Skocz do zawartości

Spuchnięty pakiet


mikpasz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Nigdy w życiu, to kupa syfu nawet sam LIT, rozładuj i wrzuć do pojemnika na baterie, w każdym supermarkecie takie coś jest. 

Witam. Czytam wasze wypowiedzi i nie wierzę. Narodzi się nowa forma modelarstwa ekstremalnego. Już ktoś wcześniej wspomniał co takiego jest lit. Bezpiecznie się bawmy a jak już to nie róbmy krzywdy innym. Wracając do tematu. Zakupiłem trzy sztuki (do motoszybowca) akku LiPo 2200mAh 3S(11.1V) 25C. Po jednym locie akku poduszki się zrobiły. Tak załatwiłem dwa akku. Wiecie jak to jest jeden to może być jakiś nieudacznik (produkcja z poniedziałku po długim wolnym i na kacu). Postanowiłem zajrzeć do środka co go tak zabolało.Rozlutowując poszczególne sekcje o dziwo po grzaniu lutownicą akku wróciły do normalności.opuchnięcia zeszły. Przed podjęciem takiej operacji poddawałem akku na działanie zimna i po tym to lipa.Być może trzeba zrobić odwrotnie i potraktować je opalarką ???. Tego jeszcze NIE ZROBIŁEM. Raczej jak napisałem wyżej BEZPIECZEŃSTWO NAJWAŻNIEJSZE!!! Obiecuję że zrobię taki eksperyment to opiszę co się wydarzyło. W TV program Galilo fragment był poświęcony elektronarzędziom typu akumulatorowego z zasilanie akku LiPo. Najciekawsze to było podanie akku ekstremalnym warunkom pracy. Ostatecznie było niby przypadkowe wbicia gwoździa w akku na wylot samo centrum. Nie nastąpił wybuch tylko napięcie radykalnie spadło. Pozostawili  dużo do myślenia być może zmiany podejścia do tego typu zasilań. Sam wykorzystuje od lat to zasilanie w wkrętarce 12V akku LiPo, Sprawuje się super, jeżeli zbliża się do minimalnego 9V to daje znać spadająca moc w obrotach. Może trzeba rzeczywiście przeprowadzić konkretną dyskusję popartą doświadczeniem dla potomnych. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.