Skocz do zawartości

TommyTom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie!!!! Dzięki Tomek.


 

A w Trnavie już limit podniesiony prawie do 200 zawodników. Będzie młyn jakich mało.

 

 

To jest mocno nieprzemyślane organizacyjnie. Powinni zarezerwować "z urzędu" miejsca dla reprezentacji narodowych startujących w MŚ a jedynie pozostałe miejsca wystawić "na rynku". To są zawody gdzie Australijczycy czy Argentyńczycy będą mieli okazję zapoznać się z miejscem i oni powinni mieć jakiś priorytet. Zostawienie wszystkiego "kto pierwszy" w tym przypadku jest bez sensu. Różnice stref czasowych "na dzień dobry" wykluczyły tych co spali jak były zapisy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest mocno nieprzemyślane organizacyjnie. Powinni zarezerwować "z urzędu" miejsca dla reprezentacji narodowych startujących w MŚ a jedynie pozostałe miejsca wystawić "na rynku". To są zawody gdzie Australijczycy czy Argentyńczycy będą mieli okazję zapoznać się z miejscem i oni powinni mieć jakiś priorytet. Zostawienie wszystkiego "kto pierwszy" w tym przypadku jest bez sensu. Różnice stref czasowych "na dzień dobry" wykluczyły tych co spali jak były zapisy. 

 

tylko nie wiadomo u organizatora, kto w tych repezentacjach będzie występował... A chyba, że 3 miesjca na kraj rezerwacja + 3 na juniory i reszta na rynek. Cóż, to już zmartwienie organizatora (200 osbó na start) i brak możliwości latania przez reprezentantów.

Najważniejsze, że PL jest reprezentowana w komplecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie. Termin zgloszen reprezentacji byl do 28 luty wiec dokladnie wiadomo ile miejsc trzeba dla rep. Reszta „rynek”. Tak jak jest, jest wyjątkowo do d... Tam wieje wzdluż pasa. Pas ma 120-140 m szerokosci. W ubieglym roku były strefy (zakazane). Duze bylu te strefy i mocno niesprawiedliwe. Ci co startowali ze sanowisk 1, 2, itd mieli strefe po calej lewej stronie. Calej. 180 stopni. Na mój obglad 120 uczestnikow jest max. 200 to bedzie idiotyczne - to trzeba ok 22-24 stanowiska i tylu „naraz” w powietrzu. Na ograniczonej przestrzeni. Horror.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój obglad 120 uczestnikow jest max. 200 to bedzie idiotyczne - to trzeba ok 22-24 stanowiska i tylu „naraz” w powietrzu. Na ograniczonej przestrzeni. Horror.

Dokładnie jak będzie 24-25 modeli w powietrzu to będzie na pewno horror. Już sam fakt nie zgubienia swojego modelu będzie dużą sztuką nie mówiąc o krążeniu w tym samym kominie. Tu dwóch pomocników będzie trzeba jak nic zatrudnić żeby się nic nie przytrafiło. Nie mniej będzie z pewnością ciekawie i pewnie jak znam życie to będę leciał w pierwszej kolejce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki, lata ktoś z was na open tx? Jeśli tak to może mnie nakierować jak ogarnąć na tym sofcie program z przynajmniej 5 fazami lotu. Kilka razy już do tego tematu podchodziłem i za każdym razem się poddawałem. Największy problem mam z indywidualną korektą poszczególnych serw w skrzydłach w zależności od wybranej fazy lotu.. coś co w innych radiach jest formalnością na open tx jest dla mnie problemem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki, lata ktoś z was na open tx? Jeśli tak to może mnie nakierować jak ogarnąć na tym sofcie program z przynajmniej 5 fazami lotu. Kilka razy już do tego tematu podchodziłem i za każdym razem się poddawałem. Największy problem mam z indywidualną korektą poszczególnych serw w skrzydłach w zależności od wybranej fazy lotu.. coś co w innych radiach jest formalnością na open tx jest dla mnie problemem. 

Jeśli chodzi Ci o Taranisa to sprawdź to http://rc-soar.com/opentx/setups/esoarplus/index.htm

Bardzo dopracowany program dla pełnych motoszybowców, świetny w F5J...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do F5J akurat nie ale w gigantach i w FPV mam Open TX.  Co dokładnie masz na myśli "indywidualna korekta poszczególnych serw" - jakby co to pisz priva albo zadzwoń - tel jest na stronie rc-szczecin.pl

 

np: ustawienie termiczne powiedzmy faza lotu term +2 i lewa klapa jest opuszczona 2mm za dużo w innych fazach jest prawidłowo. chcąc poprawić ustawienia tego jednego serwa w konkretnej fazie lotu w normalnych radiach wchodzę w mixer np camber który jest aktywowany w konkretnej fazie lotu i nanoszę poprawki w %. Ja spróbowałem zbudować na tym opentx podobną logikę jak w zwykłym nadajniku. Co okazało się porażką.. Do każdej powierzchni sterowej miałem 5 różnych mixów z rożnymi krzywymi dodatkowo aktywowanych odpowiednią fazą lotu aby w każdej z nich mieć indywidualne trymowanie. W takim układzie jaki sobie wymyśliłem poprawa ustawienia o którym pisze to konieczność odszukania konkretnego mixa dla odpowiedniej fazy lotu dodatkowo wyedytowanie odpowiedniej krzywej aby zmiana zadziałała tylko w konkretnym trybie lotu. Czyli po prostu masakra :) Chodzi o pomoc w ogarnięciu myślenia w tym sofcie. Proste modele sobie ogarniam ale z idealnym ustawieniem f5j nie mogę sobie poradzić. W moim stylu latania mix camber musi być na stałe przypisany do konkretnej fazy lotu np : speed -3' crusie -1' normal 0' term 2' term 4' + jakaś faza do startu z opcją regulacji mocy silnika od minimalnych obrotów do max bez możliwości przypadkowego zatrzymania silnika.

 

co ciekawe na oryginalnym sofcie czyli FrOs model mam ustawiony ok mimo wielu bugów i irytujących rozwiązań w tym sofcie. Wyobraża sobie ktoś brak opcji kopiowania faz lotu ? :o każdą trzeba było ustawiać totalnie od zera...

Jeśli chodzi Ci o Taranisa to sprawdź to http://rc-soar.com/opentx/setups/esoarplus/index.htm

Bardzo dopracowany program dla pełnych motoszybowców, świetny w F5J...

 

Mam horusa x12s ale zobaczę ten soft może sobie przepisze go swoje radio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba przekombinowałeś. Zasady ogólne jak ustawić radio są tu: http://rc-szczecin.pl/poradnik-1.html. Oczywiście można mieć stałe wychylenia serw dla danej fazy lotu tylko po co?  Open TX jest bardzo logiczny i to tak dobry system, że żałuję, że zacząłem dawno temu od Futaby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba przekombinowałeś. Zasady ogólne jak ustawić radio są tu: http://rc-szczecin.pl/poradnik-1.html. Oczywiście można mieć stałe wychylenia serw dla danej fazy lotu tylko po co?  Open TX jest bardzo logiczny i to tak dobry system, że żałuję, że zacząłem dawno temu od Futaby. 

 

poczytam, a po co ? bo mi tak wygodnie ;) lata przyzwyczajeń itp. Tak samo latam dronami i wiatrakami w mode1 chyba jedyny we wsi :D, Poczytałem trochę ten poradnik i spróbuję w tym sezonie to tak ustawić. Całkowicie inna filozofia ale może się przekonam. Pewnie będzie ciężko bo klap na "gazie" nigdy nie miałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.