Skocz do zawartości

DLG 1.15m


TEQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakiś czas tamu dostałem od kolegi skrzydło laminatowe. Zwykły rdzeń ze styroduru pokryty pokryty tkaniną szklaną. Niestety w czasie laminowania doszło do pewnego wypadku, i skrzydło nie wyszło tak jak powinno. W niektórych miejscach odeszła farba, w innych farba z żywicą. Również w niektórych miejscach odchodzi dźwigar od płata. Poradzono mi abym pod dźwigar wprowadził żywicę, a pod tkaninę klej uniwersalny za pomocą strzykawki. Tak też zrobiłem, skrzydło już się klei. Jak pojadę w poniedziałek do sklepu modelarskiego to będą dalsze relacje. A prac zostało nie wiele. Jeśli mi się będzie chciało to oblot nastąpi do końca przyszłego tygodnia. Zostało dokończyć kadłub, wkleić rurkę, bowdeny i serwa. Zobaczymy ile mi z tym zejdzie :D

ea971d2dc74b5836.jpg

47653e28205ecb77.jpg

f97102cc4982f198.jpg

293432a1efc0f4cf.jpg

052836bc149fbfe6.jpg

3cceea6cd259452b.jpg

699ea7af0d19d633.jpg

8d05985546e312bc.jpg

dd471ad0d324c1b4.jpg

f74efae250f719cf.jpg

5a3b0a9fbcffa682.jpg

e1f5c732861055e4.jpg

e53761ee1665ed99.jpg

42f8f2c387a2a58d.jpg

ab44ca11293250b3.jpg

ba6fc8ea87419006.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dlatego się żadnym swoim modelem nie chwalisz?

Lepiej to pozostawić bez komentarza... Wystawiłem to żeby ktoś mi pomógł w decyzji- naprawiać czy robić nowe. Może Pan Panie Czarku się pochwali jakąś swoją nową konstrukcją? Albo może jakieś zdjęcia z latania... Miło by było.

 

Tu się toczyła dyskusja

http://www.saumodelarnia.fora.pl/szybowce,18/dlg-1-15m,1225.html

Jak widać niektórzy umieją pomagać, a inni... Krytykować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chciałbym zobaczyć jakąś jego konstrukcję poza Osą (dobrze pamiętam?). Skoro tak świetnie się zna na modelarstwie to na pewno też umie robić świetne modele. I uważam że takim laikom jak ja którzy nie umieją zrobić skrzydła laminatowego, czy nawet balsowego może się przydać dobrze zrobiona relacja z dużą ilością zdjęć. Taka jak np. Pana Motylastego który projektuje własne modele i opisuje ich budowę od A do Z. Nie wątpię że też robi modele... Przecież nic takiego nie napisałem. Tylko zaproponowałem pokazanie tego na łamach forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:? wygląda kiepskawo, naprawa upancerni, wyjdzie ciężko, a problemy z wzmocnieniem pozostaną, nie jestem specem, ale naprawę chyba bym odpuścił, może pokombinuj z balsą np: Apogee HLG Drelli wersja wood?? BTW któryś ze sklepów internetowych (polski) ma wycinarke i za parę groszy wycina rdzenie... (gdzieś mi linka wcieło, ale jak znajdę do Ci podeślę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buwi777 ->

Oczywiście że było opisane. Nawet kilka razy czytałem opis Piotrka, osobiście z nim o tym rozmawiałem. Tyle że żeby takie skrzydło wykonać to trzeba mieć troszkę wprawy (której mi brak) i pewne narzędzia... Niestety nie posiadam pompy, a wygląd tego skrzydła jest efektem wyłączenia się takiej pompy.

blackriver ->

Dziękuję za pomoc. Oczywiście myślę całkowicie poważnie nad zrobieniem własnego balsowego skrzydła.

tytan12 ->

Jest dokładnie tak jak powiedziałeś. Dostałem skrzydło do remontu, i chcę sprawdzić jak będzie model z nim latał. Oczywiście jeżeli będzie coś nie tak- to natychmiast zacznę budowę nowego skrzydła. Jednak na razie zobaczymy co z tego projektu wyniknie :wink:

 

Edit: Dziś, o godzinie 23:36 czasu letniego zakończyłem prace przy modelu. Aktualnie wszystko jest wklejone, gotowe. Teraz należy czekać na dobrą pogodę. Mam nadzieję że oblot jutro się odbędzie! Model wyszedł ok 180g, nie trzeba nic dociążać ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.