Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szczecinek Aero Team RC

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
155 odpowiedzi w tym temacie

#1 zalesvw

zalesvw
  • Modelarz
  • 773 postów
  • SkądSzczecinek
  • Imię:Darek

Napisano 30 lipiec 2016 - 22:05

Cześć !

Mam na imię Darek.

Kilka latek już minęło kiedy to trochę z przypadku zacząłem poważniej interesować się lataniem rc. 

Miałem złamaną rękę, z nudów i za namową brata Irka zacząłem dłubać swoje pierwsze modele latające. Swoją drogą jego zmotywowało to do powrotu do modelarstwa po kilkunastu chyba nawet latach przerwy.

Tak więc dłubiemy, obmyślamy i latamy głownie we dwóch, ale żeby nie było że jesteśmy dzikusami to co jakiś czas zmawiamy się z kolegami ze szczecinka na wspólne latanko  ;)

Czasami przypadkiem spotkamy kogoś na lotnisku... Tak było jakiś czas temu z kolegą Leszkiem, który był na lotach ze swoim Respect'em- Pozdrawiam serdecznie  :)

Właśnie w tym temacie chciałbym zamieszczać fotki, filmiki z naszego latania, czasem bardziej, a czasem niej udanego, ale zawsze w super atmosferze  ;)

Poniżej kilka zdjęć z latania zimą tego roku na zamarzniętym jeziorze, z latania z kolegami na majówce i z przed kilku dni oraz z dzisiaj.

Załączone miniatury

• 20160124_124537.jpg
  • 20160124_124552.jpg
  • DSC01278.JPG
  • DSC01203.JPG
  • DSC01305.JPG
  • SAM_1579.JPG
  • P1220407.JPG
  • P1220398.JPG
  • 20160503_095225.jpg
  • 20160503_092735.jpg
  • 20160410_094229.jpg
  • 20160124_124559.jpg
  • DSC01303.JPG
  • DSC01057.JPG
  • DSC01062.JPG

• 0

#2 zalesvw

zalesvw
  • Modelarz
  • 773 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 16 sierpień 2016 - 16:51

Dzisiaj znów  była mała porcja latania  :)  Jak  zawsze zabawa przednia, ćwiczenia w  pilotażu itp.itd.   ;)

Jednak samotne latanie szybko się nudzi, dobrze że był Piotrek  z chłopakami  ;)

Koledzy ze szczecinka i okolic, co powiecie na wspólne latanie w formie bardziej zorganizowanej? Np. w każdą niedzielę od 16 do aż się znudzi ?  ;) Proponuję niedziele bo chyba większość ma ten dzień akurat wolny... Świetna była na przykład majówka, kilka fotek w poście wyżej...

Napiszcie proszę co o tym myślicie. Zapraszam również modelarzy z Jastrowia oraz innych nieodległych miejscowości  ;)

Poniżej kilka zdjęć z dzisiaj, autorstwa mojej żonki: 

Załączone miniatury

• DSC01556.JPG
  • DSC01575.JPG
  • DSC01577.JPG
  • DSC01581.JPG
  • DSC01591.JPG
  • DSC01593.JPG

• 0

#3 Marcin K.

Marcin K.

<<MURDOCK>>

• Modelarz
  • 3148 postów
  • SkądRogoźno WLKP
  • Imię:Marcin

Napisano 16 sierpień 2016 - 19:53

Fajnie się u was lata:) jak by ktoś trafił kołpaki czerwony z nakrętką na oś w trewie przed pasem to proszę o kontakt;)
  • 0

#4 majkelth

majkelth
  • Modelarz
  • 20 postów
  • SkądBorne Sulinowo
  • Imię:Michał

Napisano 16 sierpień 2016 - 20:32

Czołem, 

kiedy planujecie kolejne loty? Na Wilcze Laski mam 20 minut drogi samochodem, to też bym wpadł z modelem :)

• 0

#5 zalesvw

zalesvw
  • Modelarz
  • 773 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 16 sierpień 2016 - 20:41

Marcin, jeśli znajdziemy to na pewno damy znać  ;)

Michał, tak jak wspomniałem, proponuję stały termin- każda niedziela po południu, lub przed, dokładna pora do dogadania w tygodniu, ale niedziela wydaje mi się najbardziej optymalna  ;)

• 0

#6 ahaweto

ahaweto
  • Modelarz
  • 892 postów
  • SkądJastrowie
  • Imię:Adam

Napisano 16 sierpień 2016 - 20:51

Bardzo chętnie :)

Niestety z modelarzy z Jastrowia zostałem sam :(

A co z samochodziarzami którzy lubią poszaleć na pasie ?

• 0

#7 zalesvw

zalesvw
  • Modelarz
  • 773 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 16 sierpień 2016 - 20:58

Adam, Myślę że i samochodziarzami damy radę się pomieścić  ;) Jest czasem spory ruch, owszem, ale to często nauki jazdy, a zawsze możemy lądować "awaryjnie" na trawie. Auta są zresztą często z drugiej strony pasa... No chyba że SCS robi zlot, wtedy już tego nie przeskoczymy  :unsure:

• 0

#8 zalesvw

zalesvw
  • Modelarz
  • 773 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 21 sierpień 2016 - 12:56

Dziś pogoda raczej nie da polatać, szkoda...

• 0

#9 majkelth

majkelth
  • Modelarz
  • 20 postów
  • SkądBorne Sulinowo
  • Imię:Michał

Napisano 21 sierpień 2016 - 15:43

Też nic nie pisałem bo pada i nie zamierza przestać  :(

• 0

#10 zalesvw

zalesvw
  • Modelarz
  • 773 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 21 sierpień 2016 - 18:41

Barowa pogoda zaowocowała otwarciem piwka ;) bezalkoholowego ;)  oraz małą rotacją modeli w pracowni i sprzątaniem.

Chociaż jak tak patrzę to na specjalnie posprzątane nie wygląda  :lol:  :lol:  :lol:

Załączone miniatury

• 20160821_193354.jpg

• 0

#11 Piotrek Pindral

Piotrek Pindral
  • Modelarz
  • 135 postów
  • SkądSzczecinek
  • Imię:Piotr

Napisano 24 sierpień 2016 - 07:09

Ostatnimi czasy z braku czasu latam głównie blisko domu ale nic nie zastąpi spotkań z "wariatami" :). Konsolidacja szczecineckich modelarzy to znając życie trudne zadanie ale każdy będzie mile widziany i oczekiwany. Inicjatywa skierowana jest również do okolicznych modelarzy (Złotów, Jastrowie, Piła , Koszalin Borne Sulinowo itp).

Proponuję powrót do "tradycji" zakończenia sezonu z ogniskiem (kto pamięta? :) ) . Sobota 13:00 koniec września lub październik. 

Póki co piszcie kiedy się wybieracie na Wilcze.

Bardzo uważajcie nie tylko na samochody i motocykle. Od niedawna Wilcze Laski mają oficjalnie status lądowiska i duzi "skrzydlaci bracia" maja "pierwszeństwo".

• 0

#12 zalesvw

zalesvw
  • Modelarz
  • 773 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 24 sierpień 2016 - 08:15

Tak jeszcze w kwestii bezpieczeństwa lotów, polecam aplikację : https://droneradar.eu/

Można sprawdzić czy akurat strefa nie jest zamknięta i trzeba uważać bardziej, Można też zaznaczyć swoją obecność...

• 0

#13 zalesvw

zalesvw
  • Modelarz
  • 773 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 28 sierpień 2016 - 19:15

Byłem dziś na lotnisku, dopiero po 18-tej, ale działo się... 

Urwałem w locie obie połówki steru wysokości  :P

Szczęśliwie zostały na zawiasach jakieś fragmenty i udało mi się wyprowadzić model z lotu nurkowego, przy którym właśnie odpadły stery  :)

Nurkowanie na pół gazu ale dość szybkie, przypomnę - silnik SuperTigre .51 i śmigło 10x8 APC, więc i ciągu jest sporo nawet na pół gazu...

Nie mam pojęcia czy podwiało może gdzieś zluzowaną folię czy co się stało, trzeba będzie powołać komisję  :D

Ważne że model "cały"  ;)

Pozdrawiam.

Załączone miniatury

• 20160828_191209.jpg
  • 20160828_191215.jpg

• 0

#14 Piotrek Pindral

Piotrek Pindral
  • Modelarz
  • 135 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 30 sierpień 2016 - 16:34

Orzeczenie komisji badania wypadków lotniczych.
Przyczyną dewastacji steru wysokości było przekroczenie w nurkowaniu prędkości krytycznej flatteru (aerolelastycznych drgań samowzbudnych). Czynnikiem sprzyjającym byla duza powierzchnia płyt kompensujacych steru wysokości przy niedostatecznej jego sztywności.
Zalecenia komisji: w locie nurkowym zmniejszać lub CAŁKOWICIE redukować obroty silnika oraz dbać o odpowiednią sztywność płatow, lotek, stateczników i sterów.
Przewodniczący komisji gratuluje zachowania zimnej krwi przez pilota i bezpiecznego sprowadzenia maszyny na ziemię.
  • 0

#15 zalesvw

zalesvw
  • Modelarz
  • 773 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 31 sierpień 2016 - 07:56

Orzeczenie komisji badania wypadków lotniczych. 
Przyczyną dewastacji steru wysokości było przekroczenie w nurkowaniu prędkości krytycznej flatteru (aerolelastycznych drgań samowzbudnych). Czynnikiem sprzyjającym byla duza powierzchnia płyt kompensujacych steru wysokości przy niedostatecznej jego sztywności. 
Zalecenia komisji: w locie nurkowym zmniejszać lub CAŁKOWICIE redukować obroty silnika oraz dbać o odpowiednią sztywność płatow, lotek, stateczników i sterów.

Podkomisja w składzie Irek i ja również doszła do takich wniosków  ;)  Zastanawiające jest to że i statecznik poziomy "puścił' w miejscu klejenia do kadłuba. Prawdopodobnie cały "ogon" jest zbyt wiotki i podatny na flatter  :mellow:

Przewodniczący komisji gratuluje zachowania zimnej krwi przez pilota i bezpiecznego sprowadzenia maszyny na ziemię.

Dziękuję  :)

• 0

#16 zalesvw

zalesvw
  • Modelarz
  • 773 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 06 wrzesień 2016 - 19:36

Ostatnie dwie niedziele nie dało się latać bo padało, a w tą czyli 11,09,16 nie polatamy bo jest zlot samochodziarzy SCS :-/
Chyba spotkamy się dopiero na zakończeniu sezonu, które proponował Piotr.
  • 0

#17 merlin71

merlin71
  • Modelarz
  • 216 postów
  • SkądSzczecinek
  • Imię:Irek

Napisano 15 wrzesień 2016 - 19:21

Panowie, co z tym wspólnym lataniem? Zagląda ktoś tu czasem? Myślę że powinniśmy jakoś się określać pomaleńku jeśli chodzi o te zakończenie sezonu, co i kiedy komu pasuje. Albo kolega Piotr niech poda jakieś bliższe wytyczne jako pomysłodawca, a reszta się dostosuje  :D  żeby nie było później że z zaskoczenia i nikomu nie pasuje...

Jeśli chodzi o mnie to do końca września lipa. Wszystkie soboty i niedziele w pracy. Myślę że dopiero październik, o ile pogoda pozwoli...

• 0

#18 Piotrek Pindral

Piotrek Pindral
  • Modelarz
  • 135 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 16 wrzesień 2016 - 06:32

9 października godzina 9:00. Termin rezerwowy - 16 października. Myślę że warto zrobić ognisko. Przywiozę pręty na kiełbaski, wcześniej przygotujemy chrust, niech każdy przywiezie kiełbaski i będzie git.
  • 0

#19 Marcin K.

Marcin K.

<<MURDOCK>>

• Modelarz
  • 3148 postów
  • SkądRogoźno WLKP
  • Imię:Marcin

Napisano 16 wrzesień 2016 - 15:29

Ale to tak między wami czy coś większego będzie?
  • 0

#20 Piotrek Pindral

Piotrek Pindral
  • Modelarz
  • 135 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 16 wrzesień 2016 - 19:49

My, okolica jak daleka to ciężko powiedzieć. Zapraszamy wszystkich.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych