Skocz do zawartości

TommyTom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza się wszystko jest indywidualne, w żadnym poście na nic nie narzekałem. Coś mi nie pasuje to tego nie robię. Aaa! i Ja wole placki ziemniaczane z cukrem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Strona www.f5j.pl właśnie ruszyła.

Przez stronę można się już rejestrować do zawodów Pucharu Polski w dniu 29.04.2018 oraz do Mistrzostw Polski F5J w dniach 02-03.2018

Na początku bardzo proszę o wyrozumiałość ponieważ to jest pierwsza moja strona www jaką zrobiłem. W Archiwum są jeszcze błędy bo wyniki coś mi się powieliły. Jest praktycznie jeszcze pusta, ale sukcesywnie będę ją zapełniał. Konstruktywne uwagi mile widziane.

 

Ale teraz o ważniejszych sprawach czyli o samych zawodach.

 

PUCHAR POLSKI F5J Wrocław-Szymanów

Odbędzie się w dniu 29 kwietnia 2018 (niedziela). Od 28 kwietnia będzie można polatać i potrenować. W sobotę jest planowana impreza typu OPEN dla wszystkich zainteresowanych. Będziemy startować tak jak w normalnych zawodach. ale bez napinki, zupełnie na luzie, traktując to jako dobrą zabawę.  Zawodnicy, którzy przyjadą w sobotę na PP będą mogli mocno sobie potrenować oraz pobawić się z pozostałymi chętnymi.

Sobota będzie również poświęcona zawodnikom F3K z którymi to będziemy sobie startować na przemian. Będzie to taka fajna integracyjna impreza. Będzie można po podglądać na wzajem swoje techniki latania w termice.

Niedziela to już klasyczne zawody. Jeśli znajdzie się grupa osób bez licencji, która będzie chciała spróbować się już tak na ostro to będzie taka możliwość, ponieważ będą dwie oddzielne klasyfikacje. 

 

MISTRZOSTWA POLSKI F5J Wrocław-Szymanów

Odbędą się 02 i 03 czerwca. Mistrzostwa zaplanowane są na dwa dni, na sobotę i niedzielę. Pierwszego dnia planowane jest 8 rund zawodów a drugiego dwie rundy oraz 3 rundy finałowe. 

W piątek 01 czerwca po godzinie 17 będzie można przez chwilę jeszcze potrenować.

 

Biuletyny zarówno Pucharu Polski jak i Mistrzostw Polski ukażą się hmm... wkrótce jak zostaną oficjalnie przez dyrekcję AW zaakceptowane. :)   

 

Zapraszam do rejestrowania się.

 

UWAGA

Osoby, które chcą przyjechać na zawody typu OPEN zarówno F5J jak i F3K mogą się rejestrować również przez stronę, ale w polu "Team" proszę o wpisanie odpowiednio OPEN F5J lub OPEN F3K, lub klasycznie mailowo przez adres kontakt [at] f5j.pl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli informacji.

Zapisy na  stronie f5j.pl na Puchar Polski zmieniły język, ponieważ mam informację, że planuje przyjechać kilku zawodników z zagranicy. Czy tak się stanie to nie wiem, ale język na wszelki wypadek został zmieniony na międzynarodowy ;).

 

Co do biuletynów to nadal czekam na akceptację. Cóż mam nadzieję, że się doczekam :wacko::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

                                                                                                            Aeroklub Lubelski w Radawcu

 

Informator Pucharu Polski

Modeli Motoszybowców RC kategorii F5J

Dnia 21-22.04.2018

 

 

  • termin: 21-22.04.2018
  • miejsce zawodów – lotnisko Radawiec, położenie geograficzne 51 13’18.49”N   022 23’40.40” E               

      mapki dojazdu: www.aeroklub.lublin.pl (menu -  kontakt)

  • opłata startowa: seniorzy – 50 zł, junior – 25 zł, junior młodszy – 5zł;
  • rejestracja elektroniczna i wpłata startowego do 13.04.2018        
  • zgłoszenia do zawodów z podaniem imienia i nazwiska zawodnika, aktualny numer Licencji Sportowej, przynależności klubowej i minimum 3 numerów kwarców (nie dotyczy 2,4 GHz),  prosimy kierować na adres: wojt1966@tlen.pl  , tel. kontaktowy: 506-046-492
  • wpłaty: Aeroklub Lubelski, nr konta 69 8707 0006 0029 7888 2000 0001  w opisie "Wpisowe na PP F5J - nazwisko zawodnika".
  • zakwaterowanie we własnym zakresie
  • dla 3 pierwszych zawodników nagrody sportowe

 

PROGRAM ZAWODÓW

Sobota:

  9.00-  9.45       REJESTRACJA ZAWODNIKÓW

  9.45-10.00       OTWARCIE ZAWODÓW

10.00-10.45       I KOLEJKA LOTÓW ELIMINACYJNYCH

10.45-11.30       II KOLEJKA LOTÓW ELIMINACYJNYCH

11.30-12.15       III KOLEJKA LOTÓW ELIMINACYJNYCH

12.15-13.00       IV KOLEJKA LOTÓW ELIMINACYJNYCH

13.00-13.45       V KOLEJKA LOTÓW ELIMINACYJNYCH

13.45-14.15       PRZERWA

14.30-15.00       LOTY FINAŁOWE         

16.00                  OGŁOSZENIE WYNIKÓW I WRĘCZENIE PUCHARÓW.

                           ZAKOŃCZENIE ZAWODÓW

 

Niedziela:          Dzień zapasowy

 

 

Regulamin zawodów:

  1. Zawody zostaną rozegrane zgodnie z regulaminem dla klasy F5J.  https://www.fai.org/page/ciam-code
  2. Do udziału w zawodach uprawnia ważna Licencja Sportowa FAI - Modelarstwo Lotnicze i Kosmiczne
  3. Sędzia Główny zawodów może zmniejszyć ilość kolejek lub przełożyć kolejkę ze względu na niekorzystne warunki pogodowe lub inne zdarzenia losowe uniemożliwiające sprawne przeprowadzenie zawodów.
  4. Zawodnicy mogą składać protesty na piśmie na ręce Sędziego Głównego zawodów wraz z wadium w wysokości 100 zł. Wadium zostaje zwrócone, jeśli protest zostanie uznany za słuszny, w przeciwnym wypadku kwota ta zostanie wpłacona na konto organizatora.
  5. Do kierowania modeli dopuszczamy aparatury pracujące w zakresie częstotliwości dozwolonych do stosowania na terytorium RP.                                 

 

                                                                      Serdecznie Zapraszamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proste. Dyscyplina musi być powszechna :)))

No staramy się jak możemy żeby rozpropagować u nas całkiem fają konkurencję. W Niemczech, Czechach czy Słowacji zawodników liczy się w dziesiątkach. Właśnie zajrzałem na listę startową w Lanskroun. Do zawodów jeszcze 2 miesiąca a na liście startowej już prawie 90 pilotów zapisanych a u nas raptem kilku. :)

 

Cóż mam nadzieję, że wszyscy, którzy się przyglądają F5J jak i F3K bo to prawie (wiem prawie robi różnicę :) ) podobne latanie skorzystają z okazji jaka się nadarza we Wrocławiu tego 28 kwietnia i przyjadą ze swoim sprzętem. 

Jestem marudny i się powtarzam, ale moim zdaniem takiej okazji do polatania z zawodnikami z Europejskiej czołówki moim zdaniem nie można przegapić. Mówię tu zarówno o F5J jaki i o F3K.

 

Jestem przekonany, że po takiej próbie wspólnego latania Ci którzy się wahają zostaną przekonani choćby do spróbowania wystartowania w PP we Wrocławiu dzień później lub np w Bielsku czy Szczecinie. Podobnie Ci, którzy patrzą w stronę F3K i maja sprzęt może na tyle się przełamią, że pojadą gdzieś bliżej siebie na PP F3K.

 

W zeszłym roku na MP tak na dobrą sprawę jeszcze nie umiałem latać, byłem cienki jak szczypiorek na wiosnę.  Czy się wstydziłem swojego niedołęstwa - bardzo, czy mi się podobało - zajebiście. Tak jak to już pisałem, takiej adrenaliny nie miałem od niepamiętnych czasów. 

Pewnie będę to jeszcze nie raz wspominał bo to jeden z ważniejszych decyzji w moim życiu modelarskim i tak na dobrą sprawę zwrot o 1800

 

W weekend postaram się napisać parę słów na temat samych zawodów i zachowania się na nich, żeby ciut przybliżyć tym, którzy będą chcieli się spróbować. 

Wiem, że jest już przetłumaczony regulamin, ale on nie oddaje tego jak się powinno podejść do startów w praktyce. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że, jestem strasznie upierdliwy i niestety znam przepisy, zwrócę uwagę że, żadne zawody do klasyfikacji PP nie są zawodami międzynarodowymi. Innymi słowy nie możemy przyjmować zawodników spoza Polski. Oczywiście, kto komu zabroni ale nasz szef w AP jest strasznym formalistą i mogą z tego tytułu być problemy, oczywiście regulaminowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek a jest jakakolwiek możliwość żeby piloci z zagranicy wystartowali w naszych zawodach. 

Wiem, że można zrobić MMP tyle, że AP chce kasę dużo większą niż żąda za to FAI co mnie wku...a.

Za status Międzynarodowy FAI chce 70E a AP 420 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.