Skocz do zawartości

TommyTom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Z tym dreptaniem z korytarza do punktu lądowania to jest trochę problemów. Ja osobiście już ze dwa lub trzy razy bym się wywalił. Idąc i mimo woli jednak myśląc o tym, że tam jest x, y przeszkód tracę orientację. W BB zgubiłem model a byłem już naprawdę nisko bo podchodziłem do lądowania. Wiem jestem słabym lataczem, ale takich jak ja jest niestety jeszcze sporo. Tomek i Wojtek z tym pewnie nie mają problemów, ale większość trochę jednak ma.

Skoro jest taka możliwość dana przez regulamin, że można wystartować z miejsca lądowania to chyba można/trzeba to wypróbować. :)

Zagranica już odeszła od taśm. Malują trawę i to jest niewątpliwie dobra sprawa. W Kravi przedpole między pkt lądowania a korytarzem jest wyboiste i słabo się idzie. Wiem, pomocnik prowadzi, ale mimo wszystko trochę to stresujące.

We Wrocku przedyskutujemy problem i może (a ja osobiście jestem zwolennikiem zmieniania utartych przyzwyczajeń) popróbujemy czegoś innego. Jak będą problemy i sprzeciwy to zawsze w następnej rundzie można wrócić do klasyki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie! Chłopaki 12m nie umieją przejść ;) na punkt idzie się wcześniej a nie gdy model jest nisko. No chyba ze dusi go, ale wtedy i tak jest D.. blada. Uczcie się. Wiedzę ze tą kategorie to wogole na leniwca chcecie mieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze można mieć krzesełko. Mało tego sędziowie będą mieć do dyspozycji krzesełka.

 

 

EDIT

Troche nie zajarzyłem, że to nie wątek o sędziach.

Cóż w regulaminie nic nie piszą, że nie można pilotować modelu siedząc czy nawet leżąc. Jak umiesz pilotować z krzesła to jest to już Twoja sprawa.

A tak już z innej strony, byłoby to bardzo ciekawe patrzeć, tak jak Jurek pisze, na podskakującego co rusz pilota na krzesełku. Nie wiem czy widziałeś, ale emocje udzielają się wszystkim i jeszcze osobiście nie widziałem pilota, który by ustał spokojnie w jednym miejscu nie mówiąc już o siedzeniu. :) 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Konrad_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tydzień z haczykiem Mistrzostwa Polski w F5J.

Panowie niedziela 27 maja to już absolutnie ostatnia chwila na zapisy. W poniedziałek oddaję listy startowe do druku i już nie będzie absolutnie żadnej możliwości dopisania się w ostatniej chwili.

 

Zapraszam też wszystkich do popatrzenia na same zawody i zmagania pilotów. Zapowiada się w tym roku wyjątkowo ostra rywalizacja. Przyjeżdżają piloci z innych dyscyplin i będą konkurować pierwszy raz w tej konkurencji. Jurek z F3F to skrajny przypadek :) ale bardzo charakterystyczny, bo jak się umi to się i .... jak to szło stodołą czy czymś tam poleci :D  ;)

Ale będą też piloci z dość podobnej ;) konkurencji bo z F3K. I tu przewiduje ogromną konkurencję dla pilotów sensu stricte latających w F5J. Ci od F3K czują moim zdanie identycznie jak nie lepiej powietrze i będą ogromnym wyzwaniem dla całej stawki. Właśnie Jurek jest tu dobitnym przykładem, że nie sprzęt a człowiek i jego umiejętności liczą się w pierwszej kolejności.

 

No, ale jeszcze przed MP zaliczymy, w ten weekend, ze stałą ekipą zawody w Czechach w Lanskroun. Z listy startowej widać, że przyjeżdża cała Europejska czołówka lataczy F5J włącznie z ubiegłorocznym zwycięzcą ET. 

Frekwencja spora bo aż 98 pilotów. Cóż, osobiście się nie spodziewam dobrego wyniku. Chciałbym tak  mniej więcej uplasować się po środku, ale zobaczymy. Nie mniej walczyć będę na ile mnie stać. 

 

PS

Jednocześnie przypominam spóźnialskim o opłaceniu startowego (Tomek F. łobuzie jeden rób wpłatę  :D).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Gdzie mogę znaleźć harmonogram dotyczący zawodników? Chodzi mi o wszystkie dni tj. od 1 do 3 czerwca. Pozdrawiam

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi z tym harmonogramem zawodników. Chcesz znać listę startową czy poczytać biuletyn.

Zresztą tu masz wszystko i listę startową i biuletyn. www.f5j.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja Ci mogę napisać. No będzie latanie. Wszystko jest w biuletynie. Chyba dalej nie wiem o co dokładnie ci chodzi.

Mam jednak świetna propozycje dla Ciebie. Przyjedz do Wrocławia to wszystko się dowiesz na miejscu.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długi dzień. Na lotnisku od 7 do 19.30. Pogoda jak przysłowiowy drut.

Takiej jeszcze w tym roku nie było. Wiatr od 0.5 do 1.5m/s upał około 30 st. w cieniu. Zawody rewelacyjne, ludzie jeszcze bardziej.

Niestety Tomek przepierniczyl jeden lot i jest 3 z wynikiem 4000 na 5 lotów.

Jest strasznie ciasno. Piętnaście stanowisk startowych ułożonych tylko po 10m od siebie co rodzi sporo problemów i niestety stłuczkek.

Cóż mogę powiedzieć zalujcie, że Was tu nie ma.

 

PS

A ta pilotka mnie nalatala. c2bf3e0dc53a14fe46f336a79f670a0d.jpgfca61b17e77f88fe28fce99f11e3f9a8.jpg

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.