Skocz do zawartości

TommyTom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Twórca twierdzi ;) że Plus jest o całe 3% lepszy od innych modeli (jak rozumiem wg kalkulatorów symulatorowych  B))  więc jeśli pilot jest tylko o 2,5% słabszy to powinien wygrywać .... Gorzej gdy pilot o 50% słabszy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, jak jedzie na zawody 100 zawodników i wpisowe to 35-40EUR/os. to jest z czego finansować takie biby. I to jest to :) Jak jeszcze się znajdzie fajny sponsor - np. producent i lokalny samorząd wspierający komponent turystyczny to jest jak robić imprezę i dzięki temu wielu zawodników wraca w kolejnym roku. Dokładając wschodnią fantazję i luz widać, że impreza lotnicza to tak przy okazji jest.

Na razie u nas jest chałupniczo, ale,..  i tak o niebo lepiej niż np. rok temu. 

W przyszłym roku impreza międzynarodowa w PL może się udać :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, jak jedzie na zawody 100 zawodników i wpisowe to 35-40EUR/os. to jest z czego finansować takie biby. I to jest to :) Jak jeszcze się znajdzie fajny sponsor - np. producent i lokalny samorząd wspierający komponent turystyczny to jest jak robić imprezę i dzięki temu wielu zawodników wraca w kolejnym roku. Dokładając wschodnią fantazję i luz widać, że impreza lotnicza to tak przy okazji jest.

Na razie u nas jest chałupniczo, ale,..  i tak o niebo lepiej niż np. rok temu. 

W przyszłym roku impreza międzynarodowa w PL może się uda

 

Nie trzeba dużego startowego czy sponsora ważna jest improwizacja i współpraca zawodników. Miło wspominam Słowaków czy Czechów krążących z buteleczkami pośród namiotów. Trzeba tylko wyjechać z kraju, zobaczyć jak to robią inni i przeszczepić na nasz grunt  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się robi PŚ, którego pół Europy zazdrości to Ci najlepiej Leszek Małmyga wytłumaczy. Wpadnij za tydzień do ZG, zobaczysz imprezę na najwyższym poziomie. Tutaj można zobaczyć, jak to eskalowało: http://rcazl.pl/aktualnosci/224-f3k-2011-2018.html

Zresztą, słyszałem jak Leszek się odgrażał, że zrobi F5Joty, tylko szuka kogoś, kto mu pokaże niuanse charakterystyczne dla tej konkurencji.

Ja mogę co najwyżej powiedzieć jak się robi imprezy lżejszej rangi w Warszawie  i jak to kiedyś robiło się w Kielcach. Przede wszystkim potrzeba lidera o wielkim sercu i twardej dupie. A do tego kilku innych zapaleńców, dla których nie ma że boli. Jak trzeba żeby byli to są. Najlepiej jeśli są skupieni wokół modelarni. Modelarnia raz, że spaja całe środowisko, to zapewnia też stały dopływ świeżej krwi, w dodatku taką świeżą krew można sobie odpowiednio wychować. Właśnie w duchu takim, że jak są zawody to wszyscy zasuwają, bez wymówek.

 

Nie uwierzę, że we Wrocku nie ma młodzieżowej modelarni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą, słyszałem jak Leszek się odgrażał, że zrobi F5Joty, tylko szuka kogoś, kto mu pokaże niuanse charakterystyczne dla tej konkurencji.

Nie ma problemu bardzo chętnie się spotkam i przedstawię wszelkie niuanse tej dyscypliny. W brew pozorom są banalnie proste. Sędziowanie jest bardziej skomplikowane bo jest sporo szczegółów ale same zawody dużo prostsze od Waszych F3K.

 

Teraz od przyszłego weekendu co tydzień mnie nie ma bo jestem na jakichś zawodach. W czerwcu mam chyba jeden weekend wolny ale muszę wówczas ogarnąć prace domowe.

Sierpień jest cały wolny bo są ME. We wrześniu jadę na PP do Szczecina, więc chętnie mogę po drodze wpaść i pogadać, albo zaprosić w imieniu organizatorów do Szczecina, albo za 3 tyg. do Wrocka na MP (jedna droga :)). 

 

Co do modelarni to ja osobiście nie znam żadnej, może są, ale ja nie wiem o nich nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek Frąk wystartował w WC, Eurotour Contest i Intertour w Wilga CUP które odbyły się w tą niedzielę we Lwowie. Wiało, wiało i wiało. W finałach walczył tylko z Niemieckim zawodnikiem Dominikiem  Prestele, reszta miała długie wycieczki w poszukiwaniu modeli. Niestety do pełni szczęścia zabrakło tylko 7 punktów. Oprawa zawodów na najwyższym poziomie  :wub:, Czesi , Słowacy czy Niemcy przy takiej jak ta Ukraińska, słowiańska fantazja, wypadają bardziej niż blado. Gdyby nie ta przeklęta granica to taki wyjazd polecałbym każdemu fanowi F5J . 

 

Wojtek, jakim cudem Tomek ma "tylko" 99 pkt do Eurotour po Wildze :http://s523220828.online.de/html/f5j/2018/f5j_detailed_results2018.htm

 

Wojtek, jakim cudem Tomek ma "tylko" 99,02pkt do Eurotour po Wildze cup (powinno być ponad 100 pkt z premią za fly off)

http://s523220828.online.de/html/f5j/2018/f5j_detailed_results2018.htm

Coś jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po rozmowie z organizatorem zawodów PP w BB Jerzym G. i jeśli chodzi o treningi w sobotę oraz o możliwość rozbicia namiotów to mamy się zgłosić do szefa wyszkolenia AB który prawdopodobnie będzie przy wyciągarce szybowcowej i z nim sprawy latania i rozbicia namiotów załatwić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.