Skocz do zawartości

TommyTom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zakłócenia lokalne były - bo zawsze są - w pobliżu generatora ale to nie miało wpływu na zakłócenia w korytarzu startowym. Trzeba podejść kilka metrów od generatora, żeby zobaczyć jak serwa zaczynają wariować. 

 

Zakłócenia od 1W dopałek na wi-fi są jak najbardziej możliwe. Nasze radia RC są w tym samym pasmie co wi-fi. Jeśli tak, to duża impreza w trakcie zawodów a raczej zawody w trakcie dużej imprezy nie są najlepszym pomysłem. 

 

Z pełnym szacunkiem do dyrekcji aeroklubu - to że dyrektor nie wie nie oznacza, że ktoś, gdzieś czegoś nie zestawił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Co do radiolinii to też mi się wydaje że dyrektor, choć się zastrzega że wie i jest informowany, nie ma całej wiedzy kto co sobie zestawia. Wystarczy, że jakiś provider internetowy będzie chciał przesłać sygnał między kilkoma domami anteną kierunkową i na pewno nie będzie o tym informował lotniska.

 

Ja bym obstawiał jednak na tych samochodziarzy i te ich instalacje, bo ponoć jeden z samochodów miał nagłośnienie około 5000W w środku i ponoć wszystko po wifi.

 

Oczywistą sprawą jest, że czy PP czy MP nie może być rozgrywana w czasie innych imprez nad którymi nie mamy kontroli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu szukacie dziury w całym. W mojej karierze nigdy jeszcze nie miałem zakłuceń a latałem wszędzie, nawet za liniami wysokiego napięcia oraz na MŚ w zeszłym roku gdzie jednocześnie latało pond 80 pilotów na treningu dodatkowo przy nadającej antenie wifi. Podczas MP de fakto incydent był jeden z rozbiciem modelu. Także zluzujcie trochę, poprawcie instalację odbiornika w modelu (w szczególności uwaga na bece z regulatorów i dodatkowe zewnętrzne, potrafią wiele narobić złego), ustawcie porządnie radio aby się fazy nie zazębiały albo pod jakimś przełącznikiem nie było losowego miksera.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu szukacie dziury w całym. W mojej karierze nigdy jeszcze nie miałem zakłuceń a latałem wszędzie, nawet za liniami wysokiego napięcia oraz na MŚ w zeszłym roku gdzie jednocześnie latało pond 80 pilotów na treningu dodatkowo przy nadającej antenie wifi. Podczas MP de fakto incydent był jeden z rozbiciem modelu. Także zluzujcie trochę, poprawcie instalację odbiornika w modelu (w szczególności uwaga na bece z regulatorów i dodatkowe zewnętrzne, potrafią wiele narobić złego), ustawcie porządnie radio aby się fazy nie zazębiały albo pod jakimś przełącznikiem nie było losowego miksera.

Oj no kurde. Jakby to się zdarzyło jednemu to bym powiedział, że OK - masz rację. Tylko to się zdarzyło dobrych kilka razy i kilku różnym osobom.

 

Zakłóceń wzajemnych od 80 czy 100 zawodników nie bdzie bo to zapewnia "spread spectrum technology". Tego w ogóle nie można porównywać. Jak ktoś postawi nadajnik 1 czy 10 Watt w pobliżu zawodów to też nie zakłóci wszystkich bo w tym "spread spectrum technology" każdy zestaw RX/TX "skacze" po częstotliwościach a zakłócić całe pasmo jest niezmiernie trudne. (Precyzyjniej - nie każdy bo bodajże (nie pamiętam) graupner czy spektrum przeszukuje pasmo w momencie włączenia i wybiera dwa kanały najmniej zakłócone i w nich nadaje co ładnie widać na waterfall).  Problem jest, że duża moc MOŻE na krótko "przykryć" sygnał z nadajnika. Na krótko. No i wtedy pojawia się losowość zakłóceń. U różnych osób w różnym czasie. 

 

 

EDIT: to MOŻE odnosi się do sytuacji kiedy mój zestaw TX/RK akurat wskoczy na częstotliwość tego kilkuwatowego nadajnika. oczywiście zaraz z tego ucieknie i dalej będzie dobrze ale jak ktoś ma pecha to mu silnik nie wystartuje albo wyłączy się 0.01 sek po starcie - czyli nawet nie ruszy fizycznie a Altis już odbierze sygnał stop. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak zwykle nie :( do bani :(

 

A żeby rozweselić smutny temat rożnych zaników i nawiązać do gównianych rozmów z MP, przedstawiam zdjęcie obsranego modelu zboczowego. Zdarzenie wydarzyło sie wczoraj , kilkaset km od Wrocławia, gdzie musiałem odreagować smęty modelami F5J. Więc takie rzeczy nie zdarzają sie tylko w lotach termicznych :D

post-9196-0-39266800-1528201449_thumb.jpg

 

post-9196-0-36802400-1528201474_thumb.jpg

 

No i korzystając z okazji...podchwytliwe pytanie do speców i znawców regulaminów - ilu pomocników może mieć modelarz w czasie zawodów F5J? :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zawody Mistrzostwa Polski to moim zdaniem wielka  :(  D.pa. :unsure:  Takiej rangi zawody powinny byc na kazdych stanowiskach startowych Hronometrazysci wiec moglo tez dojsc do pomylek w zapisywanych wynikach :( Po raz kolejny Organizator zawodow zapomial o otwarciu zawodow i przywitaniu wszystkich zawodnikow  :(

Szczescie ze Sedzia Wojtek milo i serdecznie powital wszystkich oraz otworzyl te zawody  :rolleyes:

Jesli o mnie chodzi ,nigdy mi sie nie zdazyly takie cuda jak teraz ,a to servo mi sie przestawilo,silnik nie chodzil,silnik nie wchodzil na obroty.Moje modele sprawdzam co jakis czas pod wzgledem Technicznym wiec wszystko dziala i jest sprawne. Po przyjezdzie do München zaraz sprawdzilem moje modele i odziwo wszystko dziala dobrze . Duzo startuje na zawodach i pierwszy raz spotkalem sie ze rownoczesnie na tym terenie byly inne imprezy z duzym naglosnieniem  :mellow: w sobote po powrocie do Hotelu okazalo sie ze panie sprzatajace z Ukrainy obrobili mnie wiec rece mi juz opadly i poprostu :(  O..lem  dalsze moje uczestnictwo w niedziele. Co dobre to ze nie rozwalilem Modelu co jak niektorzy i za caly pobyt Hotel zwrocil mi kase w ramach przeprosin  :D Nowym Mistrzom Polski kasy F5J serdecznie Gratuluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam spędziłem setki godzin latając szybkimi i cięższymi modelami i nic mi się nie przydarzyło... latałem nad hangarem, za hangarem, przed hangarem, nisko i wysoko. Szybko i wolno. Koledzy również. I kurna ...nic

Zmieńcie BECe na Dualsky - gorąco polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak se czytam wątek i stwierdzam,że ww zawody to ogromny sukces. 24 zawodników na MP, to rewelacyjny wynik ! Gratuluję organizatorowi. Potknięcia się zdarzają nikt nie jest doskonały, a pier.. jakiegoś tam zawodnika, to można se... No wiesz...

 

Ciesze się, że forumowicze licznie zasilili grono zawodników i przestali bes sensó teoretyzować na forum.

 

 

 

Jeszcze raz gratuluję ORGANIZATOROWI i życzę wszystkiego najlepszego !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zawody Mistrzostwa Polski to moim zdaniem wielka  :(  D.pa. :unsure:  Takiej rangi zawody powinny byc na kazdych stanowiskach startowych Hronometrazysci wiec moglo tez dojsc do pomylek w zapisywanych wynikach :( Po raz kolejny Organizator zawodow zapomial o otwarciu zawodow i przywitaniu wszystkich zawodnikow  :(

 

Piotrze zrób swoje zawody i wówczas zobaczymy. Chętnie przyjadę i zobaczę jak ci pójdzie ta organizacja. Jeśli nie masz nic innego do powiedzenie to się przymknij bo nie masz pojęcie co mówisz. Jest fajnie przyjechać na gotowe i tylko palcami wytykać co się nie podoba. Tak jak napisałem weź i zrób sam to zobaczysz z czym się będziesz musiał zmierzyć. Ale zrób je tylko sam bez pomocy innych.

Kolejny raz masz wiele do powiedzenia tylko nie to co trzeba.

Skoro tak ci się nie podobało to po co przyjeżdżasz, masz u siebie tyle zawodów świetnie zorganizowanych to sobie tam startuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwszy raz Konrad to duży sukces odniosłeś! Zarzuty Piotra co do sędziów to raczej przyzwyczajenie do latania w "ekskluzywnej" klasie (F5J). W innych dyscyplinach (rzekłbym normalnych) to zawodnik sam ma zadbać sobie o sędziego. Tutaj wystarczy jeden lub dwóch sędziów którzy wyrywkowo sprawdzają czasy, logery i ptk lądowania, trzeba się starać i dążyć by organizacja zawodów była możliwie tania tak by więcej organizatorów się znalazło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek też organizuje zawody f3f do bani... jedzie człowiek a tu wiatru nie ma :D;) .

Konrad ,gratulacje.Wreszcie sobie trochę dychniesz,przemyślisz co można udoskonalić. Już na pewno jesteś o wiele mądrzejszy w temacie organizacji .

Szacun dla ludzi którym chce się organizować coś dla innych ,narzekanie przychodzi o wiele, wiele łatwiej :P .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.