Skocz do zawartości

TommyTom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 4 tygodnie później...

Regulamin zawodów F5J według zasad FAI, styczeń 2017

 

 

W związku praktycznym zakończeniem aktywności w sezonie 2017 przystąpiliśmy z Konradem do przygotowań na rok następny.

Konrad mocno zaangażował się w przygotowania organizacyjne zawodów F5J w formule OPEN oraz Mistrzostw Polski F5J na wiosnę 2018 – wątek http://pfmrc.eu/index.php/topic/70584-propozycja-organizacji-multi-zawod%C3%B3w-f5jf3kf3b/ W toku ma także przygotowanie polskiej strony internetowej o tematyce F5J (faza koncepcyjna i produkcyjna).

 

Chcemy Wam także przekazać do wykorzystania w praktyce przetłumaczony własnymi siłami, z oficjalnej publikacji FAI, Regulamin zawodów F5J - według formuły obowiązującej na rok 2017.

Założeniem było bardzo dokładne przełożenie treści zapisów FAI na język polski, tak aby Uczestnicy niniejszego forum mogli swobodnie zapoznać się z zasadami obowiązującymi podczas rozgrywania konkurencji.

Tłumaczenie nie zawiera żadnych interpretacji/dodatkowych komentarzy do przepisów do celów praktycznego rozgrywania konkurencji.

 

Mamy świadomość możliwych niedoskonałości oraz braku w komplecie przeniesionych na język polski CIAM General Rules oraz General Section, tym mniej z uwagi na obszerność tych materiałów ewentualne odniesienia mogą być przetłumaczone na bieżąco w razie wystąpienia takiej potrzeby.

 

W razie wątpliwości związanych z tekstem Regulaminu oraz możliwych propozycji zmian do tekstu bardzo proszę o kontakt przez PW (w celu ograniczenia poszerzania niniejszego wątku o rozprawy interpretacyjne)

 

Miłej lektury. Zachęcamy gorąco do przygotowań do sezonu 2018

 

 

 

class F5J rules ver 1.3.pdf

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, tyle że obawialiśmy się ich interpretować żeby nikt nie zarzucił, że piszemy własny regulamin.

W tym tekście jest dokładnie jak pisze Jurek, jest wiele niefortunnych tłumaczeń. Ja osobiście bym to napisał bardziej po polsku, ale nie wiem czy tak znacząca interpretacja jest/byłaby do przyjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj minął termin zgłaszania zawodów do kalendarza Aeroklubu Polski. W F5J są zgłoszone 4 imprezy ale będzie tylko 3 jako że MP zgłoszone podwójnie (alternatywnie) Bielsko Biała lub Wrocław. 

 

Pełny kalendarz zgloszeń: https://docs.google.com/spreadsheets/d/13jyKnZg2x214RPUvWzjPdg8SG73NlqZlrTbpAHMyF-4/edit#gid=798832667

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bardzo ciekawa sytuacja się zrobiła. Ciekawe jak teraz AP podejdzie do sprawy. Faktem jest że BB chce szybciej zrobić MP bo 20 maja a Wrocław 02.06 ale chyba nie to powinno decydować o przydzieleniu MP.

Cóż ktoś będzie musiał zdecydować.

A to się namnożyło tych imprez dla F5J. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak by było chyba najlepiej. 

 

Skoro wyszła taka sytuacja to napiszę dlaczego Wrocław zgłosił się do MP 2018. Może jakiś decydent będzie to czytał więc może to coś pomoże.

 

Po rozmowach z Dyrektorem Aeroklubu Wrocławskiego ustaliliśmy, że jeśli we Wrocławiu udadzą się MP 2018 to zgłosimy Wrocław w 2019 do EuroTour Contest. Ale żeby zgłosić w 2019 Wrocka do ET to chcemy się wpierw przetestować właśnie organizując MP w 2018, czy podołamy większej imprezie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad, nie "jakiś decydent może to przeczyta i coś zrobi", tylko kontaktuj się z asystentem TKN ws. F5J. Kto kim jest można znaleźć na stronie Komisji Modelarskiej.

Koordynowanie terminów rozgrywania zawodów to jedno z zadań tej osoby.

 

Kiedy już znajdziesz, że to Michał Salamon ;), to go ciśnij, żeby zadziałał w dobrą stronę. Nie można marnować potencjału organizacyjnego na przepychanki z terminami. któryś aeroklub musi zmienić termin i status zawodów na PP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, że Michał Salamon jest opiekunem F5J. Nawet z nim rozmawiałem w poniedziałek, ponieważ zgłoszenie do MP wysłaliśmy 25 października a jak się ukazał kalendarz to się okazało, że Wrocławia nie ma. Michał kazał się zapisać elektronicznie. 

Problem jest tylko taki, że przepadł mi gdzieś numer telefonu do niego. Może ktoś mnie wspomoże w tek kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.