Skocz do zawartości

TommyTom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jurek tak jak podlinkował Czarek. Taka punktacja jest przyjęta przez FAI.

Jak dla mnie obie punktacje nie są za dobre. Biorąc przykład tego roku Radawca gdzie było 6 zawodników i 4 w finale.

Taka punktacja jest po mojemu mało sprawiedliwa. Za dłuższą chwilę wstawię klasyfikację generalną liczoną zgodnie z FAI i się okaże że jeden z dwóch najlepszych pilotów jest poniżej połowy.

 

Dla mnie sprawiedliwą punktacją byłoby sumowanie procentów uzyskanych w eliminacjach a za finały dodatkowe małe punkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Bardzo jestem zadowolony z udzialu w tych zawodach.Duze podziekowania dla Konrada za zorganizowanie dla nas takich zawodow.

 Co prawda kilka spraw trzeba jeszcze dopracowac ,,ale nie od razu Rzym zbudowano" ;)

  Widzialem na zawodach kilku kolegow co robili Foto,moge dostac jakies ciekawe Fotki z Zawodow  :) moga tez byc ze mna  :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawody super, sędziowanie przez zawodników działa (to aluzja do trudności ze znalezieniem sędziów na za rok w Radawcu, gdzie też jest fajnie ..), a że nie wszystko na 100% to normalne...

A że krajowe F5J raczkuje, to i wyniki w PP trochę może przypadkowe - przy tym tempie wzrostu zainteresowania i wyniki się szybko ustabilizują i czołówka również za granicą będzie mieć wyniki. Nie od razu Wrocław zbudowano...

Osobiście cieszę się, że mogłem sędziować Wojtkowi i być sędziowanym przez niego, bardzo też cenne były lekcje udzielone mi przez Tomka w trakcie sędziowania... Dużo się nauczyłem, choć w wynikach tego nie widać, wiem ile pracy jeszcze muszę włożyć...

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze dzięki. Jak zwykle świetnie się z Tobą latało. Cóż pech z tymi serwami prześladuje Cię w tym rok strasznie, ale na szczęście udało się uniknąć poważniejszej awarii.

Szykuj model na MP i widzimy się w czerwcu. Tak jak pisałem niewiele zabrakło. :)

Ale widać w porównaniu do zeszłego roku spory postęp. Fajnie.


Poprawiłem klasyfikację generalną PP 2018.

Post #1303

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze dzięki. Jak zwykle świetnie się z Tobą latało. Cóż pech z tymi serwami prześladuje Cię w tym rok strasznie, ale na szczęście udało się uniknąć poważniejszej awarii.

Szykuj model na MP i widzimy się w czerwcu. Tak jak pisałem niewiele zabrakło. :)

Ale widać w porównaniu do zeszłego roku spory postęp. Fajnie----------------------------------

 

To nie pech z tymi servami ! w trzech Pike mam serva zamawiane z USA i z nimi sie nic nie dzieje ,a w jednym Pike mam serva MKS z Europy i te serva ciagle padaja jak muchy  :)

Jeszcze raz apel do kolegow co robili Fotki , bardzo prosze o przeslanie mi ciekawe Fotki z Zawodow i rowniez Fotki te na ktorych ja jestem ,,,Dziekuje .... :rolleyes: Mozna wyslac mi na prywatnej wiadomosci . 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli coś w tej teorii spiskowej jednak chyba musi być, że serwa na EU są drugiej jakości. Jesteś kolejną osobą mającą podobne problemy.

Piotrze dziś wstawię fotki i wyślę Ci na maila to co mam. Spoko.

 

EDIT

Zmieniłem odrobinę Klasyfikację generalną. Nastąpiła zmiana nazwiska. Ponieważ Marek nie startował a w jego miejsce startował Tomek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek Frąk wystartował w WC, Eurotour Contest i Intertour w Wilga CUP które odbyły się w tą niedzielę we Lwowie. Wiało, wiało i wiało. W finałach walczył tylko z Niemieckim zawodnikiem Dominikiem  Prestele, reszta miała długie wycieczki w poszukiwaniu modeli. Niestety do pełni szczęścia zabrakło tylko 7 punktów. Oprawa zawodów na najwyższym poziomie  :wub:, Czesi , Słowacy czy Niemcy przy takiej jak ta Ukraińska, słowiańska fantazja, wypadają bardziej niż blado. Gdyby nie ta przeklęta granica to taki wyjazd polecałbym każdemu fanowi F5J . 

 

F5J fly off Wilga 2018.pdf

 

post-1290-0-07939000-1525727091_thumb.jpg

 

post-1290-0-00453500-1525727160_thumb.jpg

 

post-1290-0-12506400-1525727198_thumb.jpg

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Tomki są sprytne :)

Pierdolot pierwszy. Hmm. Czy to tylko nagroda od Vladimira?

Też jestem ciekaw...  Na RCG, czy grupie Plusa na FB jest trochę informacji o zwycięstwach w imprezach różnej rangi, a jak już mnie tam przekonali, że na wietrze daje radę, to mój też zaczął dawać radę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktos chetny na wyjazd na zawody 16-17.06 F5j Ferrara Italy ? Trzeba dojechac do mnie do München odpoczynek u mnie (darmowy nocleg Kolacja,Piwo :P Sniadanie)

wyjazd rano moim autem tez darmowo (bez oplaty wpisowego)Oferta dla dwoch osob !!!  :D

 

                     http://www.f5j.it/iscrizione-e-lista-iscritti-ferrara---et.html 

 

 Od Monachium do Ferrara jest ok 5,5 godz jazdy autem, trzeba tylko Alpy przejechac i to tez piekne widoki  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Tomki są sprytne :)

Pierdolot pierwszy. Hmm. Czy to tylko nagroda od Vladimira?

To nie nagroda. Niemiec wygrał finały latając Plusem. W pierwszym locie mieli z Tomkiem podobne czasy. W drugim locie Tomka model leciał koło minutę dłużej, ale sumarycznie w swoich lotach wyłączał silnik wyżej i stąd wynikła kolejność miejsc, bo za lądowania mieli również porównywalne punkty.

 

Przyznam szczerze, że ten Plus w rękach Dominika latał zadziwiająco. Zdecydowanie inaczej krążył, niż wszystkie inne, klasyczne modele. Np. w pierwszym locie finałowym miałby czas o jakieś 2 minuty gorszy, ale składając się już do lądowania  zabrał się w bąbelku z jakiś 20m krążąc zaskakująco ciasno, szybko, z przechyłem przynajmniej 60st. Nie wiem jeszcze dokładnie o co chodzi, ale ten model ma bardzo specyficzną dynamikę lotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje !!

 

a dynamika ?

krótki trup pewnie też, ale czy tylko?

chyba bardziej to odwrócone V - działa jak trzeba, bez generowania przeciwnych momentów,

a w przechyle to już dokładnie tak jak trzeba. Siła skierowana dokładnie tak jak być powinna bez konieczności równoważenia  niepożądanych składowych -> większa skuteczność przy mniejsze wychylenia = mniejszy opór = mniejsza strata => wieksza doskonałośc w trudnej konfiguracji (krążenie)

Zakładając sterowanie tym organem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.