Skocz do zawartości

Zawody modelarskie Bojszowy 27.08.2016


modelarz_daniel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszamy na zawody modelarskie, które odbędą się 27 sierpnia tego roku na naszym lotnisku. Zawody będą rozgrywane w czterech kategoriach:
- motoszybowce
- samoloty elektryczne
- samoloty spalinowe
- aircombat ESA
Zapisywanie zawodników zaczyna się o 9.00. Wzięcie udziału w naszych zawodach jest bezpłatne, nie pobieramy wpisowego, ani opłaty startowej. Ewentualne pytania, proszę pisać pod postem, lub na adres: oldtimerplane@interia.pl.  Zapraszamy! :)


Dojazd do lotniska można znaleźć pod tym linkiem: Dojazd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tak to jest jak sie nie ma swojego życia to marnuje się jakże drogocenny swój intelekt, schowany za murem wyświetlacza i klepie to co z domu wyniósł... Albo jeszcze nie wyfrunął... ;)

Pozdrawia gorąco umarlak z umarłego lotniska ;)

 

Nie bądź taki chojrak. Ja i pewnie jeszcze kilka innych osób, które akurat wiedzą co mówią i piszą, spokojnie poczekamy, aż i ty za postawienie samochodu w złym miejscu lub inne równie 'poważne przewinienie' usłyszysz, że jak ci się nie podoba, to możesz się z lotniska wynosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulamin jest tworzony po to by zapewnić bezpieczeństwo każdemu kto korzysta z danego miejsca. Niektórzy jednak tego nie rozumieją. Jaki sens byłby w tym że ktoś stawia samochód gdzie się mu podoba, jeśli w momencie gdy coś by się stało, pierwszy byłby z pretensjami?

 

Wysłane z mojego SM-J100H przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulamin jest tworzony po to by zapewnić bezpieczeństwo każdemu kto korzysta z danego miejsca. Niektórzy jednak tego nie rozumieją. Jaki sens byłby w tym że ktoś stawia samochód gdzie się mu podoba, jeśli w momencie gdy coś by się stało, pierwszy byłby z pretensjami?

 

Wysłane z mojego SM-J100H przy użyciu Tapatalka

 

Oczywiście jedynie Jego Wysokość wie, gdzie można postawić samochód tak, żeby to było jedyne bezpiecznie miejsce. Jego Wysokość wie również najlepiej wszystkie inne rzeczy. 
Żeby nie przedłużać... wszystkich, którzy chcą 'zasmakować' tej osobliwej bojszowskiej gościnności również na zawody serdecznie zapraszam.
PS. Mnie tam nikt żadnego regulaminu nie pokazywał. Zresztą to nie problem regulaminu, a po prostu zwykłej kultury porozumiewania się ludzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kultury... jeśli po upomnieniu jegomości o cokolwiek, już nie chodzi o auta ale np. o latanie w strefie, jegomość zaczyna kurować i nie tylko, trzeba upomnieć raz jeszcze z większym naciskiem. Regulamin był, jest i będzie wywieszony na lotnisku, jeżeli osobistość nie raczyła spojrzeć weń, trudno. "Nieznajomość prawa nie usprawiedliwia".

 

Wysłane z mojego SM-J100H przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kultury... jeśli po upomnieniu jegomości o cokolwiek, już nie chodzi o auta ale np. o latanie w strefie, jegomość zaczyna kurować i nie tylko, trzeba upomnieć raz jeszcze z większym naciskiem. Regulamin był, jest i będzie wywieszony na lotnisku, jeżeli osobistość nie raczyła spojrzeć weń, trudno. "Nieznajomość prawa nie usprawiedliwia".

 

Wysłane z mojego SM-J100H przy użyciu Tapatalka

 

'Nie tylko', czyli co? A zresztą nie ważne. Nagadałeś mi. Róbcie sobie te swoje zawody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Jaki sens byłby w tym że ktoś stawia samochód gdzie się mu podoba, jeśli w momencie gdy coś by się stało, pierwszy byłby z pretensjami?

...

Bezpieczne miejsce na samochód? :D :D :D

Niektórzy tego nie rozumieją?

 

Nawet gdyby samochód poza lotniskiem postawić to jak ma w niego trafić to i tak trafi. :wub::ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale jest mniejsze prawdopodobieństwo że model trafi w samochód gdy ten stoi na wyznaczonym miejscu, niż gdyby stał na połowie pasa ;)

Wysłane z mojego SM-J100H przy użyciu Tapatalka

Normalnie szacun. Muszę powiedzieć, że ja, stary koń, jestem powalony siłą tego argumentu. Jest potęga w umysłach młodzieży.

A tak całkiem poważnie zamiast wypisywać takie głupoty idź sprawdzić, czy wam tego regulaminu nie zajumali. Bez niego ani rusz. Bo albo będziecie musieli odwołać zawody, albo będziecie tracić cenny czas na wywalanie z lotniska głupków, którzy oczywistych rzeczy nie rozumieją i trzeba im dwa razy powtarzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak sie nie ma swojego życia to marnuje się jakże drogocenny swój intelekt, schowany za murem wyświetlacza i klepie to co z domu wyniósł... Albo jeszcze nie wyfrunął... ;)

Pozdrawia gorąco umarlak z umarłego lotniska ;)

Marek,pozwolę sobie napisać iż dzięki mojemu drogocennemu intelektowi  za czasów świetności lotniska w Bojszowach zdobyłem kilka medali,dyplomów, ba -nawet współprowadziłem jeden z ostatnich pikników /zawodów...W Bojszowach poznałem wielu świetnych ludzi z którymi do tej pory mam kontakt ,latam z nimi.Lotnisko w Bojszowach kiedyś żyło, będąc jednym z większych ,lepiej zorganizowanych i chętnie odwiedzanych lotnisk.Ale Ty to pewnie wiesz lub nie ...

Tak było kiedyś ,obecnie w zasadzie od kilku lat lotniskowe kwasy,dyktatura nazwijmy kulturalnie zarządcy -czytaj "dziadka" spowodowały że ludzie odsunęli się od tego miejsca ,pozostała żałosna namiastka lotniska na którym lata kilka osób śmiesznymi modelami ...

To nie jest tak że lotnisko tworzy infrastruktura,nasypane linie ,wykopany stawek czy wiata na deszcz.Lotnisko tworzą modelarze !! a jeśli ich brak to lotniska po prostu nie ma ! Jeśli brak jest u was przyjaznej im atmosfery,gość "dziadek" szaleje z ustawianiem,przestawianiem,ograniczeniami,wulgaryzmami to czas pokazał że jesteście sami,nikt tam nie ma ochoty jechać,jesteście na językach,jesteście wyśmiewani...

Szkoda ,to lotnisko z dużym potencjałem ,obecnie szeroko omijane przez większą cześć modelarzy. Jeśli nie zmieni się tam zarządzanie ,"dziadek" nie odejdzie na lotniskową emeryturę ,nie przejmie tego lotniska ktoś kto jest "na czasie ",młody ,nie znikną tam wewnętrzne kwasy to będzie jak jest .Życzę aby się to zmieniło,chętnie tam sam zajadę znowu ,pewnie i nie tylko ja. Z sentymentem i miło wspominam dawne pikniki.

 Irytujący jest fakt iż zapraszacie na zawody na dwa dnie przed nimi..na dodatek w czasie niedalekiego ,dużego pikniku w tym terminie.

Ktoś kto to ustala jest niespełna rozumu lub specjalnie tak robi aby większość modelarzy nie dotarła..przykre ale pokazuje jakie u was panują zasady ,reguły .

I nie róbcie dobrej miny do złej gry ,opinia na temat lotniska w Bojszowach jest jak jest i trzeba czasu ,chęci aby to odwrócić.

Sugeruję hodowlę złotych rybek w stawku,jak dorosną i jedną złapiecie i będzie miała spełnić 3 życzenia to na pierwsze poproście aby wrócili modelarze ,na drugie aby dziadek odszedł na emeryturę a trzecie wymyślcie sobie sami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, użyłeś w końcu argumentów. Zobacz jak wyglądają posty powyżej. Ile my tu mamy lat? Chłopy po 40 kilka lat zaczynają siac dym do 18 letniego chłopaka z komentarzami nic nie wnoszącymi do ogłoszenia... I jeszcze jakie klaty wielkie, że udało się dowalić bogu ducha winnemu Danielowi, tylko za to, że umieścił ogłoszenie, mocno neutralne i nieudolnie próbował obronić siebie, i przy okazji swojego dziadka. A cała reszta jedzie z mocnymi aluzjami do jegomościa , do kogoś, który nawet nie ma jak się teraz obronić. Czy mówiłeś do niego w ten sposób? Nie? A klepać w klawiaturę tutaj publicznie to szczyt odwagi? Zwróć uwagę, proszę, na to co się dzieje z góry, bez emocji. Trochę samokrytyki nikomu jeszcze nie zaszkodziło. Można skomentować cos przy kimś, pewnie, ale chyba są jakieś granice, szczególnie w internecie bo można się bardzo szybko na tym przejechać.

 

Rozumiem, że jesteśmy wyśmiewani przez tych, których wyrzucono? Hueheh rozbawiła mnie ta uwaga :) Kwasy są wszędzie, ja zmieniłem kod na 3 i jakoś już nie chce mi się smarować innych przy innych. Dajecie niezły przykład, że zmiana kodu na 4 powoduje potrzebę wyładowania frustracji w internecie ;) My sobie wyhodujemy rybki w stawiku a reszta tych nabuzowanych to może rękawice i po pyskach? Mocno polecam tego typu sporty, uwielbiam to i człowiek bardziej wyluzowany chodzi i nie ma ochoty się żreć z innymi o to kto kogo wyrzucił z placu, np. ;)

 

Tutaj jak byk jest urażona wielka duma - strasznie widoczne.

Wylatałem w tym sezonie setki godzin w bojszach i jakoś nie widzę kwasów a fakt kiedyś były. Oczywiście latam śmiesznym modelem fpv - czasem to z tego śmiechu i mnie do płaczu doprowadza. Umarlaków jest sporo, też są śmieszni,  i jakoś się ludzie dogadują i się smięją - tak, ci smieszni ludzie potrafią się śmiać bez żadnych regulaminów i innych ceregieli. Dam wam nawet powód do kolejnych podśmiechów. Były już rybki, stawik, dziadek, pasy i jest teraz pieseł z kojcem! I to mój! I jakoś nikt problemów też nie robi, że czasem pies poszczeka z kojca na modele ;) Także za chwile pewnie nam dopiszecie jeszcze tygrysy i wieloryba do stawu też można dorzucić a co! ;) A jak będzie złoty to na pewno poproszę go, aby nikt komu obca jest zwykła kultura nas nie odwiedzał i możemy otwierać lotniskowe polskie zoo;) 

 

Pół żartem pół serio chciałem tylko zwrócić uwagę na mocno szerzący się jad, od którego już oczy szczypio ;)

 

Ciepło pozdrawia umarlak z Bojszów ;)

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek ,fajnie że może w mocnym tonie,ale jednak zwróciliśmy uwagę na sytuacje w Bojszowach o której wszędzie ,na większości modelarskich spotkań mówiono po cichu.Nie pisz mi że to normalne sytuacje że szereg ludzi rezygnuje z latania u was ,że zawsze dziadek Daniela był w porządku.Nie był i to główny powód że to lotnisko istnieje dla garstki osób które latają podporządkowane ,wystraszone bo nie mają gdzie latać.

Cieszy mnie postawa Daniela,nie mam nic do chłopca  ,dał cynk o zawodach ale nie widzisz że to jakby kpina...Ile było u was w zeszłym roku zawodników ,szczerze ?? ja słyszałem o 4-6 osobach...

Nie zrozummy się żle ,nie jestem anty do Bojszów ,pisałem że bylem tam kilkukrotnie ,miło wspominam te chwile ale akurat nie mam żadnych obiekcji aby napisać jak jest tam teraz naprawdę.Słyszałem ,niedawno bajkę że lotnisko ma się mocno reaktywować,że ktoś przejmuje pałeczkę ,mam nadzieję że to będzie prawda .Chętnie polatam tam znowu w modelarskiej atmosferze ,bez ciśnienia,opierdalanek itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bylem w Bojszowach kilka razy ale juz pare lat temu. Lotnisko eleganckie, zawody poprawnie organizowane i, co chyba najwazniejsze, zawsze byly dyplomy i NAGRODY! ;) Tubka kleju, silniczek, modelik... niby drobiazg a jednak uroczo. Atmosfera zawsze byla mila, kawa, kielbasa i domowe ciasta. No i zawsze kupa smiechu jak ktos na drutach zawisnal :)

Naprawde chetnie znowu pociagniemy ekipe z Muchowca ale od kilku lat jest tak, ze brak jest informacji o zawodach/pikniki/dniu otwartym. Jesli info sie w koncu pojawi to termin koliduje z Zarem/Bobrownikami/Raciborzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał  , wiele razy spotkałem Cię na lotnisku w Bojszowach i jakoś nie słyszałem aby Ci ktoś sprawił przykrość lub kazał Ci się wynosić. Są pewne zasady które zostały przyjęte na naszym lotnisku i jeśli ktoś ich przestrzega to na pewno nigdy nie został z niego wyproszony. Dziwi mnie to że osoby dzięki którym mamy obecnie zakaz lotów samolotami spalinowymi w niedziele i święta zabierają głos ( BIG BEN latający w dzień zaduszny gdzie ludzie w spokoju odwiedzali groby zmarłych  ) . Lotnisko jak wiadomo usytuowane jest w bliskiej odległości od zabudowań i kiedy tłumaczymy komuś aby nie latał nad domami , a już zdecydowanie nie kręcił tam akrobacji to chyba nie trzeba nikomu rozsądnemu tłumaczyć że nie jest to nikogo widzi mi się lecz przemawiają za tym przede wszystkim względy bezpieczeństwa oraz fakt że mieszkający tam ludzie chcą mieć w domu po pracy odrobinę spokoju a nie latające nad głowami samoloty. Kolego Rafale oczywiście rozumiem że każdy model poza TOXIKIEM jest dla Ciebe śmieszny lecz na naszym lotnisku spotykamy się po to aby miło spędzić czas i latać tym co ktoś posiada . Dalecy jestesmy od "wyścigu zbrojeń uprawianego na innych lotniskach. Modelarstwo traktujemy jako przyjemność . Myślę że wyładowywanie się na Danielu jest ze strony kolegów świństwem . To samo tyczy się Pana Edmunda. Dziadkiem ma prawo go nazywać tylko Daniel dla reszty jest on Panem Edmundem czy to się komuś podoba czy nie. Nawiasem mówiąc kultura i dobre wychowanie wymagają szacunku do osób starszych od siebie. Ciekaw jestem czy ci forumowicze co tak beztrosko wylali pomyje na Pana Edmunda będą mieli cywilną odwagę i odrobinę godności osobistej aby Go publicznie przeprosić ( wątpię). Padł temat zbiornika wodnego na lotnisku. Tak posiadamy takowy i to nie do hodowli złotych rybek lecz do rozgrywania zawodów modeli pływających. Cikaw jestem ile lotnisk w naszym kraju może się takim zbiornikiem pochwalić. Jeśli przez kogoś przemawia zazdrość to mogę tylko współczuć , a gdyby ktoś taki zbiornik chciał wybudować to chętnie podpowiemy jak to zrobić. Powiem więcej planujemy również budowę toru do wyścigów bugy . Po prostu idziemy w kierunku aby na naszym obiekcie mogli spędzać czas modelarze o innych zainteresowaniach niż latanie. Jeśli chodzi o termin zawodów to Nie ustalał go Pan Edmund lecz kierownictwo LOK , bo zawody są pod ich patronatem. Rozumiem że jeśli na imprezie nie przewidziano napoju z GUMI JAGÓD to taką imprezę należy zbojkotować a na lotnisko i modelarzy tam latających wylać wiadro pomyj. Pozdrawiam wszystkich modelarzy .     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że wystarczy...każdy ma swój punkt widzenia ,każdy wie swoje i nie ma sensu bić piany.

Ja wyraziłem swoje zdanie i go podtrzymuję,cieszy Jurek że tak kolorowo przedstawiasz sytuację oby tak było jak najdłużej .

Ja mam wrażenie że z lotniska otwartego dla wszystkich zrobiło się lotnisko dla konkretnej ,zamkniętej grupy która niezbyt miło widzi innych a to z rożnych powodów. Jeśli tak jest to wystarczy to powiedzieć że raczej nie szukacie okazji do integracji czy chcąć latać u was trzeba spełnić konkretne warunki,opłaty itpitd..

Owszem mogę przeprosić pana Edmunda za użycie wyrazu dziadek -przepraszam, ale każdy tak mówił na niego,nawet za czasów pikników na waszym lotnisku ,nagle taka powaga ?

Po co głupie teksty o Toxicu ,jakieś problemy ? zazdrość ? czy ja gdzieś coś wspominałem o jakimś konkretnym modelu . Mając na myśli śmieszne modele miałem na myśli wszelakiego rodzaju "plankton" modelarski ,epp itp. a nie w sensie wielkości ,ceny modeli.

Pamiętam jak kiedyś przyjechaliśmy na piknik u was i mocno lało,"komisja" lotniskowa ustaliła termin na za tydzień gdzie miał być piknik na Żarze . Interwencja zebranych modelarzy spowodowała że z uporem ale jednak przenieśliście termin na za dwa tygodnie . Czyli da się ,nie pisz że to sztywne ustalenia LOKU bo o terminie w Bobrownikach wiedzieliście na pewno i wystarczyło tylko chcieć .

Na bank przyjechalibyśmy choćby popatrzeć a i może wziąść udział a tak to miłych zawodów życzę.

 

Poza tym ogromnie dziwi mnie fakt że na przełomie roku dzwoniłeś do mnie i pytałeś czy możesz dołączyć do Kęckiego lotniska i na jakich zasadach.

Prawda że trochę to dziwne patrząc na Twojego posta powyżej ??...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz Rafał rację czas zakończyć temat , jednak przykre jest że z taką swobodą i zacietrzewieniem zaatakowano tutaj Daniela . Co do zamkniętego grona to jest to bzdura . Wielu modelarzy z zewnątrz nas odwiedza z czego zawsze się cieszymy. W miarę możliwości i umiejętności zawsze staramy się każdemu pomóc , doradzić i sprawić aby czuł się dobrze na naszym obiekcie. Jednak ze względów o których wspomniałem w poście każdy kto chce latać u nas musi się podporządkować pewnym zasadom dla dobra wszystkich. Jesli chodzi o modele to wychodzę z założenia że każdy lata tym co lubi lub tym na co go stać i nigdy nie traktowano u nas na lotnisku gorzej kogoś kto lata śmiesznym piankowcem od tego co lata KRILEM  Na tym kończę ten temat . Pozdrawiam Jurek    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.