Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozkradziony model FPV Skywalker Revo

pitlab skywalker runcam swift emax hitec maxima corona 919MG

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 mounter

mounter
  • Modelarz
  • 8 postów

Napisano 04 lipiec 2016 - 09:42

Poszukiwania mojego Skywalkera Revo od 24 czerwca w Syryńskim - Lubomskim lesie zakończone po 9 dniach połowicznym sukcesem...

Złodziej znalazł model przede mną rozkradł co lepsze: elektronikę, rurki węglowe, kable i porzucił piankę w środku lasu...
gdyby komuś podpadło jakieś ogłoszenie z okolicy Śląska, Lubomia, Racibórz, Pszów, Rybnik, Wodzisław Śląski i okolice,
z poniższą listą elementów, niech da znać

Skywalker utknął w koronie drzew na wysokości 20-30m, w sobotę najprawdopodobniej spadł podczas burzy, ktoś go znalazł,
przeniósł 500m bliżej drogi, tam rozebrał wyrywając cała elektronikę przy okazji zaśmiecając las...

Elektronika możliwe że przetrwała, była schowana w kadłubie, a model nie rozpadł się tylko zawiesił w koronie w całości...

ręce opadają jacy potrafią być ludzie...

OSD&AP Pitlab z GPSem, klawiaturką, czujnikiem prądu (mam gdzieś zapisany numer seryjny AP i OSD)
odbiornik Hitec Maxima 9
4 serwa cyfrowe Corona 919MG
Regulator ESC ZTW Spider 50A
Silnik EMAX GT 2820/06
nadajnik 200mW + antena koniczynka z rozbitą obudową
kamera Runcam Swift pomarańczowa
pakiet Turnigy 5000mAh 4S
pakiet Turnigy 2200mAh 3S
pakiet spuchnięty 2200mAh do wyważenia

zdj1.jpg

zdj2.jpg
  • 0

#2 TommyTom

TommyTom
  • Modelarz
  • 730 postów
  • SkądWrocław
  • Imię:Tomek

Napisano 04 lipiec 2016 - 10:01

A jak to sie stało, ze go straciłeś z oczu i przepadł w tym lesie?
  • 0

#3 mike217

mike217
  • Modelarz
  • 2295 postów
  • SkądBydgoszcz
  • Imię:Michał

Napisano 04 lipiec 2016 - 10:02

Przykre to,  ten kto to zrobił to zwykły złodziej i szumowina. Ludzkie dno..

• 2

#4 tytan12

tytan12
  • Modelarz
  • 337 postów
  • SkądKraków
  • Imię:Witek

Napisano 04 lipiec 2016 - 10:05

Poszukiwania mojego Skywalkera Revo od 24 czerwca w Syryńskim - Lubomskim lesie zakończone po 9 dniach połowicznym sukcesem...

Złodziej znalazł model przede mną rozkradł co lepsze: elektronikę, rurki węglowe, kable i porzucił piankę w środku lasu...
gdyby komuś podpadło jakieś ogłoszenie z okolicy Śląska, Lubomia, Racibórz, Pszów, Rybnik, Wodzisław Śląski i okolice,
z poniższą listą elementów, niech da znać: tel. 508811003

Skywalker utknął w koronie drzew na wysokości 20-30m, w sobotę najprawdopodobniej spadł podczas burzy, ktoś go znalazł,
przeniósł 500m bliżej drogi, tam rozebrał wyrywając cała elektronikę przy okazji zaśmiecając las...

Elektronika możliwe że przetrwała, była schowana w kadłubie, a model nie rozpadł się tylko zawiesił w koronie w całości...

ręce opadają jacy potrafią być ludzie...

OSD&AP Pitlab z GPSem, klawiaturką, czujnikiem prądu (mam gdzieś zapisany numer seryjny AP i OSD)
odbiornik Hitec Maxima 9
4 serwa cyfrowe Corona 919MG
Regulator ESC ZTW Spider 50A
Silnik EMAX GT 2820/06
nadajnik 200mW + antena koniczynka z rozbitą obudową
kamera Runcam Swift pomarańczowa
pakiet Turnigy 5000mAh 4S
pakiet Turnigy 2200mAh 3S
pakiet spuchnięty 2200mAh do wyważenia

zdj1.jpg

zdj2.jpg

Cześc,a miałeś przyklejoną nalepkę kontaktową z adresem,nr.tel.,no cóż,szkoda.Pozdr.

• 0

#5 mounter

mounter
  • Modelarz
  • 8 postów

Napisano 04 lipiec 2016 - 10:11

A jak to sie stało, ze go straciłeś z oczu i przepadł w tym lesie?

suma przypadków... kilka dni wcześniej latałem tym modelem, perfekcyjnie wracał do miejsca startu,
automatyczne lądowanie na lotnisku...

wszystko działało poprawnie, do czasu podpięcia serwa ogonowego
oczywiście sprawdziłem rewersy, czy stabilizacja działa poprawnie, za to problem był z GPSem co wyszło
dopiero na nagraniu z dvr, model zaczął uciekać w kierunku bazy która miała przesunięcie o ok. 4km na mapie,
współżędne nie zgadzały się z fizycznym miejscem na mapie (prawdopodobie był przełączony na ublox)

wykonując lot na odległości blisko 1700m włączyłem autopilota a on na 80% gazie z prędkością około 130km/h z wiatrem
ucieka w przeciwnym kierunku, zanim się zorientowałem był już poza zasięgem RC - nic nie mogłem zrobić
razem z kolegami złapałem szczątki obrazu z dvra, ostatnie koordynaty i tak rozpoczęliśmy poszukiwania
  • 0

#6 Major

Major
  • Modelarz
  • 192 postów

Napisano 05 lipiec 2016 - 03:55

byle  menel nie wyrwał by rurek ...bo dla niego to  kawałek kija, więc jak zginęły rurki węglowe.... . to już pojęcie ktoś miał co wyciąga

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pitlab, skywalker, runcam, swift, emax, hitec, maxima, corona 919MG

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych