Skocz do zawartości

Zdjęcie

F5J zaczynamy

F5J

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1769 odpowiedzi w tym temacie

#1761 Wiesiek1952

Wiesiek1952
  • Modelarz
  • 211 postów
  • SkądSzczecin
  • Imię:Wiesiek

Napisano wczoraj, 08:40

Znowu wieje 8 m/s w porywach do 11 m/s. To już nudne się staje.
  • 0

#1762 Konrad_P

Konrad_P
  • Stary wyjadacz
  • 2145 postów
  • SkądWrocław
  • Imię:Konrad

Napisano wczoraj, 08:55

Kurde prognozy na dziś ale po południu mówią 3 do 4 m/s w Trawie.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
  • 0

#1763 TommyTom

TommyTom
  • Modelarz
  • 588 postów
  • SkądWrocław
  • Imię:Tomek

Napisano wczoraj, 09:10

Potwierdzają się obiegowe opinie o tej miejscowce - pizga, zimno, Trnava
  • 0

#1764 Wiesiek1952

Wiesiek1952
  • Modelarz
  • 211 postów
  • SkądSzczecin

Napisano wczoraj, 09:14

Moje prognozy też tak mówiły. Rzeczywistość niestety trochę inna. Organizator postawił display od stacji pogodowej dostępny dla wszystkich. Cały czas 7 do 8 m/s. Znowu milion niedolotów. Trochę cieplej i słonecznie ale warunki dalej trudne.
Obiegowe opinie nie mają sensu. To nie są lokalne wiatry, w połowie Europy wieje więc i tu też. Taki mamy klimat. 😎
  • 0

#1765 Wiesiek1952

Wiesiek1952
  • Modelarz
  • 211 postów
  • SkądSzczecin

Napisano wczoraj, 17:36

Dzisiaj była klapa. Wszystko szło nie tak. Najpierw ten co chodził za mną rozbił Pike - dość dokładnie - połamany kadłubi i iszkodzone oba skrzydła. Zwarcie w instalacji - dwa kable do silnika z regla się spaliły no i się spakował i pojechał do hotelu. No to zostałem nawet bez tego co gadaczki nie umie włączyć :-) Dwa loty po 5 min załatwiły sprawę. Co z tego, że z na czternastu, jedenastu lądowało przede mną skoro znalazło się dwóch co dolatało i zabrali tej jedenastce (w tym mnie) wszystkie punkty. :-) Po południu wiatr zelżał do ok 4-5 m/s i nawet wylatałem czas ale to już było "po ptokach".

Fajne zawody chociaż rządził wiatr. Jutro zaczynamy od nowa. World Chalange. Ma być dobra pogoda i "normalny" wiatr. Zoooooobaczymy.

• 0

#1766 Konrad_P

Konrad_P
  • Stary wyjadacz
  • 2145 postów
  • SkądWrocław

Napisano wczoraj, 18:07

No to szkoda. Widzisz Wiesławie gdybyś miał w gadaczce rozbiegówkę to sam byś sobie dał radę.

Wystarczyłoby 10s  które synchronizowane byłoby z odliczanym czasem i byłoby już idealnie.

Musisz to rozważyć po powrocie.

A co do wyników to szkoda ale trudno się mówi, byle byś zdobył doświadczenie być może na przyszły rok. :)

Ale jutro nie wymiękaj i walcz jak lew. :P

• 0

#1767 Wiesiek1952

Wiesiek1952
  • Modelarz
  • 211 postów
  • SkądSzczecin

Napisano wczoraj, 18:09

No to szkoda. Widzisz Wiesławie gdybyś miał w gadaczce rozbiegówkę to sam byś sobie dał radę.

Wystarczyłoby 10s  które synchronizowane byłoby z odliczanym czasem i byłoby już idealnie.

Musisz to rozważyć po powrocie.

...

Nie ma co rozważać bo przecież jest. Od miesiąca. :-)

Samemu jest dużo gorzej jak się "rozbiegną". Dopóki wszyscy w kupie to idzie to ogarnąć. Jak ktoś lata za plecami albo daleko z boku to... po prostu tego nie widać. Tu wszyscy latali na 150 - 220 m. Ze dwa razy widziałem wyłączenia na 50-60 m - to akurat długo nie trwało - tak do dwóch minut. Dzisiaj to samo co wczoraj. Mnóstwo lądowań na dwudziestym metrze i trochę w kukurydzy. Ja miałem wszystkie doleciane do taśmy z punktacją 50 do 40. Jeden tylko na 12 m. 

Jeden lot był szczególnie ciekawy. Po 5 min już podchodziłem do lądowania i nagle przywiało. Mocno. Nie robiłem nic tylko wisiałem w odległości 20 - 30 m od siebie. Dowisiałem do 9 min 49 sek. Ciekawe bo było pięć innych modeli w pobliżu i wszyscy spadli daleko od taśmy. Wylądowałem za 50 i to był lot za 94.8 %. To było moje najniższe wyłączenie - 197 m. Reszta wszystko ok 200 - 215 m.

• 0

#1768 Wiesiek1952

Wiesiek1952
  • Modelarz
  • 211 postów
  • SkądSzczecin

Napisano dziś, 07:20

Kolejny dzień maratonu. Zaczynamy od nowa. World Challenge.

Pogoda zmieniła się dość mocno. Wieje w poprzek pasa ok 2 m/s. Będzie się działo bo odrywać się będzie nad obozowiskiem i hangarem a to jest strefa 300 pkt karnych. Zobaczymy jak konsekwentny będzie organizator.

Wczoraj był niemiły zgrzyt bo jeden z zawodników miał zbaypassowanego Altisa. Włączył silnik żeby dolecieć do taśmy. Dyskwalifikacja była oczywista choć dyskusji było co niemiara bo to jeden ze Słowaków a jak wykluczyć swojego?
  • 0

#1769 Wiesiek1952

Wiesiek1952
  • Modelarz
  • 211 postów
  • SkądSzczecin

Napisano dziś, 12:48

Dwa pierwsze loty dokumentnie uwalone więc mogę się zwijać. Bez pomocnika na zawodach latać się nie da 😀😀😉

Oczywiście zostaję do końca eliminacji choćby dla treningu i mogę spokojnie „poświrować”.
  • 0

#1770 Konrad_P

Konrad_P
  • Stary wyjadacz
  • 2145 postów
  • SkądWrocław

Napisano dziś, 12:50

No to pech. Wielka szkoda.

Pogadamy we Wrocku na treningach. :)

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: F5J