Skocz do zawartości

TommyTom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

   Zawodniku klasy F5J podpisujacy sie licencja FAI Pol-7728 tu sa Wypociny twoich Orlow  :(

   http://www.5mp.eu/fajlok2/f5j-hu/2018_f5j_minosito_eredmeny_www.5mp.eu_.pdf

   Juz niedlugo na zawodach pokażesz mi jak sie lata i moze wreszcie sie od Ciebie naucze Latac ! B) 

   Zaznaczam ,ze nie mam takich modeli jak ty robionych na specjalne Zamowienia 

   Latam na S......kach  :angry: 

Piotrze kolejny raz bardzo cię proszę skończ już z tym. Jak masz jakieś problemy to załatw to na PW a nie tu na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawy organizacyjne przed Pucharem Polski 2018 we Wrocławiu.

 

1. Będziemy (niestety) dzielić lotnisko z dużym lotnictwem. :wacko: W związku z czym jeden kierunek latania będzie niedostępny. Do tego w razie potrzeby będziemy musieli zrobić małą przerwę jeśli będzie startował Dromader. Balon już poleciał więc ten problem z głowy.

 

2. Może się tak okazać, że sędzia lub organizator będzie zmuszony do przerwania kolejki ze względów bezpieczeństwa. Z tym należy się liczyć i nie mieć pretensji.

 

3. Loty treningowe mogą się już odbywać od piątku popołudnia z zachowaniem absolutnej ostrożności na duże lotnictwo.

 

4. W sobotę latamy od 9.30 a zawody treningowe zaczniemy około 10-10.30 żeby dać ewentualnie szansę przyjezdnym.

 

5. W niedzielę na zawodach będzie koordynator lotów ze strony AW i to on będzie miał najwięcej do powiedzenia. 

 

6. Namioty mogą być rozbite już od piątku. Na terenie lotniska jest ochrona i monitoring więc nie powinny zginąć.

 

7. Parking dla samochodów będzie praktycznie tuż przy namiotach po drugiej stronie Antka. Do linii startu z samochodu czy namiotu będzie około 50m

 

Będzie notatka że w czasie weekendu na lotnisku będą się odbywać zawody modelarskie, większość ultra lekkich samolotów będzie przekierowana na lotnisko zapasowe do Mirosławic, ale niestety są szkolenia szybowcowe za które ludziska zapłacili i jak się uprą to niestety dyrektor nie może czy nie chce zamknąć dla nich lotniska. Cóż to jest komercja i lotnisko tak zarabia, więc nic dziś więcej nie mogłem utargować.

Nie mniej dyrekcja ani razu nie powiedziała, że na pewno będą latać szybowce, cały czas powtarzał, że być może. ;)  :)

 

Poniżej kilka zdjęć jak dojechać i gdzie się zaparkować oraz rozbić namiot.

 

Osoby jadące na lotnisko spotkają tuż przed takie skrzyżowanie.

Tu kierujemy się w lewo (generalnie lewa strona będzie preferowana w dojeździe na miejsce parkingowe)

 

20180417_110331.jpg

 

Dalej dojeżdżamy do samej bramy lotniska. I tu kierujemy się w lewo w stronę Iskry

20180417_110056.jpg

 

Jedziemy cały czas prosto aż do następnej bramy droga jest dziurawa jak jasny gwint więc proszę bardzo ostrożnie jechać. Na skrzyżowaniu gdzie widać Hondę jedziemy w lewo lub jak kto woli prosto.

 

Przejeżdżamy bramę i w zasadzie zaraz za bramą skręcamy w prawo na trawę w stronę Antka. Jedziemy przy płocie przy którym będzie parking.

20180417_105948.jpg

 

Nie jedziemy za bramą widoczną drogą, tylko skręcamy na tą trawę przed tymi chabaziami.

20180417_105319.jpg

 

 

Musimy się zmieścić między oponami a chabaziami.

20180417_105339.jpg

 

 

Proponowany sposób parkowania samochodów.

20180417_105648.jpg

 

Namioty rozbijamy po lewej stronie Antka od tych zielonych cystern do Antka. Koło tego białego namiotu również mogą stać namioty. Ten Dromader w tle może być używany, więc będzie trochę dmuchał przy kołowaniu, trzeba to uwzględnić.

20180417_105434.jpg

 

Pole startowe oraz proponowane kierunki startu i lądowania w zależności od wiatru.

Korytarz startowy od ogona Antka jakieś 30-40m.

Beznazwy-1.jpg

 

UWAGA dość ważne.

Po drugiej stronie Antka proszę nie jeździć samochodami!! Między Antkiem a tym białym namiotem jest sporo prętów kotwicznych do przytwierdzania samolotów. Można mocna rozwalić sobie samochód.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak fajnie ze gdzies nas wkleili na tym lotnisku miedzy plotem-antkiem i chaszczami  :( odleglosc od antka 30-40m ,bidny bedzie ten Antek  :)

A on jest na chodzie czy to Trup? Na zdjeciach widac pelno chaszy,krzakow,gruzu,plotow to naprawde wyzwanie dla poczatkujacych zawodnikow F5J 

i do tego strach latania z Altisem  :rolleyes::D  :D Jako ze jestem glownym sponsorem i jedynym tych zawodow  ufundowalem Puchary-statuetki za pierwsze trzy miejsca wraz z nagrodami.Ostatnio duzo ogladam wiadomosci TVN (tam chociaz nie klamia) :angry:  i tyle sie slyszy jak Wladza robi nowe programy PLUS ,wiec i ja postanowilem

dodatkowo ufundowac nagrode dla zawodnika  60+  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ma. Te dni są w obszarze zmiany pogodowej. Prognozy na 2-3 dni przed będą może ok. Teraz to się za bardzo zmienia żeby przewidywać coś z dużym prawdopodobieństwem.

I jest to co pisałem powyżej...

Nowa iteracja i wiatr w sobotę i niedziele 5-8ms, temp 12. Nie ma się co tym jeszcze podniecać.

Kierunki wiarru całkiem inne niż poprzednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.