosto od producenta :-) do tego maja mały pobór energii i na 17 śmigłach radzą sobie bardzo dobrze, spodziewałem się ze wyjdzie z tego platforma ociężała ale szczerze NIE JEST dużo gorzej niż w poprzednim copterze na śmigłach 11. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planujesz zasilanie z ogniw Li-ion :blink: chyba w tym setupie 4S nie wystarczy więc waga będzie nie do zaakceptowania o ile w ogóle się podniesie.

Druga sprawa to Liionki bardzo nie lubią stałego obciążenia nawet przy 50% wydajności prądowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już są ogniwa o wydajności 20A https://e-dym.pl/pl/akumulatory-i-ladowarki/1646-akumulator-18650-lg-hg2-3000mah.html ludzie latają z dobrymi wynikami ale samolotami, o copterach mało słychać, ale myślę że 4S to trochę mało jak na 360kV ale to wiem tylko z teorii

Osobiście w typowym F450 przekroczyłem 30min lotu, ale.....

 

Ogniwa 2x3S2P

 

post-10282-0-46530600-1467028192_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już są ogniwa o wydajności 20A https://e-dym.pl/pl/akumulatory-i-ladowarki/1646-akumulator-18650-lg-hg2-3000mah.html ludzie latają z dobrymi wynikami ale samolotami, o copterach mało słychać, ale myślę że 4S to trochę mało jak na 360kV ale to wiem tylko z teorii

 

 

 

Oj kolego mylisz się i to bardzo,ze w copterach mało słychać, raczej bym powiedział ze nie są tak popularne ze względu na cenę niz to ze się nie sprawdzają

 

przykład (mój setup napedu)  http://diydrones.com/profiles/blog/show?id=705844%3ABlogPost%3A1373215&commentId=705844%3AComment%3A1430146&xg_source=activity

 

pozatym li-ion to tylko opcja, zobacze jak wyjdzie wszystko wagowo z reszta gratów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest konstrukcja tylko do "bicia rekordu" twój z tym planowanym zasilaniem będzie dochodzić do 2kg i te planowane Liionki nie wyrobią, nie mówiąc już o podwieszeniu czegokolwiek. Tyle z moich doświadczeń, ale może Ci się uda, mnie nie wyszło, ten F450 wisiał ponad 30min ale o dołożeniu 100g, czy swobodnym lataniu nie było mowy.

Próbowałem też z 250-tką na 2S i to samo - długo wisi ale lepiej nie latać :(, ale świat idzie naprzód i kto wie.

Stosuję w samolotach i prędzej się zmęczę lataniem niż zabraknie paliwa loty 1,15-1,5godz to standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, czy zasadne jest mocowanie regulatorów tuż pod silnikami. Czyli w miejscu najbardziej narażonym na urazy. To właśnie końcówkami ramion drony najczęściej "kretują".

Nie lepiej je przesunąć bliżej kadłuba?

Masz racje, ale to było foto na esc redox, teraz są Dys'y schowane w rurkach :-)

 

Co do kolegi Pietuch, trochę mi namieszałeś w głowie i Tb również muszę przyznać racje, nastawiłem się trochę do Twojej wypowiedzi jak do hejta ale wziąłem kalkulator do łapki i jednak zostane przy Li-polach, są tańsze więc kupie na zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam kolegi "Pietucha" ale ja bym zaufał jemu bo ma duże doświadczenie i dobrze radzi. Te silniki wydają się być chyba troszkę za słabe do tak dużej maszyny. Dla przykładu od tygodnia mam używanego koptera i jego masa z gimbalem i Gopro to 1700 gram latam na pakiecie Lipo 5000 4S i przy spokojnym locie osiągam tylko 12-13 min. Łączna waga to ok 2300g. A silniki są zdecydowanie mocniejsze. Gimbal zasilany oddzielnym pakietem. Regulatory ukryte w środku ramy już się sprawdziło w głębokich chaszczach :).

 

Tak to wygląda

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam kolegi "Pietucha" ale ja bym zaufał jemu bo ma duże doświadczenie i dobrze radzi. Te silniki wydają się być chyba troszkę za słabe do tak dużej maszyny. Dla przykładu od tygodnia mam używanego koptera i jego masa z gimbalem i Gopro to 1700 gram latam na pakiecie Lipo 5000 4S i przy spokojnym locie osiągam tylko 12-13 min. Łączna waga to ok 2300g. A silniki są zdecydowanie mocniejsze. Gimbal zasilany oddzielnym pakietem. Regulatory ukryte w środku ramy już się sprawdziło w głębokich chaszczach :).

 

W obecnej konfiguracji maja niewielką nadwyżkę mocy, jeśli będą problemy z  mocą silników to dokupię kolejny zestaw 4 silników i zrobię okcokopter, najbardziej zależy mi na fpv, jeśli nie poradzi sobie z gimbalem to cóż, będzie trzeba z niego zrezygnować, ewentualnie będę montował jeśli będzie potrzeba video w lepszej jakości kosztem czasu. Koptery niestety nie samoloty, pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć mimo szczerych chęci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zmieści się w 2kg to wg mnie moc na styk bo producent podaje parametry przy 14V jeżeli dobrze odczytałem a najwięcej wyciąga się z pakiet u przy 4..do 3.8V na cele tak mają moje pakiety

 

Zobaczymy, jak to będzie, kupie li-pola na próbę 10A, dociążę by zasymulować gimbala z kamerą i będą testy. Jutro lub pojutrze dotrze do mnie ublox m8n z chin więc narazie się tym zajmę a po wypłacie będziemy kombinować, dodam tylko,że jak się zamknę w czasie 20-30 minut spokojnego latania to się i tak ucieszę, mógłbym jeszcze ramiona alu wymienić na karbon i skrócić co by też pewnie pozytywnie wpłynęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, ale to było foto na esc redox, teraz są Dys'y schowane w rurkach :-)

 

Co do kolegi Pietuch, trochę mi namieszałeś w głowie i Tb również muszę przyznać racje, nastawiłem się trochę do Twojej wypowiedzi jak do hejta ale wziąłem kalkulator do łapki i jednak zostane przy Li-polach, są tańsze więc kupie na zapas.

 

Ktoś na RCFPV złożył pakiet z tych ogniw o wydajności 20A, biurkowe testy wyszły pozytywnie ale jak w praktyce to się nie pochwalił.

Pakiety Liion wychodzą drożej w zakupie ale mają 500-1000 ładowań więc w sumie okazują się tańsze.

Znalazłem te moje boje z nowym zasilaniem http://pfmrc.eu/index.php?/topic/49404-nowe-zasilanie-czyli-tanio-d%C5%82ugo-i-daleko/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś na RCFPV złożył pakiet z tych ogniw o wydajności 20A, biurkowe testy wyszły pozytywnie ale jak w praktyce to się nie pochwalił.

Pakiety Liion wychodzą drożej w zakupie ale mają 500-1000 ładowań więc w sumie okazują się tańsze.

Znalazłem te moje boje z nowym zasilaniem http://pfmrc.eu/index.php?/topic/49404-nowe-zasilanie-czyli-tanio-d%C5%82ugo-i-daleko/

 

 

Przeczytałem wątek i morał jednak, że zostanę przy lipolach bo jak Piszesz, miały by sens gdyby to co w kalkulacji było zgodne z faktem, a mój "ufolek" będzie dość mocno obciążony. Będę szukać najlżejszych pakietów i tyle.

 

Mógłbyś mi doradzić w jaki tor wideo uderzyć, bo tu mam kompletny mętlik w głowie. Moja aparatura to WFT09 (klon futaby9Ch) z modułem frsky dft 2,4 ghz, i naczytałem sie o 5,8Ghz tyle negatywnych opini, ze nie wiem już czy nie zmienić nadajnika na LRS'a i tor 1,2 Ghz, bo ponoć 1,2Ghz nie bardzo się lubi z Frsky'em, z kolei zmiana nadajnika apki kiepsko mi pasuje bo mam dosłownie garść odbiorników do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.