Skocz do zawartości

TommyTom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sorrry,  że to powiem ale jak to wszystko czytam to widzę moich młodych adeptów modelarstwa. Jak im nie dasz instrukcji i nie pokażesz to mają pretensje że nikt się nimi nie zajmuje i nie daje im gotowego rozwiązania. Tak, to wyglądało też na dzisiejszych zajęciach. 

A nasze F5j nie będzie się rozwijało jak nasi zawodnicy będą towarzysko konwersować zamiast znależć to co ważne do wykopania w necie. Nie ma już podręczników i już nie będzie. Kto nie kopie w necie i nie szuka rozwiązania problemu to ... Wałkowanie we własnym gronie "strasznego" problemu nic nie wniesie do poszerzania naszych zawodniczych horyzontów. Jeżeli nie chcemy uczyć się od tych co już to przerobili i wiedzą w czym rzecz to wasza sprawa.  Na razie przypominacie mi Panowie moich adeptów modelarstwa, którzy nie chcą się rozwijać a tylko sobie pogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie problemów w necie? Hehe. Z książki? Niby jakich? Latania czy lutowania. Bo nie rozumiem?

Kanie nie :-) samice czasem ale samce - poezja. :-)

Kura by mi pasowała. Macha skrzydłami a spada w dół. Całkiem jak ja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

- czy ktoś może podać mi jakiś telefon do organizatorów zawodów F5J w Bielsku w ten weekend (20 maja 2018) ?

 

 

- pewnie to gdzieś było ale zapytam czy może ktoś doradzić jakiś model szybowca do nauki F5J z Reicharda lub TopModelu może krajowy?

 

W tej chwili próbuję na Marabu i Fascination. A może są to dobre (wystarczające) szybowce F5J w klasie open?

 

 

 

 

 

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek tu masz kalendarz w Googlu prowizoryczny bez poprawek, ale to co szukasz to znajdziesz  :)  (wiersz 83)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/13jyKnZg2x214RPUvWzjPdg8SG73NlqZlrTbpAHMyF-4/edit#gid=798832667

Co do modeli to przyjedź do Bielska to popatrzysz i pogadasz. Fascynation do nauki jest OK choć to ciężki i mało gramotny model. Myslę, że w kraju znalazło by się kilka innych dużo lepszych modeli nie koniecznie laminatowych. ArtHobby, Blejzyk, może ModeLot, tu bym upatrywał dobrego do F5J modelu za rozsądne pieniądze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nauki to każdy model jest tak samo dobry - no ok. najlepiej, żeby miał wszystko to co mają modele wyczynowe, tak żeby w radiu od razu ustawiać tak jak w Pike czy Jantarze. Cularis, piankowiec ma wszystko co trzeba. Można trochę popracować, usztywnić kadłub, usztywnić lotki, i klapy i da się tym latać. Na zawodach z serii open w Niemczech latają dzieciaki, nastolatki - foamiaczkami i... wcale wiele nie odstają od "zawodowców". W ubiegłym roku w Coburg chyba ok 14-15 lat dziewczyna ze dwa razy wylatała czas a warunki wcale nie były łatwe. Latała jakąś wersją Radiana czy innego podobnego piankowca.

 

ArtHobby to są naprawdę piękne i fajne modele ale... na początek bym niepolecał.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nauki to każdy model jest tak samo dobry - no ok. najlepiej, żeby miał wszystko to co mają modele wyczynowe, tak żeby w radiu od razu ustawiać tak jak w Pike czy Jantarze. Cularis, piankowiec ma wszystko co trzeba. Można trochę popracować, usztywnić kadłub, usztywnić lotki, i klapy i da się tym latać. Na zawodach z serii open w Niemczech latają dzieciaki, nastolatki - foamiaczkami i... wcale wiele nie odstają od "zawodowców". W ubiegłym roku w Coburg chyba ok 14-15 lat dziewczyna ze dwa razy wylatała czas a warunki wcale nie były łatwe. Latała jakąś wersją Radiana czy innego podobnego piankowca.

 

ArtHobby to są naprawdę piękne i fajne modele ale... na początek bym niepolecał.  

Dzięki za podpowiedź, nie chodzi mi o to aby nabyć najlepszy model - nie to jest moją intencją. Intencją jest wskazanie kilku przyzwoitych modeli budżetowych  do nauki latania F5j, ale nie piankowych takich, którymi można by poczuć to coś co ma F5j w sobie ale i polatać i w zawodach , choć tych nie jest za wiele. Wiem że modele którymi latam są takie sobie więc zaczynam poszukiwać czegoś lepszego... czegoś z bezpośredniego zaplecza tych najbardziej wyczynowych, jak napisałem najlepiej z TopModelu , może Reicharda.

 

Pozdrawiam serdecznie z uśmiechem choć deszcz pada...

Wojtek tu masz kalendarz w Googlu prowizoryczny bez poprawek, ale to co szukasz to znajdziesz  :)  (wiersz 83)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/13jyKnZg2x214RPUvWzjPdg8SG73NlqZlrTbpAHMyF-4/edit#gid=798832667

Co do modeli to przyjedź do Bielska to popatrzysz i pogadasz. Fascynation do nauki jest OK choć to ciężki i mało gramotny model. Myslę, że w kraju znalazło by się kilka innych dużo lepszych modeli nie koniecznie laminatowych. ArtHobby, Blejzyk, może ModeLot, tu bym upatrywał dobrego do F5J modelu za rozsądne pieniądze. 

 

 

Dzięki za informację, próbuję ale telefon nie odpowiada...   może wieczorem. A może wiesz czy w sobotę jutro przewidywane są jakieś treningi w Bielsku?

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... którymi można by poczuć to coś co ma F5j w sobie ale i polatać i w zawodach , choć tych nie jest za wiele. 

Oj bluźnisz kolego bardzo :D W tym sezonie zawodów Ci od groma w naszym kraju.

 

A co do modeli to możesz powiedzieć dlaczego tak się upierasz nad tymi dwoma firmami. ? :wacko:

TopModel i Reichard mają modele rekreacyjne. Masz jak pisałeś już podobny czyli Fascynation, więc nie bardzo rozumiem czego jeszcze szukasz od tych firm. One w swojej ofercie mają dokładnie podobne do Fascynation wszystkie modele, tylko jedne troche mniejsze jedne troche większe ale wszystkie latają prawie identyczne.

 

Jeśli się dopiero uczysz latać to TopModel faktycznie wystarczy, ale jeśli już latasz a szukasz fajnego modelu i do rekreacji i do zawodów to dostałeś 2-3 krajowe firmy, które robią 10x lepsze modele od tych wymienionych przez Ciebie firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, rekomendowałbym Siletna.

Zobacz jak lata tutaj: 

 

i na innych filnach SpeedsterDEN. Na żywo będzie we Wrocławiu na MP F5J. Jak masz zacięcie modelarskie i lubisz pomajsterkować w starym stylu (a nie tylko złożyć KIT) to będzie to bużetowy (w relacji to topowych) zawodniczy modej w tej kategorii w najlepszej jakości.

TopModel i Reichard modele polecam odpóścić. Szkoda Twojej kasy i czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silent albo co innego z ArtHobby (polski producent). Żadne Reichardy czy inne popierdółki. Szkoda i czasu i kasy.

 

Każdy, absolutnie każdy model wymaga trochę pracy. Jedne mniej inne więcej. Nie znam modelu, który nadaje sie do latania po wyjęciu z pudełka. Chyba, że kupisz jakąś używkę ale... można trafić dobrze i można trafić "nieco mniej dobrze". 

 

To jest kwestia budżetu (ile możesz przeznaczyć na model bez sprzedaży nerki) i umiejętności latania. Jak już coś umiesz i pianka Cię ogranicza to bierz coś lepsiejszego. Problem w tym, że 90% lataczy (bo nie pilotów;-) ) chce za szybko, kupują drogie modele, na granicy wytrzymałości finansowej, potem je biją i jest płacz. Latanie pianką to żaden wstyd. Sam czasem latam Cularisem i sprawia mi to ogromną przyjemność - mogę robić to na co Jantarem czy Ultimą bym się nie odważył. Inna sprawa, że ustawienia Cularisa są odległe od "fabrycznych" o mniej więcej wielkość Drogi Mlecznej. :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

A może wiesz czy w sobotę jutro przewidywane są jakieś treningi w Bielsku?

...

Wojtek jedziemy troche wcześniej żeby tak około 17 spróbować zrobić jakiś trening bo nigdy na tym lotnisku nie lataliśmy.

Ale czy się da na 100% to nie wiem, wszystko będzie zależeć od szefa wyszkolenia.

 

Treningi w sobotę o ile będą to jeszcze będą fajne ale zawody to istna rzeźnia się zapowiada :)

bb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.