Skocz do zawartości

TommyTom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a we wspomnianym kalendarzu telefon do Michała stoi jak wół :D


poza tym dwie rzeczy:

1. Teoretycznie Konrad zgłosił MP wcześniej (zapewne i w wersji analogowej jak i elektronicznej)

2. Jeśli jest do wyboru niezależny termin na MP (nie łączący MP z PP) to takie zawody mają większy sens, jeśli chodzi o walor rywalizacji sportowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Już mnie dziś nie podłamujcie bo od rana mam zły dzień a końca nie widać. :wacko:


poza tym dwie rzeczy:

1. Teoretycznie Konrad zgłosił MP wcześniej (zapewne i w wersji analogowej jak i elektronicznej)

2. Jeśli jest do wyboru niezależny termin na MP (nie łączący MP z PP) to takie zawody mają większy sens, jeśli chodzi o walor rywalizacji sportowej

Oczywiście bić się o organizację MP nie będę i jeśli ktoś podejmie decyzje, że ma być w BB to OK. W rozmowie z z dyr. AW wywnioskowałem, że raczej nie będzie zainteresowany PP.

Między innymi dla tego próbuje zrobić imprezę w Jaworze. W 2018 roku będzie to impreza OPEN a jak wyjdzie i uczestnicy będą zadowoleni to być może będzie to impreza cykliczna. W jeden dzień OPEN a w drugi PP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolałbym aby MP odbyły się na bezpieczniejszym lotnisku. Modele F5J odlatują daleko i potrafią też daleko spaść w locie niekontrolowany. Lotnisko Bielskie położone jest w mieście i przez to nie należy do zbyt bezpiecznych. O ile F3K mogą tam latać bezpiecznie to już F5J nie za bardzo. Miałem już "herz klekoten" jak model Tomka spadał bezładnie czy za długo nie wylatywał za drzew, a niektórzy koledzy z niepewną miną udawali się między budynki nie wiedząc w co i gdzie grzmotnął model. Oczywiście jest to tylko moje zdanie i rozumiem że koledzy z F3B lub F mogą mnie wyśmiać bo co za adrenalinę mamy w takim spokojnym lataniu czy spadaniu  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie może i w tym (2018) roku też tak zrobić. Na razie są zgłoszone tylko dwa PP a trzeba trzech, żeby się puchar liczył.

Zgłosiłem Jawor do PP, ale ponoć Gliwice też mają zgłosić się do PP tyle że ponoć mają problem z osobą odpowiedzialną. Jestem umówiony z dyrektorem AW na rozmowę czy zechce firmować imprezę w Jaworze. Jeśli nie wyrazie zgody to tym samym Jawor wypadnie z PP.

 

Osobiście wolałbym aby MP odbyły się na bezpieczniejszym lotnisku. Modele F5J odlatują daleko i potrafią też daleko spaść w locie niekontrolowany. Lotnisko Bielskie położone jest w mieście i przez to nie należy do zbyt bezpiecznych. O ile F3K mogą tam latać bezpiecznie to już F5J nie za bardzo. Miałem już "herz klekoten" jak model Tomka spadał bezładnie czy za długo nie wylatywał za drzew, a niektórzy koledzy z niepewną miną udawali się między budynki nie wiedząc w co i gdzie grzmotnął model. Oczywiście jest to tylko moje zdanie i rozumiem że koledzy z F3B lub F mogą mnie wyśmiać bo co za adrenalinę mamy w takim spokojnym lataniu czy spadaniu  :D

 

W odległości 1,5km jest osiedle mieszkaniowe Szymanów ale wokoło lotniska poza infrastrukturą lotniskową raczej nic nie ma, więc myślę, że powinno być dość bezpieczne. Jak będę w przyszłym tygodniu na lotnisku to zrobię parę fotek obrazujących samo lotnisko oraz otoczenie.

Tyle, że kto będzie brał takie szczegółu pod uwagę. :) Odgórnie zapadnie decyzja i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja zrobiła się osobliwa. W tym roku udało się Wojtkowi zrobić jedne zawody F5J. Na przyszły rok już toczą się kuluarowe zabiegi o miejscówkę na MP ponieważ jest wielu chętnych. Co za niesamowity progres zainteresowana. Z wielką ciekawością będę czekał do pierwsze zapisy na zawody open/PP/MP ilu chętnych zgłosi się i faktyczne weźmie udział. W tym roku zapowiadało sie, że 6 nie dojedzie.. Dojechało 14-tu. W następnym roku mam nadzieję, że wielu nowych nabywców Jantarów sie pokaże i pokaże na co stač ich maszyny.

Konrad, damy radę na Szymanowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolałbym aby MP odbyły się na bezpieczniejszym lotnisku. Modele F5J odlatują daleko i potrafią też daleko spaść w locie niekontrolowany. Lotnisko Bielskie położone jest w mieście i przez to nie należy do zbyt bezpiecznych. O ile F3K mogą tam latać bezpiecznie to już F5J nie za bardzo. Miałem już "herz klekoten" jak model Tomka spadał bezładnie czy za długo nie wylatywał za drzew, a niektórzy koledzy z niepewną miną udawali się między budynki nie wiedząc w co i gdzie grzmotnął model. Oczywiście jest to tylko moje zdanie i rozumiem że koledzy z F3B lub F mogą mnie wyśmiać bo co za adrenalinę mamy w takim spokojnym lataniu czy spadaniu :D

Oj tam. Sie nie śmieją. Każdy model spada. Nawet spokojny ;)

 

Konrad... a kto robi zawody na Rusku? Przecież to nie szymanow. Za częste zawody na lotnisku to tez problem dla lotniska ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Szczecinie jak ktoś poleci 500 m na północ to... jezioro, 500 m na południe droga nr. 10 - "trzypasmówka" bardzo ruchliwa (główny wjazd do miasta). Jedynie wschód jest w miarę czysty tak na 1.5 km. Ten pas ze zdjęcia jest nieczynny (obecnie używany jest 270°-90°) - na południu przy DK 10 jest parking "park & go" - zresztą i tak w trakcie zawodów lotnisko musi być całkowicie zamknięte. 

 

EDIT: Za to hotel blisko i tani (Marina Hotele)

 

 

HSn49I.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam. Sie nie śmieją. Każdy model spada. Nawet spokojny ;)

 

Konrad... a kto robi zawody na Rusku? Przecież to nie szymanow. Za częste zawody na lotnisku to tez problem dla lotniska ;)

Tyle, że sytuacja jest dość delikatna, zgłosiłem PP bez uzgodnienia bo jeszcze szło się zapisać elektronicznie i chciałem to wykorzystać. Teraz post factum muszę to uzgodnić z dyrekcją i tu mam pewną niepewność. (czysto po polskiemu). 

W Waszym przypadku F3F to jest oczywista oczywistość, że nie jesteście w stanie latać na Szymanowie. :)

 

 

Sytuacja zrobiła się osobliwa. W tym roku udało się Wojtkowi zrobić jedne zawody F5J. Na przyszły rok już toczą się kuluarowe zabiegi o miejscówkę na MP ponieważ jest wielu chętnych. Co za niesamowity progres zainteresowana.

To prawda, nawet patrząc na zawody F3K w Krakowie, frekwencja jest powalająca. Generalnie chyba się coś w końcu zaczyna dziać. I fajnie bo jak jest większa ilość chętnych do polatania to i zawody są fajniejsze. 

 

Konrad, damy radę na Szymanowie :)

Na 100% damy radę. :) Tym się nie martwię. Ambicją moją jest aby zawody prezentowały się podobnie jak te w Kravi czy Dubnicy, choć nie ukrywam zeszłoroczne MP u Wojtka z tym zorganizowanym chaosem były świetne. Ten luz jaki panował był dobry i chętnie bym go powtórzył jeśli padnie na Wrocka.

 

Co do przygotowań do MP 2018 to tablica zegarowa świetlna będzie (dzięki Władkowi), być może uda się do czerwca też kupić tablicę wyników typu bilbord 6x6m. Generalnie się dzieje dość intensywnie. Szykujemy się na 2019 żeby jak pisałem zgłosić Wrocka do Contest -u. Jeśli się MP 2018 nie odbędą na Szymanowie to szczerze powiem będę w wielkiej kropce czy zgłosić Wrocław czy nie do ET Contest. Tak bez przetestowania chyba się nie odważę. Zobaczymy to i tak dopiero za rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zawody w Jawor pod Wroclawiem odbeda sie .Ja osobiscie zasponsoruje Puchary-Statuetki https://www.decor.net.pl/pl/trofea-i-nagrody/768-statuetka-szklano-metalowa-ps-677-1-abc.html lub tez inne, postaram sie zareklamowac te zawody na Bavari  mozliwe, ze ktos z DE przyjedzie (na dzien dzisiejszy mam juz 3 zawodnikow :) Postaram sie zalatwic sponsorow renomowanych firm modelarskich,nie objecuje moze beda tez Nagrody oczywiscie tylko dla F5J.

A pytanie dla konrada ile bedzie wpisowe mysle ze minimum 100zl to jest ok 25 € ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzostwa Polski mogą się stać zawodami międzynarodowymi o ile zostanie to zgłoszone do Kalendarza AP. Wtedy będziemy mieli Mistrzostwa Polski Open F5J, w których mogą startować zawodnicy spoza Polski. Od wielu lat w Niemczech Mistrzostwa kraju organizowane są w Formie Open (Weilheim). W 2013 Tomek Frąk został Mistrzem Niemiec. Czy obawiamy się że obcokrajowiec sprzątnie nam sprzed nosa tytuł MP ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek tak jak byś mi czytał w myślach. W zasadzie to od samego początku Dyrektor AW chciał aby zrobić właśnie MMP 2018, to tylko ja okazałem się w tym przedsięwzięciu hamulcowym. Problemy na razie mamy ze sponsorami. Jak jakiegoś znajdziemy żeby nagroda za wygranie MMP była ciut lepsza niż pucharek to na pewno zgłosimy poprawkę i poprosimy o MMP. Niestety Dolnośląski Urząd Marszałkowski nie wspomoże. Byłem u wszystkich w-c marszałków i niestety nic nie dadzą. W 2018 są wybory i nikt się nie wychyli.

 

Mamy małą furtkę którą dyrektor spróbuje wykorzystać ale czy to się uda to będziemy wiedzieli dopiero w przyszłym roku, tak więc na razie musi zostać takie zgłoszenie jakie wysłaliśmy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byłoby bardzo rozwojowe dla naszego Polskiego F5J. Mała jest szansa na występ Radka i Petera Malczików czy tez Primosa Riznera, ale otwarta formuła dałaby większe pole do podglądniecia kolegów zza granicy.

Jakiekolwiek miejsce zwycięży (BB vs WRO) na organiczację MP to warto o tym pomyśleć pozytywnie.

Musimy wtedy się mocniej postarać, aby tytuł pozostał w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrody (puchary) kupi sie z wpisowego. Im wiecej zawodników tym łatwiej.

Dobrym zawodnikom nie zależy na nagrodach. Ich interesuje rywalizacja i moźliwość polatania. To tak na marginesie.

I nagrody mogą być dwie. W formule Open i Krajowej. To normalne na tego typu zawodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek niby masz rację ale... Krajowych zawodników przyjedzie 14 a zagranicznych no może z 6. Wpisowe załóżmy 25E za osobę więc cały budżet imprezy to raptem 2000 zł. :) Idę w przyszłym tygodniu pogadać z dyrektorem AW to jak coś wymyślimy to napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz jeden droższy puchar, reszta tańsze. Medale sa tanie. Zreszta widziałeś powyżej ze masz sponsora na puchary ;) 2000zl to spory budżet ;) nie przesadzaj z wudziwaniem. Skup sie na dobrze przeprowadzonej rywalizacji sportowej. To punktuje na przyszłość a nie PRowa otoczka.

Ja nawet nie szukam dofinansowania. Nie mam czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ z decyzją Sekcja Modelarska AP nadal zwleka co do organizacji MP to przedstawię argument, który przemawia za Wrocławiem. Być może ktoś to jednak czyta. :)

 

Poniżej widok z google maps obu lotnisk oraz króciutki filmik jak nakręciłem będąc w poniedziałek na lotnisku.

Myślę że gdyby kierować się tylko argumentem bezpieczeństwa to w zasadzie nie ma o czym dyskutować, widać to po prostu gołym okiem. ;)

 

Aeroklub Bielski

BB.png

 

Aeroklub Wrocławki

AW.png

 

 

A to filmik. Te domy które widać na zbliżeniu to odległość około 1200m w linii prostej.

https://youtu.be/mUD866Ibamc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.